05.02.2023

Архієпископ Нго-Дінг-Тук Декларація Архієпископа Нго-Дінг-Тука

Як виглядає Католицька Церква сьогодні і якою ми її бачимо? В Римі, Іван Павло II, оточений військом кардиналів і багатьма єпископами і прелатами, царює як «Папа». Поза Римом, Католицька Церква виглядає ніби квітучою, разом з єпископами і священиками. Кількість Католиків є великою. Щоденно в дуже багатьох церквах звершується Меса, і в Неділі церкви заповнені вірними які прийшли послухати Месу і прийняти Святе Причастя.

Але перед Божим зором, як сьогодні Церква виглядає? Чи є Меси – як щоденні, так і ті в яких люди беруть участь в Неділі – приємні Богові? Ані скільки, тому що ті Меси є тим самим для Католиків, чим вони є для Протестантів – тому вони не приємні Богові і неважні. Єдина Меса яка є приємною Богові це Меса Св. Пія V, яка приноситься небагатьма священиками і єпископами, поміж яких я знахожу і себе.

Таким чином, тією мірою якою можу, я буду відкривати семінарії для виховання кандидатів на священство, яке є приємне Богові.

Окрім «Меси», яку Бог не приймає, є багато інших речей, які Бог відкидає: наприклад, зміни в Таїнстві свячень священників і єпископів, і в Таїнствах Конфірмації і Соборування хворих.

Більше того, «священики» сьогодні сповідують:

  1. модернізм;
  2. фальшивий екуменізм;
  3. адорацію (або культ) людині;
  4. свободу приймати будь яку релігію, якою б вона не була;
  5. небажання засуджувати єресі і видаляти єретиків.

Тому, оскільки я єпископ Римо Католицької Церкви, я виношу судження, що Кафедра Римо Католицької Церкви є вакантна, і це є необхідністю для мене як єпископа, робити все що потрібно, для того щоб Римо Католицька Церква продовжувала нести свою місію заради спасіння душ.

25 лютого 1982

Мюнхен

+ Петер Мартін Нго-Дінг-Тук
Архієпископ

Переклад з англійської
о. Керлі

Архієпископ Нго-Дінг-Тук


P.S. Дехто висловлює думку, що Архієпископ Нго Дінг Тук не визнавав папою тільки Івана Павла ІІ, але визнавав Івана XXIII, Павла VI і Івана Павла І, і, що незадовго до смерті він відкинув седевакантистські погляди і воз'єднався з Ватиканом. Проте ті, хто особисто був знайомий з Єпископом Туком, кажуть що він не воз'єднувався з Ватиканом.

Хтось каже, що він, будучи в похилому віці, страждав на амнезію, висвячував священика, і одразу після цього "не пам'ятав", кого висвятив.

Також, деякі кажуть, що ніби він казав, що під час свячень не мав наміру висвячувати єпископа, і що таких свячень було з десяток.

Усі ці закиди є неправдиві, окрім висвячення "пальмаріанців". Але в такому разі можна було б звинуватити єпископів, які, наприклад, висвятили Арія, Гуса, Лютера та інших єретиків

Усі єпископи, які прийняли свячення від архієпископа Нго Дінг Тука, так само і свідки тих свячень, стверджують, що Архієпископ до кінця свого життя був при здоровому глузді, і тому усі висвячені Архієпископом Туком єпископи є важно висвяченими.

Також є певний знак, який свідчить про те, що служіння Архієпископа Тука було від Бога. Архієпископ Тук помер 13 грудня у свято Св. Лючії в Латинському Обряді. Св. Лючія є покровителькою сліпих. У Візантійському Обряді на 13 грудня випадає свято Св. Апостола Андрія Первозванного. Тому, цей факт, що Архієпископ відійшов у вічність у день пам'яті цих двох святих, можна вважати надприроднім знаком, що Архієпископ Нго Дінг Тук діяв з Божого благословення.

Статті Єпископа Данієла Долана:
(EN): Abp. Thuc: A Brief Defense
(RUS): Архиепископ Тук: Защита