12.12.2018
Головна » 2013 » Травень » 31 » 2 Ватикан визнав Седе Ваканте
08:21
2 Ватикан визнав Седе Ваканте

Русская версия

2 Ватикан офіційно визнав реальність Седе Ваканте. Хоча вони зробили це, як завжди, у "дусі собору", у кроссвордній формі "здогадайся сам", що є "традицією" Новус Ордо релігії, проте здогадатись на цей раз не важко. Не зовсім зрозумілими є мотиви такої акції з боку 2 Ватикану, але вона є знаковою, а може, навіть, переломною у новітній історії.

Наступна інформація подається згідно повідомлення сайта http://chiesa.espresso.repubblica.it

AnnuarioPontificio_2013_1.jpg

23 травня 2013 р. був виданий щорічник Annuario Pontificio *, в якому між іншим є наступні беспрецедентні новації, яких ніколи не було донині, навіть за часів останнього анти-папи Бенедикта 16:

  • Франциск має лише титул "єпископ Риму", як він себе називає від самого початку його "понтифікату";
  • Його попередник, Йосиф Ратзінгер, у цьому ж виданні на с.1 називається "верховний понтифік емерит";
  • На с.23, де має бути біографія папи, написано лише "Франциск, епископ Риму", а далі ціла сторінка є пустою. Решта титулів, які мали б бути вписані на цій самій сторінці, і які належать папі, а саме "Вікарій Ісуса Христа, Наступник Принца Апостолів, Верховний Понтифік Вселенської Церкви, Патріарх Заходу, Примас Італії, Архієпископ і Митрополит Римської Провінції, Суверен Міста-Держави Ватикан, Слуга Слуг Божих" - вписані на наступній с.24. Хоча ще у 2012, за анти-папи Бенедикта 16, все було вписано на с.23, а с.24 була залишена пустою. Тоді Бенедикт 16 відмовився лише від титулу "Патріарх Заходу";
  • Більше того, цього року, на зворотній сторінці з емблемою правлячого "папи", не надруковано дві сторони офіційної медалі понтифікату;
  • Портрет анти-папи Франциска підписаний одним словом італійською "Francesco" без "PP", що має приписувати дійсний Папа (хоча усі анти-папи, включно з Бенедиктом 16, цим титулом зловживали).

Особливим курьйозом для Annuario Pontificio 2013 є присутність в ньому особи, яка офіційно зреклась уряду, тобто Бенедикта 16, якому присвоєно новий вигаданий титул "supreme pontiff emeritus".

ru.euronews.com

Anti_Francesco-Ben16_1.jpg
"верховний понтифік пенсіонер" прилетів до Ватикану
на папо-вертольоті з офіційним прапором Ватикану

Бенедикт XVI возвращается: впервые в новой истории на территории Ватикана будут жить сразу двое римских пап. Йозеф Ратцингер сегодня переезжает в монастырь Святой Марии, расположенный неподалёку от резиденции своего преемника Франциска. В монастыре как раз закончился ремонт и оборудование помещений, в которых «почётный папа» намерен провести остаток жизни.
В Ватикане не скрывают некоторого волнения — последний раз нечто подобное происходило 600 лет назад, и никто не помнит, возникали ли тогда какие-нибудь коллизии.
Впрочем, по словам представителей Святого Престола, существенные проблемы могут возникнуть только в одном случае — если старый папа задумает вмешиваться в работу нового. А как раз этого Бенедикт XVI обещал не делать. Ожидается, что остаток жизни он проведёт затворником, не появляясь на публике и посвятив себя молитвам и богословским трудам.

Anti_Francesco-Ben16_2.jpg

Виглядає так, що маємо погодитись з офіційною заявою, яку оприлюднено через Annuario Pontificio, що настав період седеваканте?...

* wikipedia: Annuario Pontificio (Папський Щорічник) - офіційний статистичний довідник Католицької Церкви, який з 1912 року щороку видається у Ватикані видавництвом Libreria Editrice Vaticana. Видається італійською мовою у твердій обкладинці.

Annuario Pontificio містить основні дані про територіальну і персональну структуру Католицької Церкви: список усіх Римських Пап і актуальних членів Римської Курії, список усіх кардиналів і єпископів Католицької Церкви, список і докладну статистику кожної адміністративно-територіальної церковної одиниці за попередній рік. У статистиці вказується найменування адміністративно-територіальної одиниці, ієрарх, який її очолює, її офіційна адреса та контактні дані, а також інша різноманітна статистика, що стосується загальної кількості населення, що проживає на території даної одиниці, кількості парафій, церковних навчальних закладів, духовенства, чернецтва та віруючих.

Також, щорічник подає інформацію про всі дипломатичні представництва Святого Престолу у світі та про представництва інших держав при Святому Престолі, інформацію про очільників чернечих інститутів та їхні статистичні дані. Подає також список усіх почесних прелатів, які вживають титул "монсіньор".

Подібні статистичні довідники нерегулярно видавалися Ватиканом з 1716 по 1859 рр. У 1851 Ватикан почав видавати довідник "Gerarchia di Santa Chiesa Cattolica Apostolica Romana e di ogni rito, con notizie storiche" з історичними даними. У 1860 цей довідник став називатися "Annuario Pontificio". У 1870 році видання Annuario Pontificio тимчасово припинилося. У 1872 приватна друкарня "Tipografia dei fratelli Monaldi" почала неофіційно видавати статистичний довідник "Gerarchia cattolica e la Corte Pontificia per l'anno". У 1885 Ватиканська друкарня "Tipografia Vaticana" почала видавати напівофіційні статистичні довідники. З 1899 по 1904 ці довідники почали називати офіційними статистичними виданнями Ватикану. У 1904 довідник остаточно оголошено офіційним виданням Святого Престолу. З 1912 даний щорічник почав називатися "Annuario Pontificio". З 1912 по 1924 у цьому довіднику містилися тільки списки посадових осіб і короткі згадки про Ватиканські конгрегації. З 1940 Annuario Pontificio видається щорічно ватиканським видавництвом Libreria Editrice Vaticana і включає в себе детальну інформацію про актуальну структуру Католицької Церкви.

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 1661 | Додав: