19.09.2020
Головна » 2013 » Январь » 11 » Рік віри Тезе
21:07
Рік віри Тезе

У жовтні 2012 "папа" 2 Ватикану, Бенедикт 16, проголосив 2013 рік "роком віри".

Про яку віру він каже, і що таке "віра" в його розумінні?

З 28 грудня 2012 до 2 січня 2013 відбулось 35-е псевдо екуменічне Європейське зібрання молоді під назвою "Паломництво довіри на землі". Головним ініціатором і провідником цього дійства було псевдо екуменічне протестантсько-модерністьске згромадження Тезе, яке очолює брат Алоіс. Він став на місце засновника і настоятеля брата Роже Шютца після його смерті у 2005 р. Головним протеже і покровителем, що вже стало нормою для таких заходів, виступив 2 Ватикан, цього разу на чолі з анти-папою Бенедиктом 16.

Від України участь в цьому дійстві брала молодь з парафій УГКЦ, Мукачевської Єпархії ГКЦ і Польського Костьола, яких туди возили їхні священики-екуменісти.

Переглянути цю зустріч можна тут: www.youtube.com

Taize_2012_Rome_1.jpg
Настоятель псевдо екуменічного зромадження Тезе брат Алоіс
виголошує повчання для Бенедикта 16 і близько 40000 молоді
на площі Св. Петра у Ватикані 29.12.2012

Taize_2012_Rome_2.jpg
Бенедикт 16 дякує братові Алоїсу за науку.

Для того щоб зрозуміти суть цього дійства треба знати що таке спільнота Тезе і що її пов'язує з 2 Ватиканом.

Членами спільноти Тезе є послідовники протестантських віросповідань (переважно Кальвіністи), серед яких є також "католики"-модерністи, тобто члени 2 Ватикану.

Три головних правила Тезе:

 1. Кожного, хто приходить до Тезе, не питають про його віровизнання.
 2. Всі зобов'язані беззаперечно виконувати обряди спільноти і дотримуватись дисципліни, запровадженої засновником Тезе - Роже Шютцем.
 3. Заборонено (хоча замість цього слова вживають термін "не бажано") заявляти про свою конфесійну приналежність.

Саме ці правила спростовують міф про толерантність спільноти Тезе, а радше свідчать про її диктаторсько-тоталітарний устрій.

Якщо власника Тезе не цікавить хто ти і що ти, але ти просто мовчки маєш виконувати все, що тобі пропонують, це може означати лише одне - кожного хто приходить трактують як якусь бездушну річ, наприклад, глину, з якої потім ліпитимуть що завгодно, або кусок дерева, якому відрізатимуть все, що не вписується в понятія Тезе.

В Католицькій Церкві зовсім не так. Людину, яка виявляє бажання приєднатись до Церкви, завжди просять розповісти про себе, про своє життя, потім її наставляють у вірі, і вже після цього, якщо вона ще бажає, її приймають до Церкви через Таїнство Хрищення або Таїнство Покаяння, або Таїнство Конфірмації. Навіть під час Хрищення дитини, запитують згоди її рідних батьків або духовних.

Також про диктаторсько-тоталітарний устрій Тезе свідчать два факти:

 1. Беззмінним керівником (фактично власником) цієї структури на протязі 65 років був брат Роже Шютц.
 2. Передача влади з рук в руки згідно заповіта. Брат Роже Шютц заповідав перебрати владу над Тезе після його смерті брату Алоісу, що і сталось.

JP-2/taize_2.jpg

Головним обрядом є пісні, скомпоновані членами згромадження, які виконуються сидячи на підлозі, або на дуже низьких стільцях, зі свічками в руках, і мовчазне споглядання на, схожий по формі, хрест Візантійської традиції. Пісні в основному є окремими цитатами з Псалмів, кожну з яких вони повторюють до 15 разів. Між кожним повторенням тримають паузу 1 хвилину, а наприкінці - мовчазна медитація до 10 хвилин.

Теоретично, догматів немає ніяких, окрім власного релігійного переживання, яке формується (ніби) на власному розумінні віри, і кожен може дотримуватись будь якого віровизнання.

Але, фактично, віру і догмати формує настоятель, і усі повинні їх строго триматись.

Про свою віру Роже Шютц, засновник і перший беззмінний настоятель (власник), який був Кальвіністом (але намагався це приховувати) казав:

Ще в молодому віці, натхненний свідоцтвом життя моєї бабусі, і наслідуючи її приклад, я відкрив, що для мене бути християнином означає примирити в собі віру моєї сім'ї з тайною католицької віри, не втрачаючи зв'язку ані з однією ані з іншою.

Тепер про релігію Жана Кальвіна.

