12.12.2018
Головна » 2012 » Листопад » 8 » Сенді замість Хелоуіна
18:23
Сенді замість Хелоуіна

В ніч з 29 на 30 жовтня 2012 року значна територія східної частини Сполучених Штатів зазнала дуже потужного удару шторму, якого названо Сенді. Ось що про це стихійне лихо говорять euronews

"У вівторок Нью-Йорк прокинувся до іншого життя. Мільйони жителів мегаполіса почали день без світла у домівках. Їхні автівки віднесли геть потоки води і вітер. Вулиці суттєво підтоплені, в деяких районах до рекордного для Нью-Йорка рівня. Помешкання розташовані на східному узбережжі, після шторму засипало піском. Східна берегова лінія зазнала великих руйнувань.
Вчора вночі ми спостерігали за вулицею і бачили, що ріка ніби рухається на нас. Все це нагадувало кадри з кіно, повірити важко.
Ми всі думали, що цей ураган буде схожий на минулорічну Ірен. Ніхто не чекав аж такого. Потрібно завжди бути готовим.

Суттєво постраждала система метрополітену. Пошкоджені електрокомунікації у семи тунелях під Іст-Рівер, що поєднують Мангеттен з районами Квінз та Бруклін. Тепер, скоріше за все, їх будуть відновлювати поступово, метро може не працювати кілька тижнів. Це серйозна проблема для міста, де метро щодня користуються більше 5 мільйонів людей."

Storm_Sandy_1.jpg

Ще один матеріал euronews про цю подію:

"Нью-Йорк оговтується від наслідків шторму Сенді. 18 осіб загинуло. Система громадського транспорту і надалі не працює. Більш як 15 тисяч авіарейсів було скасовано.
Шторм Сенді спричинився до найгіршої шкоди, якої зазнавала система нью-йоркського метро за цілу свою 108-річну історію. Тунелі метро затоплені, так само як і злетні смуги всіх головних нью-йоркських аеропортів вкриті водою.
Центральну і нижню частину Мангеттену було затоплено рекордним рівнем морської води. Вода з моря також залилась до дорожних тунелів, і авта було змито з вулиць потужною течією. Більш як 500 тисяч домівок Мангеттена опинилися без електрики. Також у вічі кидаються понівечені будинки.
Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ, виступаючи на прес-конференції, зокрема зазначив: Я пройшовся частинами дільниці Breezy Point, яку цілковито знищили пожежі, і де 80 домівок було знищено полум‘ям минулої ночі. Я лише можу порівняти те, що я там побачив, з тим, що ми бачили наприкінці Другої світової війни. І це далеко не перебільшення. Ця зона була цілковито зрівняна із землею. Димарі та фундамент – це те, що залишилось від багатьох будинків.”
Шкоду, що її заподіяв шторм Сенді, можна побачити у будь яких частинах Нью-Йорка, надто у дільницях, розташованих ближче до води.
Кошторис на прибирання вулиць, відбудову пошкоджених будинків, і розчищення шляхів після шторму Сенді обчислюється у 30-40 мільярдів доларів".

Storm_Sandy_2.jpg

Storm_Sandy_3.jpg

І це також повідомлення від euronews

Терени східного узбережжя США, що їх було заторкнуто штормом Сенді, стоять перед нагальною потребою у поверненні до нормального стану. Втім нині стоїть чітке завдання дати собі раду з ліквідацією наслідків стихійного лиха.
Як от у штаті Нью-Джерсі, активно здійснюються роботи з прибирання вулиць і приватних ділянок. Все це здійснюється силами самих місцевих мешканців і спеціальних бригад.
Паралельно з тим відбувається ремонт ліній електропередач і супутної інфраструктури.
Нью Йорк так само намагається оговтатись від спустошення, заподіяного штормом Сенді. Люди масово збираються на здійснення робіт з очищення території, враженої стихією.
Тут так само масово прибираються вулиці і шляхи сполучення. Ясна річ, що для цього потрібні додаткові зусилля допомогових служб.
Цей нью-йоркський прибиральник зокрема каже:
Це просто катастрофа. Нам забере багато часу оговтатись від усього цього. Щонайменше два, два з половиною тижні має пройти перед тим, як ви зможете побачити якийсь результат. У нью-йоркській дільниці Breezу Point, що постраждала найбільше, зазнавши граничних руйнувань, також йдуть роботи з очищення території. Люди, що мешкали тут також намагаються знайти щось зі своїх речей.
Говорить мешканка цього району:
Який це був минулий ураган? Айрін! Ми тоді все спакували, і поїхали геть. Цього разу я не так багато взяла з собою, ось тому я все й втратила. Але зрештою я знайшла фото свого онука. Я його втратила минулого року, отож все це нічого у порівнянні.

Storm_Sandy_4.jpg

Безперечно, сталось дуже велике стихійне лихо, через яке постраждали люди. Але тут є один досить цікавий нюанс.

Як відомо, напередодні шторму в Америці, зокрема у Нью Йорку, значна кількість людей була зайнята приготуваннями до "Хелоуіна", який вони відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада на противагу Католицькому Святу Всіх Святих - All Hallow = Hallowmas.

Якщо ви слідкуєте за подіями у світі, то, можливо, знайдете певну схожість між Сенді і тим, що сталось у Люрді в ніч з 20 на 21 жовтня 2012 року. Тоді потужний дощ перекреслив плани ієрархії 2 Ватикану провести у Люрді поклоніння "мощам" анти-папи Івана Павла 2.

Підготував о. Керлі
06.11.2012

Категорія: Різне | Переглядів: 659 | Додав: