05.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Керлі

"Конклавізм" це не "Седевакантизм"

З моєї статті Лефевризм це не Седевакантизм ви можете дізнатись про розвінчання фальшивого твердження що ніби "Лефевризм" і "Седевакантизм" це одне й те саме.

Тепер до вашої уваги пропонується розвінчання ще одного міфу, який розповсюджують представники 2 Ватикану, а саме що між "Конклавізмом" і "Седевакантизмом" можна ставити знак равенства. Насправді ви легко переконаєтесь, що це лише міф.

Спочатку слід зауважити, що треба розрізняти Католицький канонічний "Конклавізм" і "Седевакантизм" і не-католицький анти-канонічний "конклавізм" і "седевакантизм". В чому ця різниця полягає, зрозуміти не складно.


Католицький "Конклавізм" і "Седевакантизм"

В Католицькому значенні "Конклавізм" є канонічним способом обрання нового Папи. Коли колегія кардиналів збирається з метою обрання нового Папи, це називають "конклаве". Тільки легітимні Католицькі кардинали можуть обирати легітимного Католицького Папу. Про обрання Папи сповіщається повноважним представником у Соборі Св. Петра - "Маємо Папу". Перед цим подається сигнал у вигляді білого диму.

Конклаве завжди відбувається в періоді Вакантного Престолу - Sede Vacante, коли з тієї чи іншої причини на Апостольському Престолі Св. Петра немає його чергового наступника - Папи.

Тому в Католицькому сенсі "Конклавізм" і "Седевакантизм" є абсолютно канонічними процесами, які працюють для добра Католицької Церкви. Докладніше читайте в статті Седевакантизм - що це таке?


"Конклавізм" і "Седевакантизм" 2 Ватикану

2 Ватикан "седевакантистами" називає Католиків, які не визнають анти-пап 2 Ватикану, тому що їх було обрано на не-католицьких "конклаве" не-католицькими "кардиналами".

В той самий час "конклавістами" вони називають їм подібні не-католицькі групи, які на не-католицьких "конклаве" обирають таких само не-католицьких анти-пап.


Різниця між "конклавізмом" 2 Ватикану та "конклавізмом" інших не-католицьких груп полягає:

1) В чисельності послідовників одних чи інших груп. Послідовників 2 Ватикану є сотні мільйонів, в той час як інших "конклавістів" десятки тисяч.

2) В місці знаходження "престолу" того чи іншого анти-папи. Анти-папи 2 Ватикану окупували Собор Св. Петра в Римі, в той час як інші анти-папи живуть в різних країнах.


Загальне для "конклавізму" 2 Ватикану та "конклавізму" інших не-католицьких груп:

1) "Конклавісти" 2 Ватикану, так як і інші "конклавісти" мають своїх власних не-католицьких анти-пап.

2) Одні та інші мають доктрини, літургіку, дициплінарні норми і мораль, які суттєво відрізняються від тих, що є в Католицькій Церкві.


Відмінності між Католицьким "Седевакантизмом" і "Конклавізмом" 2 Ватикану

1) "Конклавісти" 2 Ватикану та інші "конклавісти" стверджують, що вони мають "папу".

Католицька Церква знаходиться в періоді Sede Vacante з 1958 р. і відповідно стверджує, що Апостольський Римський Престол є вакантний, тобто - Папи зараз немає.

2) "Конклавісти" 2 Ватикану на "2 Ватиканському соборі" (1962-1965) повністю відкинули Католицьку Віру і Мораль і створили їхню нову анти-католицьку релігію з новою "вірою" і "мораллю".

Католицька Церква повністю ігногрує і відкидає "2 Ватиканський собор" і всі його анти-католицькі "реформи" і сповідує традиційну Католицьку Віру і Мораль.


Висновок

Твердження 2 Ватикану, що між Католицькою Церквою, яку вони називають "седевакантистами" і не-католицькими групами "конклавістів" з їхніми анти-папами можна ставити знак равенства, є абсолютно фальшивим.

Радше між "конклавістами" з 2 Ватикану і "конклавістами" з інших не-католицьких груп насправді стоїть цей знак равенства, як було показано вище.

о. Керлі
07.07.2011

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (07.07.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 1032