22.03.2019
Головна » 2013 » Липень » 25 » Єпископ Доналд Сенборн у Кракові 2013
22:41
Єпископ Доналд Сенборн у Кракові 2013

Ректор Most Holy Trinity Seminary Єпископ Доналд Сенборн у липні 2013 р. відвідав о. Рафала Трітека і його невеличку конгрегацію у Кракові. Єпископа супроводжував о. Йосиф Селвей з Флоріди.

У VIII Неділю по П'ятдесятниці в Латинському Обряді Владика відслужив Святу Месу і звершив декілька Конфірмацій для вірних, які приєднались до Католицької Церкви. По Службі Божій вірні запросили Єпископа на обід. У понеділок Єпископ разом з о. Трітеком і о. Селвеєм звершив паломництво до Ченстоховської Святині. А вже у вівторок Його Преосвященство разом з о. Селвеєм відбули до Флоріди.

Bp-Sanborn-Krakow-2013

Під час Святої Меси, в Неділю, Єпископ Сенборн виголосив проповідь, в якій говорив про Кармелітський скапуляр, яким Пречиста Діва Марія благословила Св. Сімона Штока і його монашу спільноту. Його Преосвященство розповів про історію Кармелитського скапуляру і наголосив на важливості носіння скапуляру вірними і отримання через нього захисту і благословення Пресвятої Богородиці.

Bp-Sanborn-Krakow-2013-sermon

Владика зокрема сказав:

Скапуляр не є якимось талісманом, який має магічну силу. Нажаль, деякі миряни трактюють його саме так. Радше це є сакраменталій, який носять за благословенням і обіцянкою Пресвятої Богородиці, який є знаком Її почитання. І ця обітниця виконується за певних умов, які є нормальними умовами заради спасіня наших душ. Св. Роберт Беллармін свідчить, що Святе Письмо часто говорить про те, що акт спасіння не спасає сам по собі, але потребує заради спасіння виконати певні умови.

Папа Бенедикт XIV каже, що обітниці скапуляра не повинні розумітись так, що будь хто лише через самий факт носіння скапуляра буде позбавлений страждань Пекла. Але інші добрі справи також заповідані, одна з яких є постійною наполегливістю. Носіння скапуляра таким чином, має відбуватись із постійною надією без жодного відчаю, якщо хтось впаде у гріх, з частою молитвою до Пресвятої Богородиці, особливо під час спокус.

Але не треба робити висновок з цього, що немає жодної вигоди від носіння скапуляра, що можна спастись, навіть якщо ніколи його не носив. Носіння Кармелитського скапуляра є великим привілеєм, оскільки він є знаком протекції Марії, якщо зберігати Заповіді і жити побожно. Якщо хтось впаде у гріх, той буде чинити покуту. Коли хтось є у стані благодаті, той буде наполягати у цій благодаті, і через це досягне вічного блаженства.

Це треба розуміти у сенсі, що Пречиста Діва Марія буде робити Її роботу і буде заступатись за тих, хто носить Її скапуляр до того часу, доки вони не чинитимуть жодних перешкод благодатям, які Вона здобуде для них.

Підготував о. Керлі
25.07.2013

P.S. У 2014 р. стало відомо, що кс. Рафал Тритек є членом нацистського руху, який окрім нацистської ідеології пропагує фашизм і расізм. Єпископ Доналд Сенборн засудив таку діяльність кс. Тритека і закликав його опам'ятатись. Але кс. Тритек проігнорував заклик Єпископа, якого він протягом дев'яти років безсовісно використовував для самопіару, так що складалось хибне враження, ніби Єпископ його "покриває".

о. Керлі
03.07.2015

Категорія: Різне | Переглядів: 383 | Додав: