18.02.2019
Головна » 2012 » Вересень » 26 » Розкол у Братстві Св. Пія Х
13:51
Розкол у Братстві Св. Пія Х

За повідмленням www.traditio.com у Братстві Св. Пія Х стався формальний розкол. Це повідомлення датоване September 27, 2012.

SSPX_SO_Founders_1.jpg 10 серпня 2012, декілька колишніх священиків Братства Св. Пія Х залишили його та оголосили про створення Братства Св. Пія Х Суворого Дотримання (SSPX-SO).

Засновниками стали 5 священиків, які очікують приєднання ще 25. Імена засновників: Frs. Joseph Pfeiffer, Ronald Ringrose, Richard Voigt, David Hewko, and Francois Chazal. Вони відмовили у послусі єпископу-диктатору Бернарду Фелле, оскільки той впритул наблизився до ліквідації Братства Св. Пія Х, щоб потім офіційно увійти до 2 Ватикану з усіма священиками, парафіянами, парафіями, семінаріями, монастирями, майном і т.д.

Священики, які заснували Братство Св. Пія Х Суворого Дотримання, сказали, що вони хочуть продовжити лінію Архієпископа Лефебра, від якої єпископ Фелле повністю відійшов. Вони очікують, що він буде намагатись забрати від них парафіяльні споруди та інше майно, але вони кажуть, що до цього заздалегідь підготувались.

Настоятелем Братства Св. Пія Х Суворого Дотримання обрали Fr. Joseph Pfeiffer терміном на 2 роки (Фелле обрався на 24 роки).

Головний осідок у США, при якому планують відкрити школу. Також планується відкриття періодичного видання.

Отці заявили, що радо прийматимуть усіх священиків, яких Бернард Фелле буде до них направляти.

У Декларації від 10 серпня 2012, отці засновники SSPX-SO зазначили, що криза в Братстві Св. Пія Х (SSPX) буде тривати, доки Бернард Фелле буде навчати єресям і дозволятиме розповсюдженню єресей, таким чином розділюючи стадо. Фелле виправдовує модернистський 2 Ватикан, замість того, щоб його відкинути. Отці закінчили нагадуванням Бернарду Фелле слів Архієпископа Лефебра: Якщо б я підписав угоду, за рік нам би настав кінець.

Переклав о. Керлі
25.09.2012

P.S. Якщо ця нова конгрегація визнає Седеваканте, тоді її утворення має сенс.

Але, якщо вони і надалі величатимуть Папою анти-папу Бенедикта 16, то вся їхня відмінність від псевдо традиційної структури єпископа Бернарда Фелле обмежиться лише назвою, і вся їхня критика 2 Ватикану в такому разі буде лише марнослів'ям.

Також, наразі залишається без відповіді питання: до кого вони звертатимуться для свячень нових священиків.

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 856 | Додав: