28.01.2020
Семінарія Єпископ Долан публікації Єпископ Сенборн публікації о. Чікада публікації о. Керлі публікації Непомильність Папи Церква і Держава
Седе-
Приватіонізм
Непомильність Церкви Седе Ваканте "Лефебризм" Догналіти "Седеваканте" Дозволене
вбивство

Єпископ Доналд Сенборн Його Преосвященство Єпископ Доналд Сенборн

Доналд Сенборн народився у Нью Йорку де він навчався в Католицькій елементарній і вищий школі. У 1967 він вступив до семінарського коледжу в Єпархії Брукліна де вивчав класичні мови і дістав диплома cum laude у 1971.

В тому ж році, нажаль отримавши освіту в модерністській семінарії, він вступив до заснованої Архієпископом Марселем Лефебром семінарії в Еконі, Швейцарія, ставши таким чином одним з перших семінаристів в новозаснованій семінарії Священицького Братства Св. Пія X (SSPX). Дональд Сенборн був висвячений у священика Архієпископом Марселем Лефебром 29 червня 1975. Він повернувся до East Meadow, на Нью-Йоркський Long Island допомагати о. Кларенсу Келлі. Він навчав у школі Св. Пія V на Long Island і їздив служити Месу до Пенсільванії, Делавара і Вірджинії.

У січні 1977 Архієпископ Лефебр призначив його ректором Дому Студій Св. Йосифа в Армаді, Мічиган, першої американської семінарії SSPX. Наприкінці того ж року до нього приєднався о. Антоній Чікада. Наступного року він придбав церковний маєток у Redford, Мічиган, щоби служити католикам у Митрополії Детройта.

З Армади о. Сенборн провадив інтенсивні пошуки по цілим Сполученим Штатам для нових більших можливостей для семінарії, щоб можна було розмістити зростаюче число семінаристів. У 1979, за згодою Архієпископа Лефебра, він придбав колишній будинок реколекцій Єзуїтів в Ridgefield, Коннектикут, який був перейменований у Семінарію Св. Томи Аквінського і став новим будинком семінарії SSPX в США.

Він одразу зробив план розвитку нового маєтку і заснував велику програму по збору коштів, яка у 1982 дозволила розпочати будівництво у новому крилі.

У 1983 він був серед дев’ятьох американських священиків, які були вигнані з Братства Св. Пія X через те що вони противились літургічним змінам, впроваджених Архієпископом Лефебром, рівно також іншим тривожним лівим трендам в організації Лефебра. Згодом у 1984 о. Сенборн спорудив Blessed Sacrament Chapel в Мартінез, Каліфорнія.

Після повернення до Мічигану у 1986 він придбав великий шкільний комплекс у Warren, північному передмісті Детройта. Це стало домом для Mary Help of Christians Academy і Queen of Martyrs Chapel, які пізніше змогли придбати більшу церкву у Fraser, іншому північному передмісті.

У 1991 він заснував Sacerdotium, шкільне квартальне видання для традиційних Католицьких священиків, і Catholic Restoration періодичне видання для мирян католиків. Обидва видання одразу набули доброї репутації за високий рівень змісту і представлення.

В тому періоді о. Сенборн звернув увагу на написання і видання серії статей, в яких він аналізує помилкові вчення «2 Ватиканського собору» і Івана Павла 2.

У 1995 за заохоченням дружніх традиційних Католицьких священиків він заснував Most Holy Trinity Seminary Він має видатну кваліфікацію формувати молодих людей для священства, глибоке розуміння філософії Св. Томи Аквінського і Католицької догматичної і моральної теології і є видатним вчителем, який здібний ефективно передавати знання. В додаток до експерта латини і робочого знання грецької, німецької і іспанської, він жваво володіє французькою та італійською і має широке розуміння Католицької історії і культури. Завдяки його старанням семінарська бібліотека має десятки тисяч томів традиційної Католицької літератури, де кожна книжка є унікальною. Він є відданий урочистостям Святої Літургії. Багаторічний досвід священства і праці ректором семінарії дали йому велике проникнення у священицьку духовність і дуже глибоку інтуїцію.

У 1999 о. Сенборн почав навчати семінаристів курсу історії модерних помилкових вчень. Це стало результатом декількох років студій і досліджень, і одного дня буде опубліковане окремою книгою.

В червні 2002 він був висвячений у єпископа Преосвященним Єпископом Робертом Маккенною.

Декілька років тому Єпископ Доналд Сенборн почав знайомитись з російською мовою і культурою, щоб передавати традиційні Католицькі знання семінаристам зі сходу. У 2008 і у 2011 він відвідав Росію для інтерв’ю кандидатів до семінарії.