18.02.2019
Головна » 2016 » Травень » 11 » Берголіо долучився до акції 'Георгіївська стрічка'
19:02
Берголіо долучився до акції 'Георгіївська стрічка'

Берголіо долучився до акції "Георгіївська стрічка"

Президент України, Петро Порошенко, привітав голову УГКЦ, Святослава Шевчука, з днем народження, якому 5 травня 2016 року виповнилося 46 років.

Але "папа Франческо" привітав свого підлеглого на день раніше.

Згідно з РИА Новости депутат Госдуми від КПРФ, Павел Дорохін, поздоровив "папу Римского Франциска" з настаючим Днем Перемоги і подарував йому "Георгиевскую ленточку". Російський депутат розповів для "РИА Новости".

Вчера у меня была возможность присутствовать на генеральной аудиенции папы Римского Франциска на площади Святого Петра (в Ватикане). Меня поставили в ложе для почетных гостей первым. Думаю, не случайно. Я сказал папе, что через пять дней у нас великий праздник — День Победы, вручил ему памятную медаль к 70-летию Победы. Сказал, что наш народ заплатил за нее 26 миллионов душ, просил папу быть вместе с нашим народом и в знак солидарности надеть георгиевскую ленту. Он сам ее надел на рясу, и беседа продолжилась.

За словами депутата-комуніста "папа" звернувся до нього російською мовою з привітанням Христос Воскресе.

Папа поздравил меня с Пасхой. Я сказал, что у нас продолжается послепасхальная Светлая седмица… Я ему также передал журнал с фото патриарха Кирилла и сказал, что мы рады их недавней исторической встрече. Папа через меня передал благословение нашей стране.

Павел Дорохін також передав "понтифіку" копію прапора Перемоги і подякував за солідарність з російським народом.

Bergoglio-st-george-ribbon-01

Ось таке поздоровлення отримав і прийняв "папа", а через нього (на честь свого дня народження) отримав і "блаженнійший патріарх" Святослав Шевчук, який тепер має визначитись, приймати йому це поздоровлення, чи ні.

Чому "папа Франциск" прийняв поздоровлення від російського комуніста, і що це може означати?

Дарування цього символічного подарунку представником Парламенту РФ, є жестом, який зі сторони Росії є нічим іншим, як подальшим просуванням акції "георгіївська стрічка" на Захід, а прийняття цього символу "папою" є логічним вчинком з його сторони після підписання ним спільно з патріархом Кірілом Гаванської Декларації 12 лютого 2016 р., згідно з якою "уніатизм" має залишитись в минулому.

Для ширшого розуміння що значить цей вчинок "папи" в історичному контексті, варто зупинитись на двох питаннях: 1) Події в Україні у 2013-2016 роках, 2) Акція "георгіївська стрічка".

