04.06.2020
Головна » Статті » Статті о. Антонія Чікади

Чи повинен я брати участь в Службі Божій una cum Benedict XVI?

о. Антоній Чікада

Одною з гаряче обговорюваних тем на форумах традиціоналістів протягом декількох останніх років є тема, чи повинні традиційні католики брати участь в Месах, в якій священик згадує ім’я Бенедикта XVI в першій молитві Канона.

Часом такі Меси називаються Una cum Masses, тому що латинська фраза в якій вставлене ім’я правлячого Папи читається: una cum famulo tuo Papa nostro N. (разом з Твоїм слугою N., нашим Папою).

Зараз, ті з нас які дійшли правильного розуміння актуальної ситуації в Церкві – так звані седевакантисти - стверджують, що Ратцінгер (Бенедикт XVI) є єретик, через що не є правдивим Папою. Тому, виходячи з цього, для нас не має сенсу участь в Месах, де перед освяченням священик декларує, що Бенедикт XVI є Papa nostro – «наш папа».
Але в багатьох місцях по всьому світі є доступною тільки така традиційна Латинська Меса, в якій священик в Каноні згадує ім’я псевдо папи (Motu, Братство Св. Пія X або незалежні священики). В ситуації коли треба вибрати це або нічого, миряни часом спокушаються брати участь в Месі за будь яку ціну. Чому б просто «не чути» ім’я Бенедикта XVI в Каноні і «просто піти на Месу»?

Відповідаючи на це питання, я звернувся до творів літургістів, каноністів і богословів, як також до різних папських декретів і оголошень, які були написані ще до 2 Ватикану. Саме тут ми священики маємо шукати відповідь, радше ніж покладатись на силу волі, приватну думку і стріляти від стегна.

Базуючись на таких дослідженнях, близько як рік назад, я вже написав і опублікував досить розлогі студії під назвою «Гранули кадила: Седевакантисти і Una Cum Masses».

Моя відповідь (неделікатна) була такою - Ні, ви не можете просто «споглядати» ім’я Бенедикта XVI в Каноні традиційної Меси. Цим ви будете стверджувати, що він є справжній папа, і через активну участь в такій Месі ви будете брати участь у ствердженні фальші. Оскільки ви знаєте, що він не є папою, це було би гріхом.

Відповідаючи на це питання, я надав теологічну документацію в «Гранулах кадила». Але оскільки читати довгу статтю, це не те саме, що випити традиційну чашку чаю (навіть якщо я дав достатньо мудрих зносок…), я вирішив написати це коротеньке резюме щодо моїх аргументів.

I. Що означає молитва Una Cum?

Тут є два способи подивитись на це: лінгвістичне значення - що означають граматика, терміни і контекст? і теологічне значення - що виражають доктрини?

а) Лінгвістично. З цієї перспективи, вводити ім’я Ратцінгера до Канону означає стверджувати, що він є справжній папа «наш папа». Очевидно, ми відкидаємо це.

Це також стверджує, що Ратцінгер є членом правдивої Церкви, оскільки його ім’я згадується в молитві за Церкву. Ми відкидаємо це також.
Базисом нашої позиції є вчення каноністів і теологів про те, що втрата членства в Церкві є також автоматичною втратою понтифікату єретичним папою. Єресі в папі ставлять його поза Церквою і значить поза урядом.

b) Теологічно (Доктринально). В «Гранулах кадила» я підсумував стандартні теологічні значення що різні богослови, каноністи і літургісти надають фразі una cum в Каноні.

Коли ми включаємо ім’я Ратцінгера до молитви і додаємо ці значення до тієї фрази, тут ось що виходить:

 • Єретик/псевдо папа Ратцінгер є «голова Церкви, вікарій Христа і наступник Св. Апостола Петра».
 • Визнання єретика/псевдо папи Ратцінгера в Каноні є «головною і найбільш величною формою єднання» з ним, «визнання розуму і волі, які твердо декларують Католицьку єдність».
 • Включення єретика/псевдо папи Ратцінгера до Канону показує його як «принцип єдності».
 • Поминаючи єретика/псевдо папу Ратцінгера в Каноні ви підписуєтесь, що ви «не відлучені від єдності з універсальною церквою».
 • Поминання єретика/псевдо папи Ратцінгера в Каноні «є доказом ортодоксальності того, хто приносить офіру».
 • Єретик/псевдо папа Ратцінгер є «правлячий Понтифік, видимий пастор і авторитетний посередник між Всемогутнім Богом і різними членами його пастви».

Оскільки ми є логічними щодо ситуації в Церкві – Ратцінгер не є папою, бо він єретик – згадані пропозиції є посміховиськом. Ось яким може бути результат коли священик визнає в Каноні, що він офірує традиційну Месу una cum – разом з Твоїм слугою Бенедиктом, нашим Папою.

II. Чи можу я «не давати моєї згоди»?

СВЯЩЕНИК в una cum Месі є єдиний хто вимовляє цю фразу. То чому б людині на церковній лаві, яка просто «не дає своєї згоди» на частину Канону, не брати участі в Месі, щоб виконати обов’язок чи отримати ласку Святого Таїнства?

Ні. Щоб виконати ваш Недільний обов’язок чи отримати сакраментальну ласку від Меси вимагається активна участь або присутність. Це той випадок коли – все або нічого. Має бути щось одне: приймаєте активну участь або ні.

В «Гранулах кадила» я перерахував як мінімум дев’ять способів в які Католик активно асистує під час відправи традиційної Меси. Кожен з цих способів є справжньою формою активної участі або присутності, і згідно з Католицьким вченням констатує «кооперацію або загальну дію з іншими в молитві і формах поклоніння».

Я цитував різних Пап і богословів до 2 Ватикану які навчали що миряни які активно асистують в Месі, роблячи це, маніфестують їхню згоду і моральну кооперацію зі священиком який приносить безкровну жертву. (І насправді, моральне єднання зі священиком є необхідним для виконання Недільного обов’язку.)

Зрештою, я показав що Отці Церкви і Папа Пій XII в Енцикліці Mediator Dei особливо навчають, що вірні, які беруть участь в Месі ратифікують, погоджуються на участь в молитві Канону, яку священик рецитує, не зважаючи на те, що самі вони в голос цієї молитви не промовляють.

Тому, тут немає способу цього уникнути. Активна участь в Месі є необхідною для виконання вашого Недільного обов’язку і також безперечно єднає вас з акцією священика при Вівтарі. Отже, коли священик промовляє під час Канону що він приносить жертву разом з Твоїм слугою Бенедиктом, нашим Папою – арх. єретиком і фальшивим папою Ратцінгером, його молитва є вашою молитвою.

III. Що є злого в такій участі?

В «Гранулах кадила» моя відповідь на це питання є дуже довгою. Я продемонстрував, якщо раптом ви зрозумієте реальну ситуацію в Церкві – що Ратцінгер не є дійсним папою – але активно берете участь в una cum Месі, через цей факт ви щонайменше:

 1. Говорите пагубну неправду
 2. Маніфестуєте причастя з єретиком
 3. Погоджуєтесь як з легітимною Екуменічною, Єдино-Світовою Церквою
 4. Беззаперечно практикуєте фальшиву релігію
 5. Стаєте співучасниками в порушенні Церковних Канонів
 6. Берете участь в грішній дії
 7. Жертвуєте Месу в єдності з єретиком/псевдо папою Ратцінгенром
 8. Погоджуєтесь на узурпацію ним церковної влади
 9. Даєте привід для скандалу
 10. В випадку з Месами що звершуються кліриками «спротиву»
  (Братство Св. Пія X, його філій і багатьма незалежними кліриками)
  ви берете участь в неканонічних Месах і берете участь в схизмі.

Якщо хочете, не лише такі дії ви матимете на вашій совісті.
Ці попередні висновки, я запевняю вас, не є просто продуктом моїх власних причуд чи фантазій. Ці висновки базуються на вченні багатьох каноністів, моралістів, богословів і папських декретах, які я цитую в моїй оригінальній статті («Гранули кадила»).

IV. Заперечення, Будь ласка…

В кінці «Гранул кадила» я перерахував (10) заперечень проти моїх аргументів, і, базуючись на різних теологічних джерелах, дав відповідь на кожне.

Тут я навожу лише більш типові з них і коротко відповідаю. За ширшими поясненнями звертайтесь до моєї оригінальної статті.

a) Мій Недільний обов’язок буде під загрозою? Неправда. Існує багато важних звільняючих обставин. Активна участь в una cum Месі втягує вас (між іншим) у визнання фальшивої церкви і релігії 2 Ватикану. Очевидно, що це конституює «надзвичайну духовну шкоду» - що є однією з умов, яка звільняє Католиків від Недільного обов’язку.

b) Священик каже «що una cum має добре значення»? Не в тему. Таке твердження не змінює справжнього сенсу una cum, чи факту вашої участі в цьому. Священик може не знати краще - але ясно, що ви знаєте краще.

с) Священики «седевакантисти» мають різні точки зору? Ці різні точки зору є настільки добрі наскільки є резон в них, і те що я бачу, здебільшого це «кулачні» битви які скоро закінчуються. Але теологія, не внутрішні речі, має бути базисом, на який спираємось як на важливу похідну.

Якщо будь який священик не згідний з моїми висновками в «Гранулах кадила», я запрошую його дослідити доводи різних джерел, мною цитованих, і потім артикул за артикулом надати заперечення моїх аргументів. (Прошу зауважити, жоден не зробив цього біль менш вдало). Донині, я певний, що мої аргументи і висновки тримаються.

d) Моя родина і я можемо втратити ласки Меси і таким чином віру як таку? Я буду різким: Ви не матимете жодної ласки від Меси де ви, знаючи про це, активно берете участь у святотатському обмані, яким заявляється про легітимність фальшивої ієрархії і релігії 2 Ватикану.

І щодо ваших дітей, крипто-модернізм Motu Mass кліриків – навіть якщо ви дістаєте «добру» поживу від важно освяченої хостії – чи отруйні помилки Братства Св. Пія X щодо папства, згодом зруйнують віру ваших дітей. Протягом трьох десятиліть як священик, я бачив багато родин, які колись були солідними традиційними католиками, капітулювали крок за кроком перед новою релігією через їхнє рішення ходити до «зручної» una cum Меси.

Не робіть першого кроку по цій стежці.

* * * * *

2 Ватикан і після соборові «папи», як ми знаємо, створили екуменічну одну світову релігію без жодних догм – великий намет для всіх релігій в якому кожна трактується як більше менш добра.
Тут є місце і для вас навіть якщо ви «прикріплені» до традиційної Латинської Меси. Всі ви зобов’язані визнавати Ратцінгера вашим ringmaster.

Ось що ви робите коли ви берете активну участь в Месі в якій священик – Motu, Братства Св. Петра, Братства Св. Пія X, або незалежний – промовляє в Каноні що він жертвує Месу разом з Твоїм слугою, Бенедиктом, нашим Папою і всіма правовірними і сповідниками Католицької і Апостольської Віри.

Краще не мати Меси взагалі, ніж брати участь в такому святотатстві. Краще вмерти, ніж офірувати гранули кадила екуменічній релігії антихриста.

21 листопада 2008

Переклав о. Керлі

P.S. Деякі седевакантисти, наприклад CMRI, кажуть що можна приймати участь в месах Una Cum.

Категорія: Статті о. Антонія Чікади | Додав: (13.02.2011)
Переглядів: 1239