12.12.2018
Головна » 2016 » Лютий » 8 » Анонсована зустріч Берголіо з Кирилом
22:09
Анонсована зустріч Берголіо з Кирилом

Не очікую, що зустріч Папи Франциска з Патріархом Кирилом, яка запланована на 12 лютого, принесе якісь особливі зміни. Хоча добре, що зустріч відбудеться і радію, що нарешті є розуміння з боку РПЦ, що потрібно зустрічатися - так прокоментував глава УГКЦ, Святослав Шевчук, повідомлення про заплановану на 12.02.2016 зустріч Берголіо з Кирилом, яка має відбутись на Кубі.

Також глава УГКЦ зазначив: Зустріч має бути не самоціллю, а інструментом, необхідним засобом для чесного і відкритого діалогу. Тож радію, що нас уже не вважають перешкодою і нами не виправдовують своє небажання вести такий діалог.

Він підкреслив, що зустріч двох предстоятелів відбудеться, фактично, напередодні відзначення 70-річчя Львівського псевдособору, на якому було насильно ліквідовано УГКЦ. Російська Православна Церква, на жаль, ще до сьогодні не засудила проведення цього насильного акту, який здійснила радянська влада. Сподіваємося, що зустріч Папи і Патріарха створить новий контекст для руху в напрямку до історичної справедливості - сказав Святослав Шевчук.

Натомість, коментар представника Ватикану щодо зустрічі Берголіо з Кирилом свідчить про те, що Ватикан не поділяє сподівань глави УГКЦ, тому що Ватикан повністю відмовився від методу уніатизму, зокрема в Україні.

Як відомо, головною вимогою РПЦ для уможливлення зустрічі з главою Ватикану було відмовлення від методу уніатизму і більше того, його засудження.

Повідомляється, що під час зустрічі Берголіо з Кирилом буде підписана спільна декларація. Іясінт Дестівель, який в "Папській Раді Сприяння Єдності Християн" очолює відділ діалогу зі слов’янськими православними Церквами, привідкрив завісу щодо цього документу.

Розповідаючи про тривалі приготування до цієї зустрічі, представник Ватикану сказав, що досі на заваді стояли деякі побоювання з боку Московського Патріархату, побоювання щодо католицького “прозелітизму” в Росії та побоювання того, що вони називають “методом уніатизму”, зокрема, в Україні, - і додав: Думаю, що ці страхи було подолані і російські православні зрозуміли, що Католицька Церква не має жодного наміру займатися в Росії прозелітизмом, ні, тим більше, не має жодного бажання повертатися до “методу уніатизму”, який би полягав у підпорядкуванні окремих частин Православної Церкви.

Іясінт Дестівель наголосив, що Ватикан сьогодні підтримує інший метод для досягнення єдності, який полягає не у тому, щоби приєднати частину Православної Церкви, але передбачає шлях, який ми бажаємо пройти спільно, шлях братерства, співпраці в різних сферах, шлях богословського діалогу та свідчення милосердної любові, остаточною метою якого є змогти одного дня разом причаститися тих самих Христового Тіла та Христової Крові.

А ось так виглядає позиція Московського Патріархату напередодні зістрічі Кирила і Берголіо:

Встреча Предстоятелей Русской Православной Церкви и Римско-Католической Церквей готовилась давно. На протяжении 1996-97 годов велись интенсивные переговоры об организации встречи Святейшего Патриарха Алексия II и Папы Иоанна Павла II в Австрии, однако эти переговоры были прекращены из-за проблем, по которым не удалось достичь согласия. Прежде всего, это касалось действий греко-католиков на Украине и прозелитизма католических миссионеров на канонической территории Московского Патриархата. Вместе с тем, Священноначалие Русской Православной Церкви никогда не отвергало саму возможность организации такой встречи в будущем, когда сложатся необходимые условия для ее проведения.

Все эти годы главной проблемой в отношениях между двумя Церквами и главным препятствием для проведения встречи Предстоятелей оставалась уния. Разгром униатами трех епархий Московского Патриархата в Западной Украине на рубеже 1980-90-х годов, перенос центра Украинской Греко-Католической Церкви из Львова в Киев, настойчивое желание этой Церкви присвоить себе статус патриархата, распространение миссии УГКЦ на традиционно православные земли Восточной и Южной Украины, поддержка униатами раскольников — все эти факторы лишь усугубили проблему. Положение еще ухудшилось в результате событий последнего времени в Украине, в которых представители УГКЦ принимали самое непосредственное участие, выступая с антироссийскими и русофобскими лозунгами. Таким образом, к сожалению, проблема унии к настоящему времени не снята, и уния остается незаживающей кровоточащей раной, препятствующей полной нормализации отношений между двумя Церквами.

Залишається дочекатись самої зустрічі і побачити текст спільної декларації Ватикану і Московського Патріархату, яку планують підписати Берголіо і Кирил.

Категорія: Історія | Переглядів: 419 | Додав: