24.10.2021
Головна » 2020 » Январь » 3 » Kogo nazywają „papieżem Grzegorzem XVII”?
17:08
Kogo nazywają „papieżem Grzegorzem XVII”?

Niedawno, gdy szukałem pewnych informacji w Internecie, zostałem przekierowany na jedną z witryn należących do propagatorów „Tezy o Sirim”. Byłem nieco zdziwiony, gdy zobaczyłem zdjęcie kardynała Siri pozującego pod portretem „Jana XXIII”, który był „papieżem” kościoła Novus Ordo. To zdjęcie pojawia się w pokazie slajdów na głównej stronie w języku angielskim.

CardSiri-JohnXXIII-Portrait-02

Nie ma w tym nic dziwnego, gdy sfotografowany podwładny stoi pod portretem swojego przełożonego lub przywódcy, wykazując lojalność wobec niego, dlatego nie byłem zaskoczony widokiem zdjęcia kardynała Siri ubranego w czerwony płaszcz pod portretem „Jana XXIII”, którego publicznie traktował jako prawdziwego papieża, będąc mu posłusznym.

Ale wydaje się bardzo dziwne, że ludzie, którzy opowiadają się za teorią „ukrytego papiestwa” kardynała Siri, opublikowali zdjęcie, na którym pozuje on pod portretem fałszywego papieża.

Istnieje wiele innych zdjęć kardynała Siri, ale wybrali takie i je opublikowali. Czy nie znaleźli innej fotografii, bez „papieża” Novus Ordo?

Napis na tym sugestywnym zdjęciu („Papież Gregorius XVII, ora pro nobis!”) również wygląda dziwnie, ponieważ można go odczytywać na dwa sposoby.

Po ostatnich wydarzeniach w obozie nowych teoretyków Siri`ego (kiedy okazało się, że kluczowa osoba, o. Khoat Van Tran, nie wierzy w tak zwane ,,ukryte papiestwo” kardynała Siri) wydawało się, że nie ma już żadnej niespodzianki w ich arsenale.

Ale to zdjęcie z inskrypcją pokazuje, że ci ludzie zawsze posiadają coś, co sprawia, że zastanawiasz się nad pytaniem „Kogo nazywają papieżem Grzegorzem XVII” - Giuseppe Siri`ego czy Angelo Giuseppe Roncalliego?”. Powstaje także pytanie: „Przez kogo i kiedy kanonizowano ich <> i na podstawie jakich zasług?”.

Dla porównania: Styl przekazywania informacji jest podobny do stylu Vaticanum II w jednoznacznym odrzuceniu doktryny katolickiej, a następnie zastąpieniu go doktrynami o podwójnym znaczeniu, które mogą być prezentowane i interpretowane w różny sposób, w zależności od okoliczności i stanu aktualnego.

Ks. Walery

Tłum. Paulo

Категорія: Teza o Sirim | Переглядів: 423 | Додав: