18.02.2019
Головна » 2017 » Січень » 21 » Волхви і їхнє поклоніння були реальними
00:12
Волхви і їхнє поклоніння були реальними

8 січня 2017 р. новусордовський викладач "Інституту релігійних наук" у Києві, "душпастир" у Львові, Петро Балог опублікував "катехезу" під назвою "МУДРЕЦІ ЗІ СХОДУ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?"

В цій "катехезі" він намагається переконати читача в тому, що постаті трьох «мудреців зі Сходу» були символічними фігурами, яких насправді не було, і що поклоніння волхвів Новонародженому, то це також доволі символічне явлення. Петро Балог дійшов до такого "умозаключення" на підставі того, що тільки Євангеліст Матей розповідає про це. Як він сам каже, допомогли йому дійти до такого висновку відомий "католицький біблеїст" Раймонд Браун та нший "католицький екзегет", Ксавье Леон-Дюфур, які брали участь в підготовці і проведенні "2 Ватиканського собору", під час якого, як відомо, група єретиків захопила владу, написала нове, некатолицьке вчення, відколола від Католицької Церкви більшість єпископів і священиків, захопивши майже усю церковну інфраструктуру: храми, семінарії, універсітети, монастирі, школи, лікарні і т. п.. З того, що ці два "теологи" активно репрезентували 2 Ватикан, можна зробити тільки один висновок, що вони не були Католицькими теологами, і посилання на них є марними.

Крім цього Петро Балог стверджує, що зіркою, яка привела магів до Новонародженого Спасителя був Сам Христос: факт, що саме Христос є «зіркою, яка зійшла з Якова» (контекстом для цього є попередній розділ Євангелія від Матея, де поданий родовід Ісуса Христа), є незаперечним у богословському сенсі. А саме такий сенс подає Матей, описуючи незвиклу Особу Ісуса Христа.

Але, твердження, що "саме Христос є «зіркою, яка зійшла з Якова»", є абсолютно фальшивим, і воно розвінчується, наприклад, Різдвяним тропарем Візантійського Обряду, де Церква розрізнює "звізду", яка привела "звіздам служащих" до Христа "Сонця Правди":

Рождество Твоє, Христе Боже наш, возсїя мірови світ разума: в нем бо звіздам служащїи, звіздою учахуся, Тебі кланятися солнцу правди, и Тебе відіти с висоти востока: Господи, слава Тебі.

Текст цього тропаря чітко показує, що зірка, яку бачили маги (царі, волхви) і Христос це не одне й те саме. Тому, твердження автора "катехези", що "саме Христос є «зіркою, яка зійшла з Якова», і це мовляв, "є незаперечним у богословському сенсі." - насправді у богословському сенсі є абсолютно фальшивим.

Ну і те, що "вчення" новусордовських "теологів" повністю протирічить вченню Католицької Церкви, бачимо з Катехизму, де і самі волхви є реальними особами, і їхнє поклоніння було реальною історичною подією, яку описав Св. Євангелист Матей:

Новонародженому Дитятку спершу вклонилися пастухи і потім маги. Про народження Спасителя пастирям повідомили ангели (Лука 2:9); три царі були приведені до Нього зіркою (Матей 2:9). Ця зірка була чимось виключним, бо мала певний рух в небесах; згідно зі Св. Йоаном Золотоустим, під виглядом зірки міг бути ангел. Св. Іреней зазначає, що дари показували їхнє вшанування Того, Кому їх пожертвували три царі. Золото символізувало повинність, пожертвувану Йому як Царю; ладан символізував молитву тому що Він є Бог; і миро, символ умертвлення, тому що як Наш Відкупитель, Він мусив страждати. Маги повернулись додому іншою дорогою, "показати нам", каже Св. Григорій Великий, "що якщо ми бажаємо досягти нашого справжнього дому в Раю, ми повинні покинути шлях, яким донині йшли, і піти дорогою покути, послуху і самозречення". Пастухи репрезентували Юдеїв і бідних; три царі - Язичників і багатих. Реліквії трьох царів були перенесені зі Сходу до Кельну в 1162 році Барбароссою, і нині почивають там в Катедральному соборі. Свято Трьох царів святкується шостого січня. (The Catechism Explained, From the original of Rev. Francis Spirago, Professor of Theology, Edited by Rev. Richard F. Clarke, S.J. Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum, Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York, October 18, 1921, Copyright 1899, 1921 by Benzinger Brothers, New York., Photographically reproduced without change from the 1921 printing, by arrangement with Benzinger Brothers. TAN BOOKS AND PUBLISHERS, INC. P.O. Box 424, Rockford, Illinois 61105, 1993, p. 181).

Як бачимо, св. Григорій Великий, який є Вчителем Церкви, каже, що: Пастухи репрезентували Юдеїв і бідних; три царі Язичників і багатих. Не "символізували" як фальшиво свідчать "теологи" 2 Ватикану, а представляли, як правдиво навчає Католицька Церква в особі св. Григорія Великого.

Тільки одне з двох вчень є ПРАВДИВИМ а друге ФАЛЬШИВИМ.

Отже, різниця між Католицькою Церквою і новусордовським 2 Ватиканом є дуже очевидною. 2 Ватикан розповсюджує фальшиве не-католицьке вчення про "мифічність" і "символічність" осіб трьох магів (волхвів, царів) і про "міфічність" їхнього поклоніння Новонародженому Спасителю. Натомість Католицька Церква незмінно проповідує ПРАВДИВЕ вчення про реальність осіб трьох магів (волхвів, царів) і про реальність історичної події їхнього поклоніння Новонародженому Спасителю. І те що Церква називає магів царями чи королями, це має сенс, тому що до царя Ірода могли допусити тільки офіційну делегацію, яка могла складатись з дуже поважних осіб, якими могли бути подібні йому за статусом, які також могли добре знатись на астрології, і бути верховними жерцями. Тому, в сумі, Католицька Традиція навчає, що ті, що прийшли вклонитись Новонародженому Спасителю, одночасно були магами і царями.

Наголошуючи на реальності персон волхвів і їхнього поклоніння Господу, Католицька Церква на підставі Євангелії проголошує реальність Різдва Христового і реальність навернення реальних осіб від поганства в Християнство, закликаючи таким чином усіх людей доброї волі наслідувати їхній приклад.

В той час, як 2 Ватикан намагається міфілогізувати Правду, таким чином "навертаючи" християн у поганство і навіть в атеїзм.

Підготував о. Керлі

Категорія: Розважання | Переглядів: 807 | Додав: