24.09.2020
Головна » 2014 » Август » 26 » Літня подорож о. Лехторанта, 2014
22:07
Літня подорож о. Лехторанта, 2014

У червні і липні я поєднав місіонерську подорож і вакаційний тур до Європи. Ненадовго я зупинився в Іспанії, де маленька, але стійка група традиціоналістів змагається за виживання Меси і Віру, вільну від Берголіо. Я спромігся відвідати El Escorial, старовинний Августинський монастир і королівський палац Іспанських Королів. Це там, де жив великий Католицький Король Філіп ІІ. Я бачив його робочі кімнати, досить неушкоджені, з великою колекцією духовних книжок, Бібліями і Бревіаріями. Базуючись на тому, що мені казали вірні, між іншим, я маю сумнів, що теперішній монарх Іспанії зберігає ті титули, які є для його читання перед сном...

Кімната, в якій Король Філіп помер, також збережена. Там, в його останні години, Філіп тримав благословенну свічу в одній руці і розп'яття у другій. Ті самі речі на смертному одрі тримав його батько, Імператор Чарльз V. Розчарований брехнею "реформаторів" в Германії, Чарльз присягнув синові, що він ніколи не буде толерувати єресі в його землях. І Філіп також ніколи не толерував. Але нині, під щойно зрікшимся Королем Хуаном Карлосом, Католицька культура в Іспанії найбільше зникла, що я побачив дуже конкретно. Першу річ, яку я побачив в Іспанії після виходу з Мадрідського аеропорту, був не монастир, не святиня або хрест, але величезна реклама смажених курей з Кентакі.

Стан речей не є ліпшим у Скандинавських країнах, але там я здійснив пару добрих місіонерських подорожей. Я відвідав Hervé і Cecilia Socquet-Juglard, чудове 1000-річне старовинне місто в Bergen, Норвегія. Наші добрі друзі тримають там вогонь віри, запаленої в Норвегії, і для них я служив Месу на честь Св. Кирила і Методія, великих апостолів Європи, як також і бажану Месу Св. Пія Х, мужнього опонента модерних заблуджень нашого часу.

Bergen, оточений горами, є домом для вражаючого серце монументу, нагадуванням трагедії Лютерового бунту, музея лепрозорія. Влада міста замкнула ці жертви жахливої хвороби в госпіталю без належної їжі і медичного догляду. Але, найпечальнішим було те, що там не було о. Даміана, який би ніс гідність, спасіння і таїнства. Відвідини Північної Європи є завжди чітким нагадуванням, що якою б великою не була відсутність духовності і яка аморальність превалює там, брак Католицької Віри і таїнств є найбільшим з нещасть, які будь коли траплялись для цих народів.

Також, я мав можливість відвідати Gothenburg у Швеції, який Єпископ Долан відвідав багато років тому. Там я зустрівся з групою Католиків, які усвідомили апостазію Берголіо. Священик з Товариства Св. Пія Х донині регулярно приїздів до Гутенбурга служити для них Месу. Але віднині Месу буде служити один з наших священиків. Отець Рафал Тритек з Кракова люб'язно погодився служити Месу для цієї маленької групи вірних. Отець здійснить його перший візит у вересні. Один з членів нашої маленької отари в Гутенбурзі є літній Хорватський джентльмен, який втік від комуністів Югославії до Швеції. Наші вірні там є насправді живим нагадуванням для нас як сильно Бог благословив Американських Католиків церквами, священиками і таїнствами. Багато наших друзів Католиків в Європі дуже страждають, найперше через їх переслідування комуністами, і потім через страшну духовну посуху секулярного суспільства, як також і через екуменізм 2 Ватикану.

Отже, всупереч великим відстаням і малій кількості вірних, місіонерська робота Церкви Св. Гертруди Великої нині досягла Північної Європи. Тримайте, будь ласка, у ваших молитвах наших братів, які є там, і водночас дякуйте Богові за продовження роботи ваших єпископів і священиків для Його Слави в Америці.

о. Вілі Лехторанта

Переклад, о. Керлі,
26.08.2014

Категорія: Різне | Переглядів: 719 | Додав: