13.11.2018
Головна » Статті » Папські Послання

CUM EX APOSTOLATUS OFFICIO, п.6 і п.10

Папська Булла

CUM EX APOSTOLATUS OFFICIO
(п.6 і п.10)


Видана 15 лютого 1559 року

Папою Павлом IV (23 травня 1555 – 18 серпня 1559)

6. Додаємо, якщо в будь який час виявиться, що якийсь єпископ, навіть визначающий себе як архієпископ, або патріарх, або вже згаданий кардинал Римської Церкви, навіть представлений легатом, або навіть Римський Понтифік, перед його обранням і прийняттям як кардинала або як Римського Понтифіка відпав від Католицької Віри або впав в якусь єресь ще до його обрання і прийняття як Кардинала або як Римського Понтифіка, то таке його обрання і прийняття, навіть зроблене в гармонії і в єдинодушній згоді усіма кардиналами, є нікчемним, пустим і негідним. Не через прийняття консекрації, ані через наступне посідання уряду і адміністрації, або якби через інтронізацію чи почитання Римського Понтифіка, або послух, що виявлявся йому усіма, і в будь якій довжині часу в майбутньому, що можна було б казати що має бути відновлена влада або може бути здатним відновити владу, такий не може бути прийнятим як легітимний в будь якій частині цього, і для тих, хто були призначені як єпископи чи архієпископи, чи патріархи, чи як примаси, або як кардинали, або навіть як Римські Понтифіки. Такі не мають здатності адміністрування в духовних або дочасних справах, які були приписані, або їх приписувати, але нехай усі речі і кожна річ, в будь який спосіб сказана і зроблена, мала наслідок і була адміністрована і потім слідувала через них в будь який спосіб, має розглядатись як така що не має сили, і вони не здатні приписувати будь яку додаткову ані владу ані право. І вони самі, які таким чином обрані і прийняті через цей самий факт, без будь якого проголошення додаткової декларації, є позбавлені кожної гідності, місця, почесті, титулу, авторитету, функції і влади. І це дозволено стосовно усіх і кожного таким чином обраних і прийнятих, хіба що вони раніше не відпали від Віри, не були єретиками, не стягали на себе кари, або не було порушено проти них справи, або не поповнили схизми.

10. Таким чином, нікому не дозволено применшити цю сторінку Нашого одобрення, відновлення, санкції, статуту, бажання відміни, декретів, або йти супроти усього цього через безрозсудно сміливі діяння. Якщо окрім цього будь хто відважиться покуситись на це, він стягне гнів Всемогутнього Бога і благословенних Апостолів Петра і Павла.

Дано в Римі, при Святому Петрі, в рік Воплочення Господа 1559, п'ятнадцятий день лютого, в четвертий рік Нашого Понтифікату.

Переклав о. Керлі

Категорія: Папські Послання | Додав: (16.09.2016)
Переглядів: 279