21.02.2019
Головна » Статті » Статті Єпископа N

Чи дозволено Католикам брати участь в una cum месах

Єпископ N

Багато Католиків мають зрозуміти, що активна участь в una cum Месах, в яких поминається модерністський "папа" або "місцевий єпископ", є гріхом.

Отець Чікада декілька років тому написав визначну статтю на цю тему, надавши теологічне пояснення, чому така дія противиться Першій Заповіді. Зрештою це доходить до принципу офірування фальшивого поклоніння Богові.

Для того, щоб Месса була Католицькою, і таким чином приймалась Богом як правдиве поклоніння, вона має офіруватись in persona Ecclesiæ (в особі Церкви) священиком, який її офірує. Це означає, що його акт офірування Месси повинен бути в унії з Католицькою Церквою, яка є Містичним Тілом Христа, якого Христос є Головою.

Таким чином, Месси, якими б валідними вони не були, які офіруються поза Церквою, тобто священиками, які не є в єдності з Римо Католицькою Церквою, є фальшивим поклонінням. З цього резону, нам не вільно брати участь в Мессах Грецьких Православних, не тому що хочемо валідності, а тому що хочемо єдності з Містичним Тілом, Римо Католицькою Церквою.

Седевакантисти впевнені, що "папи" 2 Ватикану не є правдивими Католицькими папами, тому що:

  1. Вони намагаються завести нову релігію для Римо Католицької Церкви;
  2. Вони є публичними єретиками. Як результат, вони не здатні діяти від імені Христа, Голови Католицької Церкви, і більш за все, вони не здатні офірувати Богові прийнятну жертву в імені Христа як священицьке представництво Римо Католицької Церкви.

Звідси, вони по суті не здатні офірувати Мессу в особі Церкви через факт, що вони є фальшивими папами.

Насправді, ніхто не є більш неспроможним репрезентувати Христа, Голову Церкви, ніж той, хто є фальшивим головою Церкви.

Правдивий папа є принципом єдності в цілій Католицькій Церкві. Тому, фальшивий папа є принципом відсічення від Римо Католицької Церкви і від Христа як Голови Церкви. Таким чином, бути прихильником фальшивого папи означає бути відсіченим від Христа. Месси священиків, відповідно, які є в унії з фальшивим папою, є Мессами, які є відсіченими від єдності з Римо Католицькою Церквою і від Христа, Голови Церкви і Найвищого Першосвященика і Головного Жерця кожної Месси.

Отже, кожний погоджується, що ми повинні триматись подалі від цих месс. Але, якщо в нашій країні немає вільної від Франческа меси? Чи можемо ми ходити на una cum Месси, як виключення, оскільки ми потребуємо таїнств?

Відповідь ні. Резон є очевидний: те що псує una cum Меса є чимось суттєвим, це є факт що така Меса офірується в єдності з фальшивим папою, через що Меса стає неприйнятою Богом з цієї причини.

Коли будь який акт є суттєво злий, він завжди є заборонений. Вийнятки тут не дозволені. Фактично, ми маємо прйняти смерть ще перед здійсненням акту. Прикладом є аборт.

Коли щось є злим лише через обставини, між іншим, тут дозволені вийнятки задля пропорційного резону. Наприклад, миття власного авто в Неділю. Хоча миття власного авто є досконало добрим актом, якщо це має місце в Неділю, коли неконечна тяжка робота є забороненою, це може бути гріхом. Якщо ж, існує пропорційний резон через який ми повинні мити авто в Неділю, тоді Закон дозволяє вийняток.

Ті, хто дозволяють вийнятки у випадку активної участі в una cum Месі, говорять виразно, що una cum Меса є злою не суттєво, але тільки через обставини. В такому разі una cum Меса сама в собі є суттєво доброю. Але ми знаємо, що це не суттєво добре, але суттєво зле.

Насправді, якщо una cum Меса є суттєво доброю, але є злою лише через обставини, тоді ми повинні сказати що Франческо є правдивим Папою, і звідси ми повинні сказати що Нова Меса, 2 Ватикан і усі його реформи є у відповідності з Католицькою Вірою.

Але правдиві папи не здатні навчати фальшивим доктринам і приписувати злі закони для Католицької Церкви. Тому, природньо, ми повинні визнати що будь яка Меса, відправлена без авторизації буде Месою офірованою поза Церквою. Таким чином, Меси Товариства Св. Пія Х і екс-Товариства Св. Пія Х є Месами офірованими поза Церквою.

Додатково, які обставини можуть відбілити зло una cum Меси? Час або день? Місце? Очевидно, немає жодної обставини, яка б могла відбілити зло una cum Меси.

У підсумку, una cum Меса є суттєво доброю або суттєво злою.

Якщо вона є суттєво доброю, тоді ми повинні брати участь лише в тих месах, які авторизовані "Папою Франческом". Ми повинні, таким чином, уникати Меси Товариства Св. Пія Х і Меси Товариства Св. Пія Х "Супротиву", тому що вони неавторизовані.

Якщо una cum Меса є суттєво злою, ми повинні уникати її, і навіть прийняти будь які незручності, будь яку нестачу таїнств, навіть саму смерть перед постановою активно брати в ній участь. Ми, таким чином, повинні уникати Меси Товариства Св. Пія Х і Товариства Св. Пія Х "Супротиву", тому що вони є в єдності з фальшивим папою.

Немає значення, якою мірою ви берете участь у злій Месі, ми повинні уникати її.

June, 11, 2014

Переклад о. Керлі,
17.08.2014

P.S. Деякі седевакантисти, наприклад CMRI, кажуть що можна приймати участь в Una Cum месах.

Категорія: Статті Єпископа N | Додав: (17.08.2014)
Переглядів: 702