20.07.2024

о. Антоній Чікада Преподобний о. Антоній Чікада

Народився 18 липня 1951року. Антоній Чікада студіював у De Sales Preparatory Seminary і St. Francis Seminary College in Milwaukee і отримав ступень Бакалавра Теології у 1973. Він також студіював орган і композицію у Wisconsin Conservatory of Music. Вже розірвавши з 2 Ватиканом він втупив до консервативного чернечого ордену Cistercians of the Common Observance.

У 1975 він вступив до Семінарії Св. Пія Х в Еконі, Швейцарія, закінчив студії, і був висвячений у священицький сан Архієпископом Марселем Лефебром 29 червня 1977. Після свячень о. Чікада навчав семінаристів у St. Joseph's House of Studies Armada, Michigan і St. Thomas Aquinas Seminary, Ridgefield, Connecticut.

З 1979 до 1989 він жив у Oyster Bay Cove, New York, де виконував пасторальну і адміністративну роботу і видавав традиційне видання The Roman Catholic. В той самий період по вихідних він подорожував і служив традиційну Месу в традиційних церквах і місіях у New York, Pennsylvania, Maryland, Virginia, Florida, Michigan, Ohio, Wisconsin, Iowa і Minnesota.

У 1989 о. Чікада переїхав до Cincinnati де зараз він асистує у пасторальній роботі. Також по вихідних він служить традиційну Месу у Columbus і Milwaukee.

Він присвячує досить багато часу дослідженням і письменництву. TAN Books видала дві його праці в яких він критикує літургічні реформи 2 Ватикану. Одна була коментарем і новим перекладом Інтервенції Оттавіані, ключовий документ в історії традиційного руху. Інша, про проблеми у молитвах модернистьскої меси, де дискутуються систематичні упущення доктрин (пекло, душа, чуда, істинна Церква і т.д.) у Місалі Павла 6. Було розкуплено понад 15000 копій книги і видано у Франції, Італії, Германії і Данії.

Отець Чікада також написав два пояснювальних буклети традиційної Меси для новачків: "Welcome to the Traditional Latin Mass" та "Traditionalists, Infallibility and the Pope". Обидві є надзвичайно популярні і мають широке коло читачів завдяки стислому і науковому поясненню витоків Нової Меси і папи. Вінцем стала фундаментальна праця "WORK OF HUMAN HANDS", Теологічна Критика меси Павла VI.

Один раз щомісяця протягом академічного року о. Чікада подорожує з Cincinnati до Florida де він викладає Кодекс Канонів, Літургію і Святе Письмо у Most Holy Trinity Seminary.

The_Rev-Anthony_J-Cekada_2 У 2016 отцеві діагностували рак, після чого він пройшов курс хіміотерапії і хірургічну операцію. Здоров'я отця стало значно слабшим. Але попри це він продовжував душпастирську працю, писав статті, листувався з вірними з усього світу, викладав у семнінарії, сам записав декілька дуже повчальних відео. На відео "Marcel Lefebvre: Sedevacantist" о. Чікада подав цитати Архієпископа Лефебра де той каже, шо Рим "2 Ватиканського собору" є єретицькою структурою, яка втратила Католицьку Віру і знаходиться за межами Католицької Церкви.

Нажаль, під час чергової подорожі до семніріі перед Різдвом Христовим 2019 року, о. Чікада захворів, а вже в січні 2020 він переніс перший інсульт. Потім реабілітація, і знову серія інсультів.

11 вересня 2020 року, у свято Усікновіння Голови Св. Іоанна Хрестителя у Візантіському обряді (о. Чікада з великою повагою статвився до Візантійсього обряду і за етнічним походженням був слов'янином), напередодні свята Найсвятішого Імені Марії у Латинському обряді, Господь Бог покликав о. Антонія Чікаду у Вічність.