Головним постулатом релігії Кальвіна є попереднє призначення, згідно якого Бог ніби ще до народження людини одних призначає для Раю, а інших до Аду. Під час земного життя існує критерій за яким визначається те чи інше призначення. Цим критерієм є матеріальні і фінансові статки. Чим багатшою є людина і чим більше в неї грошей, тим певнішим є доказ її призначення для Раю. І навпаки, чим бідніша людина, тим очевиднішим є її призначення для Аду. Цю ідеологію почали дуже активно пропагувати так звані харизмати після розпаду СРСР, виманюючи величезні суми грошей і дорогоцінностей у легковірних людей. Вірування у попередне призначення Кальвін запозичів з Ісламської релігії. Він сам себе призначив головним проповідником Женеви, де під час його диктаторського правління (1542-1564) було виконано 58 смертних вироків і видано 76 засудів на депортацію, а мешканців було біля 13000. Кальвін також заборонив будь яка віру, окрім тієї, яку вигадав сам. Католицьку Церкву ще до нього женевці оголосили поза законом.

Крім цього, до своєї головної єресі Кальвін долучив цілий набір єресей Лютера.

Успішним викривателем Кальвінізму був Святий Католицької Церкви Св. Франциск Сальський (16.08.1567-28.12.1622), канонізований 8 квітня 1665 р. Він повернув до Католицької Церкви десятки тисяч зваблених кальвіністами людей: ru.wikipedia.org

Поскольку после Реформации город Женева стал центром кальвинизма, и католическая церковь была там запрещена, резиденция епископа Женевы располагалась в г.Анси в Савойе. Соответственно и деятельность Франциска поначалу проходила в родных местах, тем более что существовала потребность в борьбе с кальвинизмом, проникающим в Савойю из Женевы.

К 1594г. район Шабле стал почти полностью кальвинистским. Франциск начал проповедническую деятельность там, обращаясь главным образом к беднякам. Это было сопряжено с большими опасностями, дважды его пытались убить, а один раз он чудом избежал гибели, повстречавшись с волчьей стаей. Но проповеди Франциска были столь действенны, что через четыре года регион был полностью возвращён в католическую веру, а когда женевский епископ в изгнании Грайнер посетил Шабле, его встречали толпы обращённых св. Франциском бывших кальвинистов.

Слава Франциска росла, легенды ходили как о его проповедях, так и о его добродетелях. Многие его недоброжелатели были покорены терпением и кротостью святого.

Св. Франциск Сальский оставил после себя большое количество сочинений, составляющих вместе 14 томов. Наиболее важные и известные его труды — «О любви Бога» и «Наставление в христианской вере». Труды св. Франциска стали фундаментом для многих выдающихся богословов, развивавших его идеи. Особое значение имеют труды св. Франциска в контексте религиозного спора католических авторов с кальвинизмом, в особенности с кальвинистским учением о предопределении, горячим противником которого был св. Франциск.

Після трагічної загибелі Роже Шютца у серпні 2005 (за офіційною версією його зарізала молода жінка), його місце успадкував брат Алоіс, який по хрищенню ніби є католиком. Цікавим є те, що він походить з Баварії, батьківщини Бенедикта 16, справжнє ім'я якого Йосиф Алоіс Ратзінгер.

Зміна влади в Тезе дивно співпала зі зміною влади у 2 Ватикані в рік смерті Івана Павла 2, місце якого зайняв Бенедикт 16.

Іван Павло 2 був покровителем псевдо екуменічного згромадження Тезе і дуже тісно спілкувався з братом Роже, якому тодішній "кардинал" Йосиф Алоіс Ратзінгер давав причастя, всупереч канонам Католицької Церкви: www.traditioninaction.org

JPII_Br_Roger_Taize_1.jpg

Від брата Роже не вимагали зречення єресей Кальвіна і навернення у Католицтво, що є абсолютно обов'язковим для прийняття Святого Причастя в Католицькій Церкві.

B16_Br_Roger_Commun_1.jpg

Коли "кардинал" Йосиф Алоіс Ратзінгер став "папою" Бенедиктом 16, його спілкування з Тезе не тільки не припинилось, але набуло ще більших масштабів і обертів.

Під час псевдо екуменічної зустрічі 28.12.2012-02.01.2013 Бенедикт 16 розпорядився віддати під не-католицьке поклоніння сім Католицьких храмів в Римі, одним з яких був Собор Св. Петра, де він особисто провадив псевдо екуменічне не-католицьке зібрання 29 грудня 2012 р.

Під час цього заходу проповідувалась віра, в якій не було місця Католицькій доктрині. Брат Алоіс постійно закликав відкинути конфесійні постулати і просто вірити в Бога поза конфесіями, просто бути єдиною спільнотою, союзом.

Продовжуючи лінію свого попередника брата Роже Шютца, він наголошував що Католики, Православні і Протестанти не повинні звертати уваги на відмінності у вірі; треба тільки краще придивитись одне до одного і тоді можна побачити євангельські скарби.

Іншими словами, він закликає відкинути свою віру, якою б вона не була, і прийняти, як еталон, віру Тезе, що фактично веде до індиферентизму, який в свою чергу веде до заперечення Божественості Христа, а потім і до атеїзму.

Ось як він рефлексує про Господа Нашого Ісуса Христа у повчанні 01.01.2013:

У простоті Свого життя Ісус сяяв Божою любов'ю. Він не був якимось суперменом, який володів надлюдськими силами; навпаки, Він був більш людиною, ніж ми.

Після виступу брата Алоіса 29.12.2012, Бенедикт 16 подякував йому за науку, і в свою чергу, звертаючись до молоді, виголосив похвалу засновнику псевдо екуменічної спільноти Тезе, Роже Шютцу, і закликав молодь його наслідувати. Натомість жодної згадки про Св. Франциска Сальського, який поборював Кальвіньскі єресі і повертав людей до Католицької Церкви.

Отже, анти-папа Бенедикт 16, вихваляючи кальвініста Роже Шютца, 29.12.2012 в соборі Св. Петра:

Понад сімдесят років тому брат Роже заснував спільноту Тезе. Тисячі молодих людей з усього світу продовжують туди приходити у пошуках сенсу життя. Брати приймають їх і діляться з ними молитвою і дають можливість відчути особистий зв'язок з Богом. Щоб підтримати цих молодих людей у їхній подорожі до Христа, брат Роже мав ідею розпочати "Паломництво довіри на землі".

Невтомний свідок Євангелії миру і примирення, палко відданий екуменізму святості, брат Роже заохочував тих хто проходив через Тезе ставати шукачами спільноти. Ми повинні в наших серцях прислухатись до його духовного живого екуменізму, який є насправді внутрішньо одухотворенним.

Наслідуючи його приклад, нехай кожен з вас буде носієм цього послання єдності. Я запевняю вас у однозначному налаштуванні Католицької Церкви продовжувати пошук шляхів примирення, які ведуть до видимої єдності Християн.

Ставлячи за приклад визнавця Кальвінських єресей, Бенедикт 16 навіть не натякнув на необхідність відкинення цих єресей і приєднання до Католицької Церкви.

Практика Бенедикта 16 є абсолютно оппозиційною до практики Св. Франциска Сальського.

Якщо ви вважаєте практику Бенедикта 16 правильною, ви тим самим Св. Франциска Сальського не визнаєте Святим і, фактично, кидаєте анатему на всю його милосердну діяльність по наверненню Кальвіністів, за що він, власне, і був канонізований Католицькою Церквою.

Більше того, ви не визнаєте Католицьку Церкву непомильною у справі канонізації Св. Франциска Сальського, або, наприклад Св. Священомученика Йосафата, Архієпископа Полоцького, який також навертав Кальвіністів.

У промові Бенедикта 16 до молоді ви не знайдете жодного слова про такі середники Божої благодаті - Католицькі Таїнства, серед яких Сповідь, Святе Причастя, нерозривне Таїнство Подружжя, але натомість якийсь абстрактний пошук шляхів примирення.

Хіба він не знає через які шляхи примирення Св. Франциск Сальський спасав душі від єресей Кальвіна?

Звичайно, знає. Але те що він умисно замовчує правду про істинний Католицький шлях до єдності, є доказом того, що він не належить до Католицької Церкви, яка для нього є абсолютно чужою.

Він проповідує зовсім іншу віру - Нову Релігію 2 Ватикану, в якій є місце для якоїсь абстрактної віри, тільки не Католицької.

Отже, "рік віри" за Бенедиктом 16, це подальше втягування людства у тенета Нової Релігії, в якій кожна догма Католицької Віри і Моралі заперечується і оголошується як така, що не має сенсу, або втратила термін дії.

Визнається тільки тоталітарний культ Тезе, який претендує на роль єдиного спасителя, розподільника матеріальних благ і годувальника усього людства на всіх континентах.

Всі, якщо хочуть бути спасенними, мають сповідувати тільку віру Тезе - нового союзу з радянським атеїстичним гаслом "человек человеку - друг, товарищ и брат", про що постійно і невтомно говорив брат Роже Шютц, про що продовжує говорити його наслідник брат Алоіс, про що говорить Йосиф Алоіс Ратзінгер - "папа" Бенедикт 16.

"Человек человеку - друг, товарищ и брат" - гасло ніби не погане, але в СРСР за ним крилась далеко не людяна дійсність ГУЛАГу.

І дещо для повноти картини.

З вітальними посланнями до учасників псевдо екуменічного "Паломництва довіри на землі" звернулись:

 • Константинопольський Патріарх Варфоломій,
 • Голова Відділу Зовнішніх Зв'язків РПЦ Митрополит Ілларіон,
 • Англіканський Архієпископ Кентерберійський Др. Рован Вілліамс,
 • Генеральний Секретар Лютеранської Світової Федерації Пастор Мартін Юнге,
 • Секретар Світового Союзу Реформатських Церков Др. Сетрі Нуомі,
 • Генеральний Секретар Світового Конгресу Церков Др. Олав Фуске-Твеіт,
 • Церкви Женеви,
 • Від ООН - Пан ге Мун,
 • Від Європейского Парламенту - Герман ван Ромпей.

Хіба ці вітання не є згодою із генеральним курсом Бендикта 16 на утвердження Нової Релігії у всесвітньому масштабі?

Підготував о. Керлі
10.01.2013

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 1558 | Додав: