18.02.2019
Головна » 2016 » Квітень » 10 » 'Традиційна' Хресна дорога від УГКЦ
14:57
'Традиційна' Хресна дорога від УГКЦ

"Традиційна" Хресна дорога від УГКЦ

Портал risu.org.ua повідомляє:

у Львові 3 квітня відбулася "традиційна" Хресна дорога, яку щороку проводить Львівська архиєпархія УГКЦ. Паломництво розпочалося біля храму св. Архистратига Михаїла, пройшло центральними вулицями міста та завершилося біля собору св. Юра. Участь у ньому взяла рекордна кількість людей – за оцінками організаторів, понад 50 тисяч вірян.

Очолили ходу єрархи Львівської архиєпархії – митрополит Ігор (Возьняк), єпископ Венедикт (Алексійчук) та єпископ-номінант о. Володимир Груца. Мотивом цьогорічної Хресної Дороги став життєпис блаженного священномученика владики Василя Величковського, багатолітнього в’язня радянського ГУЛАГу.

Учасники несли його мощі, ікону священномученика та два процесійні хрести – традиційний великий та малий березовий.

Останній по черзі несли представник спільноти «Оселя», родичі воїнів АТО, військовий капелан, поет-дисидент Ігор Калинець та сучасний політв’язень Юрій Яценко, який рік відсидів у російській в’язниці за надуманими звинуваченнями. Березовий хрест під час паломництва цього раз ніс і Роман Кисляк – протестант за віросповіданням, переселенець з Донбасу, хворий на ДЦП. У Львові та й в Україні загалом він став відомий після прикрої історії, коли офіціант одного з ресторанів відмовився його обслуговувати та вигнав на вулицю. Після цього інциденту по всій Україні прокотилася акція на підтримку людей з особливими потребами.

Хресний хід тривав чотири години. Його організатори зачитували уривки з Євангелія, згадували життєвий шлях блаженного Василія Величковського, молилися за воїнів АТО, які зараз перебувають на передовій, за тих, хто загинув, за волонтерів, лікарів, за церковне та державне керівництво.

Завершилася акція біля пам'ятника Праведного Митрополита Андрея Шептицького благословенням та спільною молитвою.

Приглянувшись уважніше, бачимо, що спосіб вшанування Вл. Василя у версії УГКЦ під час вищезгаданої "Хресної дороги", протирічить Католицькій Традиції, тому що вшанування святих не може ставитись вище за вшанування Господа Бога.

Так, це є частиною Католицької Традиції згадувати життєвий шлях подвижників і сповідників Віри, і молитовно вшановувати їхню світлу пам'ять. Усього цього насправді є гідний блаженної пам'яті Єпископ Василь Величковський. Але на цей раз УГКЦ фактично влаштувала профанацію Хресної Дороги Спасителя, використавши владику Василя, поставивши на перше місце його хресний шлях, в той час, як Хресна Дорога Ісуса Христа виглядала якоюсь другорядною темою.

Вшанування святих, кожний з яких пройшов через свою особисту хресну дорогу, відбувається у встановлений Церквою день, і це є частиною Католицької Традиції. Але вшанування святих, і ставлення їх вище за Господа Бога, як це робить УГКЦ, протирічить не тільки Католицькій Традиції, але взагалі здоровому глузду.

В часі Великого Посту Церква готує вірних до святкування Воскресіння Христового, особливим способом концентруючи увагу довкола Хресної Дороги, Страждань і Голгофської Жертви Господа Ісуса Христа. І одна з Неділь Великого Посту, а саме - Третя, має назву Неділі Хрестопоклонної, коли вірні творять особливе почитання Хресного Подвигу Христа Спасителя, а не того, чи іншого святого.

Але, чомусь саме в цю Неділю замість особливого вшанування Спасителя і Його Хресної Жертви, УГКЦ вирішила публічно вшанувати Єпископа Василя Величковського.

2 Ватикан, який має за мету викреслити з умів вірних Ім'я Ісуса Христа, вдається до різних манипуляцій свідомістю людей. Одну з таких маніпуляцій, де була використана переакцентація уваги з Господа Бога на людину (яка насправді заслуговує на особливу увагу), 2 Ватикан продемонстрував у Львові 3 квітня 2016 року.

Modern-UGCC-cross-way-03-04-2016-00

Залишається тільки побажати усім послідовникам псевдорелігії Новус Ордо*, які помилково вважають, що вони належать до Католицької Церкви, зрозуміти, що для 2 Ватикану вони є лише інструментом для руйнування Католицької Віри, а не для її утвердження. Найнебезпечніше у цьому є те, що для руйнування Віри 2 Ватикан вживає Ім'я Самого Господа і Його святих, як це було у Львові 3 квітня 2016 р. під час "традиційної" Хресної дороги.

* Псевдорелігя Новус Ордо була утворена під час 2 Ватиканського "собору" у 1962-1965 роках відпавшими від Католицької Церкви єпископами з метою руйнування Католицької Церкви, Її Віри і Моралі.

Підготував о. Керлі

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 524 | Додав: