18.02.2019
Головна » 2015 » Жовтень » 7 » Ватикан звільнив монсіньйора-гея
19:21
Ватикан звільнив монсіньйора-гея

Минулої суботи Ватикан звільнив монсіньйора, який напередодні великої світової зустрічі єпископів, де мають дискутуватись відношення до геїв, розлучень і традиційних Католицьких родин, відкрито заявив, що він гей (содоміт).

Кшиштоф Харамса, клерк середнього рівня в Конгрегації Доктрини, дав інтерв'ю для газет в Італії і Польші, повідомівши, що він є щасливий і гордий бути священиком-геєм, і що він перебуває в любові з мужчиною, якого він ідентифікував, як бой-френда.

Рішення зробити таку заяву напередодні відкриття синоду, виглядає як дуже серьйозне і безвідповідальне, оскільки це є метою обговорення синодною асамблеєю при небажаному тиску з боку медіа, сказав спікер Ватикану Фредерико Ломбарді.

Як результат, Харамса не може далі працювати у Ватикані або у понтифікальних університетах, сказав він. Не зважаючи на його усунення, Харамса залишається священиком, хоча Ломбарді вважає, що його настоятелі мають вжити додаткових акцій.

Харамса, який має 43 роки, планував прес конференцію напроти офісу Ватиканської Конгрегації Доктрини Віри, але після відповіних дій зі сторони Ватикану, переніс її до центру Риму. Його супроводжував компаньйон, який назвався Едвардом.

Харамса сказав репортерам, що час його одкровення не стосується зустрічі єпископів з приводу родини. Але він сподівається, що це додасть християнського голосу для синоду, і він очікує почути, як Церква може краще служити гомосексуальним вірним.

Я відкрився. Це є дуже персональне, важке рішення у гомофобському світі Католицької церкви, сказав Харамса.

Харамса сказав для Gazeta Wyborcza, що він був мотивований визнати сексуальну орієнтацію публічно через люті листи на його адресу після того, як він публічно розкритикував правого польського контр-геєвського священика в Католицькому тижневику Tygodnik Powszechny.

Я маю сказати, хто я є. Я є гей-священик. Я щасливий і гордий гей-священик - сказав Харамса для Gazeta Wyborcza.

Підготували Vanessa Gera у Варшаві і Colleen Barry у Мілані.

Джерело: http://news.yahoo.com

Переклав о. Керлі,
07.10.2015

Категорія: 2 Ватикан | Переглядів: 506 | Додав: