22.03.2019
Головна » 2014 » Жовтень » 19 » Єпископ Сенборн про Європейське турне 2014
22:01
Єпископ Сенборн про Європейське турне 2014

Після повернення з пасторального турне по Європі, єпископ Доналд Сенборн дав інтерв'ю в студії Семінарії Пресвятої Трійці. Брав інтерв'ю один з викладачів семінарії, о. Ніколас Деспозіто. Як сказав о. Деспозіто на початку програми, це був перший випуск подкасту у новій семінарійній студії.

BpSanborn-interview-Europe-trip-2014.jpg

Єпископ розповів про стан речей в Польщі, Угорщині, Германії, Австрії, Словаччині, Чехії і Швеції.

На думку Єпископа Сенборна, найбільш сприятливою і обнадійливою для поширення Католицької Віри ситуація є в Польщі, де наполегливо працює о. Рафал Тритек, який відзначається смиренною і водночас рішучею протидією модернізмові. Владика висловив сподівання, що разом з о. Тритеком невдовзі працюватиме ще один священик.*

Германія, сказав владика, є найбільш проблемною. Хоча в Германії є достатньо священиків, там люди не дуже охоче приймають реальність Седеваканте. Це тому, каже єпископ, що десятки років віруючі з братства Св. Пія Х знаходяться під дуже сильним впливом о. Франса Шмідбергера (SSPX), який усі ці роки малював спотворений негативний образ єпископів і священиків седевакантистів. Владика назвав Германію закритими дверями для нас. Проте, незважаючи на це, німецькі священики відрядили одного студента до семінарії, і єпископ має надію, що одного дня той стане добрим священиком. Владика особливо підкреслів, що вкрай необхідно засновувати німецькомовну семінарію в Германії або Австрії, хоча для цього потрібні чималі кошти.

Також єпископ згадав двох новусордовських "священиків", які мають розпочати навчання цього академічного року. Один з них приїхав з Куби.

Взагалі, владика має надію на успішний розвиток Католицького апостоляту в Європі.

Окрім пасторального туру і початку нового академічного року, Єпископ Сенборн торкнувся згубних змін, запроваджених 2 Ватиканом. Зокрема владика стурбований руйнівною діяльністю єретика Берголіо, який схвалює розлучення серед новусордовців, а тих, хто живе в блуді, закликає зі спокійною совістю приймати причастя. Владика назвав це відвертим порушенням Церковних Канонів, дуже немилосердним і дуже жорстоким діянням.

Наприкінці інтерв'ю Єпископ Сенборн сказав, що семінарійний курс розширено до семи років, і висловив надію, що усі випускники стануть добрими священиками, які прийдуть на зміну старшим втомленим священикам.

Також, у вересневому випуску семінарійної газети, Владика виклав декілька фотографій з Європейського пасторального туру, здійсненого ним у серпні-вересні 2014 Р.Б.

Дивіться нижче. Перше згори фото: Єпископ Доналд Сенборн з деякими з конфірмованих і їхніми спонсорами у Краківському Ораторіумі 31.08.2014. Мене не мало би бути на цьому знімку, але я не чув, що має бути фотографування Єпископа саме з тими, кому він уділив Таїнство Конфірмації, і тому також став поряд з владикою. Але, як незабаром виявилось, це було Провидіння, бо саме це фото допомогло деяким вірним позбутися упереджень і зрозуміти що значить католицькість Церкви.

Друге фото згори: Лукаш Пачуцкі у Кракові бере інтерв'ю у Єпископа Сенборна для франкомовних слухачів радіо True Restoration.

Друге фото знизу: Єпископ Сенборн в Будапешті з о. Стівеном МкКенною, о. Арнольдом Траунером, Крістофом Ксіллагом і Стефаном Хейнером, шефом True Restoration (крайній зправа зі складеними руками).

Нижнє фото: Члени родини Траунер в Altenburg, Austria, які прийняли Конфірмацію. Загалом ця сім'я має дванадцятеро дітей, що, як каже єпископ, є великим героїзмом в наші дні.

BpSanborn-Europe-2014-01.jpg

Своє звернення до вірних у семінарійному бюлетені Єпископ Сенборн закінчив так:

Це абсолютно необхідно для виживання Католицтва під час модернистської кризи, щоб ця семінарія продовжувала існувати. Якщо миряни зберігають Католицьку Віру, то вони потребують добре тренованих Католицьких священиків. Якщо вони їх не матимуть, вони потонуть у заблудженнях, єресях і моральній корупції.

Ми, "стара гвардія" священиків і єпископів, стаємо дедалі старшими і втомленішими. Наші дні пораховані, особливо ті дні, коли ми ще маємо міцність бути корисними і активними. Молоді клерики повинні нас замінити.

Таким чином, я повідомляю вам добрі новини про наше чисельне зростання, але також і "погані новини" про збільшення витрат і навіть цін на будівництво. Моліться Святому Йосифу, щоб за його посередництва ми прйняли усе необхідне продовжувати, так щоб мені ніколи не довелось відмовляти гідним молодим людям, які мають натхнення до святого священства.

Підготував о. Керлі,

19.10.2014


Додаток. * Сподівання не здійснились. Також, оптимізм Єпископа щодо о. Тритека, нажаль, виявився безпідставним. Стало відомо, що о. Рафал Тритек вже протягом певного часу є членом неофашистського і неонацистського руху, який завдає непоправної шкоди репутації Католицької місії.

Попередній матеріал на цю тему

Категорія: Різне | Переглядів: 319 | Додав: