22.03.2019
Головна » 2014 » Вересень » 13 » Єпископ Сенборн у Кракові, 2014
21:59
Єпископ Сенборн у Кракові, 2014

Цього року Єпископ Доналд Сенборн відвідав вірних у Кракові в днях з 29 по 31 серпня. Перед тим він посітив вірних в Чехії і Словакії.

По прибуттю, у п'ятницю, 29 серпня, Владика разом з о. Стівеном МкКенною, який його супроводжував, по обіді просто завітали до Ораторіуму, щоб привітати о. Рафала Тритека. Але на той момент о. Рафал був відсутній, і тому мені першому пощастило зустріти Єпископа і отримати його благословення. Я зателефонував о. Рафалу, і він сказав, що невдовзі прийде, власне так і сталося. Чекаючи на пароха, ми розмовляли на різні теми, в тому числі говорили і про ситуацію в Україні. Він намагався зрозуміти, що відбувається на сході України.

По приході о. Рафала обговорювали організаційні питання візиту Єпископа. Розмова тривала ще декілька хвилин, після чого Єпископ запросив нас на вечерю до ресторану в історичний частині Кракова, яка називається Старе Място і є надзичайно красивим місцем.

За вечерею Владика розповів про стан речей в Семінарії, де в цьому році очікують кандидата з Куби. Це, власне, є священик з сумнівними свяченями, який усвідомлюючи це, попросив щоб його висвятив важний Католицький Єпископ. Владика Сенборн сказав тому священику, що він має провести в семінарії три роки, як мінімум, з чим той погодився. Зі своєї сторони той священик просив Єпископа призначити замість нього до Куби іншого священика з Америки, щоб люди мали духовну опіку. Оскільки відносини між Кубою і США дуже напружені, Владика сказав, що не може дати священика, тому що кубінський комуністичний уряд може його просто ув'язнити. Але позитивне рішення все ж таки було знайдено - вірних на Кубі погодились взяти під свою духовну опіку священики з Мексики.

Також Його Преосвященство розповів про деякі труднощі, яки виникли у семінариста з Росії. Справа в тому, що Ректор висинув йому умову не виїздити на канікули до Росії, тому що потім виникають проблеми із поверненням до семінарії. Через непорозуміння із отриманням паспорта він вже пропустив один рік. Ну і, деякі нюанси з відсутністю літератури російською мовою. Після тижня роздумів, Кирил погодився на умову Ректора, і наполегливо намагається надолужити пропущене.

Доречі, Єпископу сподобались "русскіє пироги" - так поляки називають українськи вареники. А взагалі словом "русскіє" поляки називають українців і білорусів.

В суботу, 30 серпня, в Краківській каплиці ораторіуму Найсвятішої Марії Господині Королеви Польщі, було відправлено чотири Служби Божих. В Латинському обряді три Літургії відслужили Єпископ Сенборн, о. МкКенна і о. Рафал Тритек. Літургію у Візантійському обряді служив греко-католицький священик.

По полудню Владика дав конференцію для франкомовних слухачів. Цю конференцію плановано було провести в ораторіумі, але перед самим її початком хтось за стінкою почав грати вправи на піаніно, і тому, Владика запропонував перейти до готелю, в якому він зупинився. Власне там конференція і відбулася. Слід лише додати, що її організував парафіянин Лукаш Пачуцкі, який також на Недільних месах співає, і крім того, разом із дружиною Іоанною слідкує за належним станом церковних книг і священичих риз.

А тим часом група вірних зарезервувала вечерю в одному з Краківських ресторанів в історичному центрі. Ту вечерю радше можна було назвати ще однією конференцією, на якій Владика розвив тему неважності єпископських свячень за обрядом анти-папи Павла 6.

В Неділю, 31 вересня, саму ранню Літургію у Візантійському обряді служів греко-католицький священик, потім почергово, в Латинському обряді о. Рафал Тритек, о. Стівен МкКенна і о 10 ранку Єпископ Доналд Сенборн. Звичайно, більшість вірних прийшли на Святу Месу, яку служив Єпископ. Вірних було більше 30 душ. Місця в маленькій каплиці ледве вистачило.

BpSanborn-Krakow-04

У проповіді Владика підняв тему милосердного Самарянина, який допоміг побитому розбійниками юдею, в той час як його єдиновірці показали верх байдужості і браку милосердя. Владика акцентував на надзвичайній важливості для Католиків бути милосердними по відношенню до ближніх, йособливо до тих, хто перебуває в тяжких обставинах, і що таке милосердя притаманне тим, хто від природнього життя в плоті перейшов до наприроднього життя в дусі. За взірець такого наприроднього життя і наприродньої віри Владика навів приклад святого праотця Авраама. З англійської на польську проповідь переклав Мірослав Салява, а читав переклад о. Рафал Тритек.

BpSanborn-Krakow-2014-part-2

Одразу по Літургії, Владика звершив Таїнство Конфірмації для десятьох вірних,
які протягом останнього року приєднались до Католицької Церкви.

Більшість вірних попросили Єпископського благословення і роз'їхались по домівках, адже дехто з них живе не у Кракові, а семеро запросили Єпископа і трьох священиків на обід до ресторану. За обідом Владика цікавився життям вірних у Польщі.

Близько третьої години пополудні в ораторіумі Єпископ уділив архіпастирське благословення для вірних, які його запрошували на обід, попрощався, і разом з о. Стівеном МкКенною відбув до Угорщини і Австрії, а 5 вересня повернувся до Америки.

Підготував о. Керлі
13.09.2014

Фото: Anna Piotrowska

Наступний матеріал на цю тему

Категорія: Різне | Переглядів: 323 | Додав: