04.06.2020
Головна » Статті » Статті о. Антонія Чікади

Де ви візьмете іншого Папу?

о. Антоній Чікада коментує чужу статтю
на одному з англомовних сайтів.

Червень 11, 2011:


Як седевакантист, я дуже ціную світлий тон статті пана Акінса. Мені також приємно що він доклав реального зусилля, щоб зрозуміти нашу позицію і те як ми можемо відповідати на різні заперечення.

Він є правий у пораді людям проти використання аргументу "вічних наступників". Те що він взяв це, є правильно, і я мушу часто нагадувати опонентам у дебатах, що це означає зовсім не те, що вони думають.

Це чудово чути ще когось, хто вживає тих самих аргументів!

Коротко відносно питання "Де ви візьмете іншого папу?" є три школи серед седевакантистів:

(1) Пряме Боже втручання (згадуване в писаннях деяких містиків)

(2) Тезис "матеріальний-формальний" Жерарда де Лауре (папи 2 Ватикану відмовляються від 2 Ватикану і автоматично стають дійсними папами)

(3) Недосконалий загальний собор (вчення деяких богословів які розглядали питання, що може статись, якщо члени Колегії Кардиналів повмирають)

Кожна, визнаємо, має труднощі. Але щодо мого способу мислення, просто існування труднощів щодо майбутнього не може автоматично "по умолчанію" перетворити Павла 6 і його наступників у правдивих пап.

З седевакантизмом, один з моїх колег підкреслював, ви можете досягти кінця в тайні - але ви не досягнете навіть мінімума кінця у протиріччях.

Дякую знову за добре продуману статтю.


Червень 12, 2011:
Люди, я реально не очікував аргументувати весь седевакантизм тут. Я просто хотів сказати комплімент пану Акіну за те що він знайшов час представити це ясно і за намагання це зрозуміти.

Щодо декількох пунктів Вермонта Кранка:

(1) The Denzinger не офіційне джерело; це просто приватне зібрання.

(2) Cum ex Apostolatus Є насправді офіційним зібранням: the Fontes Juris Canonici for the 1917 Code. Параграфи 3 і 6 Булли (остання приписує що єретичний папа втрачає його уряд) були цитовані як джерело для канону 188.4, який приписує що будь який церковний уряд автоматично стає вакантним без потреби будь якої декларації, якщо утримувач уряду "публічно зрікається Католицької віри".

(3) Цитата Собора у Констанці відноситься до папи який є МОРАЛЬНО злий (вино, жінки і пісні) але не до того який є ЄРЕТИК (публічно відкидає або сумнівається у артикулах віри).

(4) Якщо ви апелюєте до Garrigou до статті братства SSPX/CFN, ви повинні знати, що цитати є підробними. Цитата в оригіналі відноситься до випадку папи який є ТАЄМНИМ єретиком (lapsis in haeresim occultam), але не до папи який є ПУБЛІЧНИМ єретиком.

(5) Ви можете знайти мою відповідь на останню статтю Salza тут

(6) Я підкреслюю що Вермонт Кранк дає лінк на сторінки послідовників Feeney, який звичайно відкидає вчення богословів щодо хрещення бажання/крові і наполягає що якщо щось урочисто не визначено, Католики вільні це відкидати. Відкинення такої ідеї і дискуссію про важливість вчень знаних богословів дивіться тут

Не дивуйтесь, він намагається побити Белларміна і наступних теологів у питанні єретичного папи!

Моя позиція проста: підкреслення принципу седевакантизму - що єретичний папа автоматично втрачає уряд - насправді було загальним вченням богословів і каноністів до 2 Ватикану. І це вчення міститься в працях схвалених папами. Св. Пій Х, наприклад, написав похвальний вступ для Wernz’s Jus Canonicum, що містить таке вчення.

Більше того, як ми вже це зазначили, два папи - Іннокентій ІІІ і Павло IV, особливо визнавали можливість, що папа може стати єретиком.

Тому головний принцип до якого седевакантисти апелюють є "божевільним" тільки тому, якщо ви зможете показати що всі каноністи і богослови разом з двома папами, також були божевільними.

Але це може бути, думаю, Я РЕАЛЬНО, радію дивлячись на фото з цими дітками (козликами) у цих залізних капелюхах!

Переклав о. Керлі

Категорія: Статті о. Антонія Чікади | Додав: (14.06.2011) | Автор: о. Антоній Чікада
Переглядів: 1221