1) Події в Україні у 2013-2016 роках

Невдовзі після т.зв. "Революції гідності", яка відбувалась в Києві з жовтня 2013 р. по лютий 2014 р., на сході України фактично рзпочалась війна між прихильниками і противниками цієї революції, в наслідок якої відбулась силова зміна центральної влади на державному рівні. Частина політичних еліт Донецька і Луганська виступила категорично проти цієї революції, вивела з десяток тисяч людей на протести, у травні 2014 р. проголосила створення Донецької і Луганської "Народних Республік" і їхній вихід зі складу України. У відповідь на це новий Український уряд, який прийшов до влади в наслідок революції, розпочав "АТО" проти сепаратистів. Приблизно за пару тижнів "антитерористична операція" переросла в повномасштабну війну з використанням майже усіх видів тяжкої зброї і навіть авіації. Після знищення бойовиками-сепаратистами кількох українських літаків Київська влада припинила використовувати авіацію. Але важке озброєння продовжує використовуватись з обох боків. За різними даними вже загинуло близько двадцяти тисяч людей з обох сторін. За даними ООН понад півтора мільйона людей з Донецької і Луганської областей стали біженцями, і переїхали на територію, контрольовану Українською владою, залишивши свої домівки на землях, які вийшли зі складу України. Також, за різними даними, близько п'ятьсот тисяч людей з новоутворених "республік" виїхало до Росії, де частина з них офіційно отримала статус біженців, а решта чекають на закінчення війни, аби повернутись назад додому і виживають як можуть. Проросійська сторона військового конфлікту використовує "георгіївську стрічку" в якості символу перемоги СРСР над фашистською Германією у Великій вітчізняній війні 1941-1945 років. Оскільки лідери сепаратистських "республік" називають постреволюційну владу в Україні "фашистською хунтою", то своє відокремлення від України і збройне протистояння з нею, вони називають продовженням Великої вітчізняної війни. Ця війна, яка триває вже понад два роки, викликала "велике занепокоєння" у т.зв. "цивілізованому світі". Для припинення цієї війни ніби докладають певних дипломатичних зусиль кілька держав сходу і заходу, але позитивних результатів від цієї дипломатії немає; війна продовжується, гинуть люди, руйнується інфраструктура та економіка, процвітає контрабанда і корупція, яка в порівнянні з довоєнним періодом виросла в рази. Рівень життя як в Україні так і в новоутворених "республіках" понизився майже в десять разів у порівнянні з кінцем 2013 року. Ще до початку війни на сході України, в березні 2014 р. Росія анексувала Крим і зробила його одним з федеральних округів Російської Федерації. Під час анексії Криму також використовувались "георгіївська стрічка". Президент Росії назвав цей процес відновленням історичної справедливості шляхом повернення території, яка, на його думку, незаконно була передана з РСФСР до УРСР тогочасним комуністичним урядом СРСР.

2) Акція "георгіївська стрічка"

Згідно з Вікіпедією, «Георгіївська стріічка» (рос. Георгиевская ленточка) - це громадська акція з роздачі символічних стрічок, що проходить з 2005 р., яка присвячена святкуванню Дня Перемоги у Німецько-Радянській війні. Ця акція відбувається з ініціативи російських державних інформаційних агентств і російських провладних молодіжних рухів «Студентська громада», «Наші» тощо. З того часу акція проводиться щорічно на кошти підприємств і російського бюджету з 24 квітня по 12 травня. У 2008 р. георгіївські стрічки розповсюджувалися в більш ніж 30 країнах. За чотири роки проведення акції було розповсюджено понад 45 мільйонів стрічок в усьому світі. Країни, за межами Росії, в яких акція проходить найбільш активно - Білорусь, Греція, Вірменія, Франція, Італія, Естонія, Латвія, Великобританія, США, Німеччина, Молдова, Китай, В'єтнам, Бельгія, Казахстан та Афганістан.

Як відзначають організатори, головною метою акції «стало прагнення не дати забути новим поколінням, хто і якою ціною виграв найстрашнішу війну минулого століття, чиїми спадкоємцями ми залишаємося, чим і ким повинні пишатися, про кого пам'ятати».

Акція приходить під гаслами: «Перемога діда - моя Перемога», «Пов'яжи. Якщо пам'ятаєш!», «Я пам'ятаю! Я пишаюся!», «Ми - спадкоємці Великої Перемоги!», «Спасибі дідові за перемогу!» і т.д.

З 2014 року в Україні "георгіївська стрічка" стала символом сепаратизму та проросійських бойовиків.

Акція має не тільки широке розповсюдження даного символу, але також викликала і критику його неоднозначного використання.

За інформацією радіостанції «Ехо Москви», критики акції вказують на історичні прецеденти того, коли георгіївська стрічка була цілком самостійною нагородою. Зокрема, під час оборони Севастополя в 1854-1855 роках, кавалери Відзнаки Військового ордену, нагороджені Знаком, які не мали можливості отримати саму нагороду у зв'язку з облогою міста, носили на формі тільки георгіївську стрічку, і це розцінювалося всіма як аналог нагороди. Під час Першої світової війни 1914-1918 р.р. Георгіївські кавалери у Російській армії також носили георгіївську стрічку в зимовий час поверх борту шинелі.

Крім того, відомий випадок, коли Георгіївська стрічка стала самостійною нагородою. У грудні 1914 р. вона була надана генерал-лейтенанту О. С. Лукомскому за заслуги у проведенні мобілізації до вже наявних у нього ордену Св. Володимира 4-го ступеня. Таким чином, генерал Лукомский став кавалером унікальної нагороди - ордена Св. Володимира на георгіївській стрічці. Це свідчить про те, що георгіївська стрічка і сама по собі, без ордена, раніше розцінювалася в Росії як висока нагорода, і в цьому світлі її носіння в іншій якості може бути неправомірним.

В роки Другої світової війни Георгієвськими хрестами зі стрічкою нагороджували лише в Русском Корпусі, що воював на боці Третього Рейху. Взимку 1944-1945 р.р. Русский Корпус увійшов до складу Русской Освободительной Армии (РОА) під командуванням генерала Андрія Власова, який також воював на стороні нацистської Германії проти СРСР.

Воїнів Червоної Армії під час ІІ Світової війни не нагороджували Орденом Св. Георгія з георгіївською стрічкою. Натомість вони отримували інші нагороди з "гвардійською стрічкою", яка зовнішньо схожа на "георгіївську стрічку".

Тому, з точки зору української сторони, в контексті анексії Криму Росією і війни на сході України, прийняття "папою" символіки, що використовується проросійськими бойовиками, виглядає з його боку досить контраверсійним вчинком.

Реакція Ватикану

З цього приводу директор Ватиканського прес-центру о. Федеріко Ломбарді пояснив:

Папа не міг знати, що таке «георгіївська стрічка», адже за межами колишнього Радянського Союзу вона невідома. Подібні речі під час аудієнцій папи трапляються досить часто, і заздалегідь передбачити наміри учасників практично неможливо.

Але це пояснення Ватиканського спікера є неправдивим, розрахованим на людей, які не знають, або не беруть до уваги наступних фактів.

На загальну аудієнцію заходити можна тільки по спеціальному запрошенню, яке кожний бажаючий повинен замовити у Prefettura della Casa Pontificia двома способами - факсом або особисто.

При замовленні запрошення через факс треба зазначити своє ім'я, бажану дату аудієнції, кількість осіб, а також контактні дані - поштову адресу, електронну адресу, телефон. На одну з вказаних адрес прийде підтвердження (Nota) з зазначенням дати, часу і місця де можна отримати запрошення. Мова листа - італійська або англійська.

При другому способі, в пункті, розташованому в 50 метрах від колонади, можна особисто отримати запрошення з 15:00 до 19:00 напередодні аудієнції, або з 07:00 до 10:00 в день аудієнції.

Той, хто хоче піднести якийсь дарунок "папі", має отримати запрошення заздалегідь, щоб потрапити на таке місце, до якого "папа" підходить, а не проїздить мимо на "папомобілі".

Очевидно, що у випадку з депутатом Російської Госдуми, який подарував "папі" "георгіївську стрічку", були дотримані усі безпекові і церемоніальні процедури, і йому завчасно було зарезервоване "почесне" місце.

Такий порядок не стосується людей, які знаходятья у натовпі на площі і мають намір вручити якийсь подарунок "папі", тому що їхні шанси здійснити свій намір є мізерними. Ці люди можуть зробити фото, щось покричати, поплескати в долоні, або помахати "папі" рукою, ну, хіба що він не побачить щось цікавого для себе у натовпі і не попросить зупинити "папомобіль".

Тепер про комунікації "папи" ХХІ сторіччя

Те що в епоху інтернету, яким "папа", між іншим, активно користується, він нічого не знав про "георгіївську стрічку", в це повірити важко.

Також, 12 лютого 2016 р. "папа Франциск" спільно з патріархом Кірілом підписав Гаванську Декларацію, де в пункті 25 йдеться про заборону "уніатизму", єдиними представниками якого в Україні є УГКЦ (в розумінні обох підписантів), а в пункті 26 йдеться про "протистояння в Україні". А це означає, що "папа" знав, з якими гаслами і з якою символікою, хто і проти кого "протистоїть".

Ці пункти виглядають так:

25. Сподіваємося, що наша зустріч зможе зробити вклад у примирення між греко-католиками і православними там, де існує напруження. Сьогодні очевидно, що метод «уніатизму», притаманний минулому, в значенні приєднання однієї спільноти до іншої, відриваючи її від своєї Церкви, не є способом, що дає змогу відновити єдність. Однак, християнські спільноти (в англійському тексті - ecclesial communities, в російському тексті - церковные общины), що з’явилися в таких історичних обставинах, мають право існувати та здійснювати все те, що є необхідним для задоволення духовних потреб своїх вірних, одночасно, прагнучи жити в мирі зі своїми сусідами. Православні та греко-католики потребують примиритися та віднайти взаємоприйнятні форми співжиття. (в англійському тексті - are in need of reconciliation and of mutually acceptable forms of co-existence, що значить - перебувають в потребі примирення і взаємноприйнятних форм співжиття; в російському тексті - нуждаются в примирении и нахождении взаимоприемлемых форм сосуществования).

26. Вболіваємо (в англійському тексті - We deplore, що значить - висловлюємо жаль, шкодуємо) з приводу протистояння (в англійському тексті - hostility, що значить ворожість) в Україні, що вже спричинило багато жертв, завдало незліченні страждання мирним мешканцям та привело суспільство до важкої економічної та гуманітарної кризи. Закликаємо всі сторони конфлікту до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру. Заохочуємо наші Церкви в Україні трудитись над досягненням суспільної гармонії, утриматися від участі в протистоянні та не підтримувати його подальший розвиток (в англійському тексті - and to not support any further development of the conflict, що значить - та не підтримувати будь який подальший розвиток конфлікту).

Налякані підписанням "папою" Гаванської Декларації, члени "постійного синоду УГКЦ" на чолі з "патріархом" Сятославом Шевчуком, вже 5 березня 2016 р. були на аудієнції у "папи", під час якої розповіли йому про своє бачення "протистояння в Україні". Напевне на тій аудієнції вони говорили і про "Русскій мір" і про "георгіївську стрічку". Вони не могли про це не казати "папі", який щойно підписав документ, в якому він "вболіває з приводу протистояння в Україні", яке де факто є війною.

І нарешті, у 2015 році, керівництво Росії запрошувало лідерів усіх держав взяти участь в параді на честь 70-ї річниці перемоги СРСР у ІІ Світовій війні. Хоча "папа" не був присутній на параді, але він не міг не дізнатись хоча б з коротенького випуску новин про перебіг військового параду 9 травня 2015 р. в Москві, де головним символом була "георгіївська стрічка", яка була на одязі кожного учасника - президента, військового, гостя.

Отже, "папа Франциск" заздалегідь знав про "георгіївську стрічку", і, не вагаючись, власноруч причепив її собі до сутани, чудово розуміючи що вона символізує в контексті подій 70-ти річної давнини, рівно як і в контексті війни в Україні, яка триває з 2014 по 2016 роки, і невідомо скільки ще триватиме.

Таким чином, через одинадцять років, Ватикан в собі "папи Франциска" фактично долучився до акції "георгіївська стрічка", яка проводиться Росією з 2005 року.

Офіційна реакція УГКЦ

"Патріарх" Святослав Шевчук, який вважає себе ревним і принциповим "патріотом" унітарної України, тепер повинен визначитись, чи приймати йому цей "подарунок" від "папи", чи ні. Але про його реакцію ані згадки на жодному з офіційних інтернет-ресурсів УГКЦ. Роблять вигляд що нічого такого не сталось і спікери або прессекретарі "блаженнійшого".

Оскільки Святослав Шевчук є підлеглим "папи Франческа", то вибір в нього не багатий, який складається усього з двох варіантів. З одної сторони, як смиренний підлеглий, зв'язаний церковною дисципліною, він повинен прийняти дарунок від "папи", і за прикладом "папи", долучитись до акції "георгіївська стрічка". З іншої сторони, як "принциповий український патріот", Шевчук мав би оголосити свого безпосереднього шефа зрадником, оскільки той публічно продемонстрував підтримку сторони, яку Шевчук однозначно трактує як ворожу.

Але, скоріше за все, "блаженнійшому" що$ь завадить проявити принциповий "патріотизм", як завжди. Це й не дивно, бо він, як і його шеф належить до релігії "Новус Ордо", де принципи змінюються в залежності від кількості прийнятих $имволів, якими б вони не були ...

Підготував о. Керлі

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 406 | Додав: