13.11.2018
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Немає спасіння поза Католицькою Церквою
10.07.2016, 19:29

Антикатолицька церква, утворена на "2-му Ватиканському соборі" (1962-1965), прийняла багато єретичних формул, якими Католики вводяться в оману. Одна з таких єретичних формул про "спасіння поза Католицькою Церквою". Так, наприклад, 2 Ватикан хибно заявляє, що "церкви і спільноти", відокремлені від Католицької Церкви, не зважаючи на те що мають деякі недоліки, як інституції в цілому, є засобами спасіння.

Звідси випливає, хоча ми й віримо, що ці відокремлені від нас церкви і спільноти страждають на деякі недоліки, вони в жодному разі не позбавлені значення і ваги в таємниці спасіння. Тому що Дух Христа не відмовляється послуговуватись ними, як спасенними засобами, сила яких виходить від тієї ласки та істини, яка ввірена Католицькій Церкві (Декрет "2-го Ватиканського собору" Unitatis Redintegratio).

Багато мислять по різному, відчувають по різному. Вони шукають Бога, або зустрічають Бога різними способами. У цій великій кількості, у цьому ряді релігій, є тільки одна впевненість, яку ми маємо для усіх. Ми усі є дітьми Бога (Антипапа Франциск - Хорхе Берголіо, агітаційний антихристиянський відеоролік https://www.youtube.com/watch?v=Nq7us5Lf5IU 6 січня 2016 р., Свято Богоявлення за Григоріянським календарем, Навечір'я Різдва Христового за Юліанським календарем).

Іншими словами, 2 Ватикан ставить усі релігії, скільки б їх не було, в один ряд з Католицькою Церквою, яка, за версією 2 Ватикану, є лише одним з багатьох "засобів спасіння".

Bergolio-propagates-religious-indifference-05

Натомість Католицька Церква навчає інакше.

Нижче наведене правдиве вчення Католицької Церкви про необхідність належати до Неї, і про те, що поза Католицькою Церквою в індивідуальному порядку може спастися тільки той, хто знаходиться поза Церквою не через власну провину. "Церкви і спільноти", відокремлені від Католицької Церкви, не є засобами спасіння.

Деякі кажуть, що вони не зв'язані вченням, яке пояснене Нашим Окружним Листом декілька років тому і яке базоване на джерелах одкровення, яке навчає, що Містичне Тіло Христа і Римо Католицька Церква це є одне й теж саме. Дехто принижує до безглуздої формули необхідність належати до правдивої Церкви щоб мати вічне спасіння (Папа Пій XII, Окружний Лист Humani Generis, 12 серпня 1950).

Тільки Католицька Церква дає спасіння. Іншими словами "Немає спасіння поза Католицькою Церквою". Тільки Католицька Церква дає спасіння; т.т. тільки Католицька Церква має засоби, які ведуть до спасіння, це вчення Христа, засоби спасіння встановлені Христом і подаються через вчителів і провідників Церкви, призначених Христом. Церква є дорогою спасіння; і вона відрізняється від Синагоги, яка тільки вказувала дорогу спасіння в майбутньому, в той час як Церква проголошує себе правдивою дорогою ... Католицька Церква відрізняється від єретичних церков, які пошкодили Христове вчення і відкинули засоби благодаті, особливо Месу і покуту. Їхня дорога є довкольна дорога, або хибна дорога ...
Тому кожна людина зобов'язана стати членом Католицької Церкви.
Дехто каже, що людина не зобов'язана змінювати свою релігію; що будь хто може бути праведним, аргументуючи що людина може жити в помешканні, яке її батько набув неправедним способом. Інші кажуть: "Одна віра є так само добра, як інша, і що усі вони ведуть однаково добре до небес". Це називається сповідувати байдужість. Очевидно, що тільки одна релігія може бути правдивою, т.т. відкритою Богом; і розум каже нам, що істина є тільки одна, якої ми повинні триматись.
Це є абсурд припускати, що Богу байдуже чи людина адорує Йому або дереву чи каменю, чи Христа трактують як Його Сина чи як святотатця.
Дя чого Христос, а потім по Ньому апостоли проповідували Євангелію, терплячи так багато переслідувань, якщо неважливо у що людина вірить?
Чому Апостоли так палко викривали тих, які спотворювали вчення Христа (Гал. 1:8; 2 Івана 1:10)?
Для чого Бог навернув Савла і післав ангела до Корнилія?
Апостоли дали резонну відповідь: "Немає іншого імені під небом, даного людині, яким ми повинні спастися" (Діяння 4:12).
І Христос каже: "Я є дорога, правда і життя. Ніяка людина не приходить до Отця, як тільки через Мене" (Іван 14:16) ...
Будь хто, хто через власну провину залишається поза Католицькою Церквою, не буде спасенний ...
Католицька Церква має видимих і невидимих членів.
Видимі члени ті, які були прийняті до Церкви через Хрещення.
Наступні не є членами: нехрещені (Язичники, Юдеї, Мусульмани), формальні єретики (Протестанти), схизматики (Греки), і ті які екскомуніковані.
Невидимі члени є ті, які без жодної власної провини, перебуваючи поза Церквою, провадять богобоязне життя.
(The Catechism Explained, Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum, Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York, October 18, 1921, Copyright 1899, 1921 by Benzinger Brothers, New York., Photographically reproduced without change from the 1921 printing, by arrangement with Benzinger Brothers. TAN BOOKS AND PUBLISHERS, INC. P.O. Box 424, Rockford, Illinois 61105, 1993 p. с. 245-247).

Підготував о. Керлі

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 589 | Завантажень: 0