18.02.2019
Головна » 2015 » Липень » 18 » Серп і молот для папи
19:27
Серп і молот для папи

8 липня 2015 р. Папа Франциск прийняв розп'яття на молоті і серпі, комуністичному символі, від президента Болівії, Ево Моралеса.

hammer-sickle-cross-00

Як тільки скандальні фото почали циркулювати, гучний хор інтерпретаторів середньої дороги - найкраще знеболювальне від революційного шоку - почав діяти, розповсюджуючи пояснення, що Франциск був обманутий Моралесом і не мав ініциативи.

Це є просто неправда.

По-перше, кожний, хто знайомий з Ватиканською дипломатією, знає, що кожний крок папського візиту методологічно готується до останньої деталі. У ці деталі, очевидно, включені дарунки, які мають даруватись, і промови, які мають бути виголошені. Тому, це не було сюрпризом для Франциска.

По-друге, фотографії відображують реакцію Франциска, коли він побачив розп'яття на серпі і молоті, тільки на хвильку показав стурбованість, а потім повністю розслабився, і посміхався, тримаючи цей комуністичний символ.

По-третє, в той час, як розповсюджуються інтерпретації, що папа не прийняв дарунок Моралеса, о. Ломбарді, спікер Ватикану, сказав: Папа не мав жодної негативної реакції на це і не казав мені, зокрема, виявляти негативної реакції на це. Ломбарді пояснив, що дизайн того хреста був розроблений єзуітом Еспіналом, щоб показувати прихильність до кожного відкритого діалогу з усіма.

Таким чином, Папа досконало розумів що він прийняв і був досить задоволений тим символом.

Також, Ево Моралес дав Папі ланцюг так званого Ордену Еспінала, орден влади на честь Луіса Еспінала. Еспінал був іспанським Єзуітом, який прибув до Болівії вести боротьбу за "визволення людей". Закінчив він тим, що був вбитий невідомою групою. До ланцюга причеплена медаль з подібним розп'яттям на молоті і серпі. Бачимо також фото о. Луіса Еспінала, який розробив дизайн цього контраверсійного хреста.

hammer-sickle-cross-01

о. Ксавьєр Албо, інший священик єзуіт, який працював з Еспіналом і добре його знав, пояснив значення розробленого Еспіналом розп'яття. Розп'яття на молоті і серпі, каже він, відображує необхідний, але ілюзійний Марксистсько-Християнський діалог з робітниками і селянами.

Добре також додати, що по дорозі до Палацу Уряду, папа Франциск зупинився помолитись на місці де було знайдене мертве тіло о. Еспінала.

Висновок усього епізоду з молотом і серпом досить ясний: наразі ми маємо папу, який ідентифікує себе з цими символами...

9 липня 2015 р., на Другій Всесвітній Зустрічі Народних Рухів в Santa Cruz de la Sierra в Болівії, папа Франциск виголосив довгу і палку промову проти капіталізму і приватної власності під аплодисменти Марксистських революційних лідерів і послідовників Теології Визволення.

francis-communist-meeting-09-07-2015

Франциск підбадьорював їх, кажучи: Наша віра є революційною, додавши: Я несу вас у моєму серці.

Переклав о. Керлі

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 629 | Додав: