05.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Керлі

"Лефевризм" це не "Седевакантизм"
Лефевризм це не Седевакантизм

Історичний аспект

(загально)


Архієпископ Марсель Лефебр

Заснував Священицьке Братсво Святого Пія Х за дозволом модерністьського єпархіального єпископа, який прийняв зміни 2 Ватикану і всі парафії у його єпархії підпорядкував 2 Ватикану. Архієпископ Лефебр звертався з письмовим проханням до цього єпископа, і отримав від нього також письмовий дозвіл служити традиційну Месу.

Згодом Лефебр заснував міжнародну семінарію в Швейцарському Еконі без будь якого дозволу від будь якого представника 2 Ватикану. Він казав, що Священицьке Братство і семінарія були ним створені для збереження Католицької Традиції в середині нової церкви 2 Ватикану, яка виникла у 1962-1965 роках під час "2 Ватиканського собору". Лефебр сам хотів бути в середині нової религії 2 Ватикану, і хотів щоб його священики, семінаристи і всі вірні також були частиною цієї нової релігії. Він ніби мріяв, що згодом 2 Ватикан опам'ятається і повернеться до Католицької Традиції.

30 червня 1988 р. висвятив чьотирьох єпископів замість одного, як йому дозволяв 2 Ватикан в особі анти-кардинала Йосифа Ратзінгера. Наступного дня анти-папа Іван Павло 2 оголосив про відлучення від структури 2 Ватикану Архієпископа Марселя Лефебра і чьотирьох консекрованих ним єпископів: Ричарда Уільямсона, Бернара Тисье де Маллере, Алфонсо де Галарета і Бернара Фелле, а також єпископа Антоніо Кастро де Майера, який був співсвятителем під час цих свячень.

Архієпископ Петер Мартін Нго-Дінг-Тук

Виступив з офіційною заявою про вакантність Римського Апостольського Престолу у 1982 р. в якій він однозначно заявив про невизнання ним 2 Ватикану з усіма його анти-католицькими реформами і всією модерністською ієрархією. Він особисто і всі висвячені ним священики і єпископи ідентифікували себе виключно як духовенство і ієрархія Римо Католицької Церкви під час Вакантного Престолу, що повністю відповідає історичному і канонічному аспектам.

Виключенням тут є група осіб з Пальма де Троя, які підступом отримали єпископські свячення від Архієпископа Нго-Дінг-Тука. Згодом ця група оголосила про заснування окремої анти-католицької церкви з дуже екзотичною доктриною, яку Архієпископ Нго-Дінг-Тук ніколи не підтримував і дуже шкодував, що висвятив маргіналів, які спочатку майстерно вдавали з себе щирих католиків.

На відміну від Лефебра Архієпископ Нго-Дінг-Тук ніяким чином не пов'язував себе з анти-католицькою структурою "2 Ватикан" і не писав будь яких анти-канонічних прохань на ім'я анти-пап чи анти-кардиналів, бо чудово розумів, що 2 Ватикан не має жодного відношення до Католицької Церкви.

Після його смерті з метою посіяти хаос серед висвячених Архієпископом Нго-Дінг-Туком єпископів і розколоти їх, 2 Ватикан став розповсюджувати міф про ніби примирення Архієпископа Нго-Дінг-Тука з анти-папою Іваном Павлом 2, чого насправді не було.


Доктринальний, літургічний, дисциплінарний аспекти

(загально)


Архієпископ Марсель Лефебр

Він і його Братство Св. Пія Х визнавали і визнають всі анти-католицькі реформи 2 Ватикану в доктринальній, літургічній і дисциплінарній сферах.

Визнають 2 Ватикан як "пасторальний собор" і його рішення інтерпретують "у світлі традиції".

Визнають нові обряди свячень та інших таїнств.

Визнають нову месу і дозволяють мирянам брати в ній активну участь.

Допускають до причастя мирян-модернистів, які по декілька разів розлучені і живуть без церковного благословення.

Визнають всіх анти-пап.

Служать нову месу анти-папи Павла 6 з елементами "традиції" і в цій месі поминають анти-пап.

Знаходяться у "частковій" єдності (як самі говорять) з 2 Ватиканом.

Серед них є чимало тайних прихильників "седевакантизму", які не поминають анти-пап, але бояться відкрито заявити про свої переконання.

Анти-папа Іван Павло 2 відлучив Архієпископа Лефебра і всіх його послідовників від нової церкви 2 Ватикану.

Анти-папа Бенедикт 16 скасував це відлучення і повернув "лефевристів" у лоно 2 Ватикану.

Тому фактично "лефевристи" є складовою частиною 2 Ватикану, яку використовують для утримання при собі тих, хто починає розуміти дійсність Вакантного Апостольського Престолу і хоче вийти з 2 Ватикану, щоб приєднатись до Католицької Церкви.

Підрозділом, який намагається штучно утримати незадоволених модернізмом людей при анти-католицькій УГКЦ, є "Братство священиків Священомученика Йосафата", яке очолює о. Василь Ковпак. Його так зване "відлучення" від УГКЦ було частиною плану ієрархів цієї структури 2 Ватикану, щоб створити з нього образ "мученика за традицію", за яким мали б тягнутись легковірні люди, не здатні логічно мислити, віра яких тримається лише на зовнішніх проявах традиції. Ця вистава відбулась як раз тоді, коли в Україну прийшла правда про Вакантність Апостольського Престолу і послідовники УГКЦ почали нею цікавитись.

* Деякі священики, які особисто були знайомі з Архієпископом Лефебром, стверджують, що він багаторазово говорив їм про те, що, ймовірно, Апостольский Престол після 2 Ватиканського "собору" є Вакантним хоча офіційної заяви про це він не робив.

Архієпископ Петер Мартін Нго-Дінг-Тук

Архієпископ Петер Мартін Нго-Дінг-Тук, всі висвячені ним єпископи і священики і всі вірні абсолютно повністю не визнають 2 Ватикан з усіма його анти-католицькими реформами.

Сповідують Католицьку Віру і Мораль.

Дотримуються доктринальних, літургічних і дисциплінарних норм Римо Католицької Церкви у всіх обрядах і Таїнствах.

Священики і Єпископи служать Святу Месу, яку благословив Папа Св. Пій V 14 липня 1570 р. Булою "QUO PRIMUM TEMPORE".

Фактично є Римо Католицькою Церквою в періоді Sede Vacante з 1958 р. від Р.Х.

Архієпископ Петер Мартін Нго-Дінг-Тук проголосив про відлучення 2 Ватикану від Католицької Церкви.

Детальніше про "седевакантизм" читайте тут


Висновок

Твердження, що "лефевризм" і "седевакантизм" одне й те саме, абсолютно не відповідає дійсності.

о. Керлі
29.06.2011

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (30.06.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 2690