24.09.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Канонізація святих
23.04.2013, 13:12

(Те, що стосується процесу)

Два чуда мають бути атестовані, як такі що сталися за посередництвом слуги Божого пред його Беатифікацією, інші перед Канонізацією.

Ми називаємо святими тих, хто помер у Божій благодаті, і хто вже є у Небі, особливо найбільше тих, кого Церква канонізувала.

Канонізація нікому не призначає місце у Небі; це є тільки торжествена декларація від Папи що чоловік або жінка, про кого підняте питання, вели святе життя (це було підтверджене через екзаменування його або її життя) і вже є у Небі, і таким чином їм належить почитання з боку Церкви.

Канонізації передує Беатифікація через яку особа пропонується до почитання лише частиною вірних, а через Канонізацію особа декларується гідною культу в усій Церкві.

Їхнє життя і чуда досліджуються дуже ригористично спеціальною конгрегацією скомпонованою з кардиналів, священиків, лікарів, науковців, які призначені екзаменувати особисто Суверенним Понтифіком.

Згідно зі статутом таке екзаменування не може розпочинатись раніше ніж за п'ятдесят років після смерті слуги Божого.

Церква заявляє, що тільки ті святі, яких Вона канонізувала, мають бути публічно шановані (венеровані але не адоровані) вірними.

Церква проголошує непомильне судження в таких випадках: на доктрини віри і моралі та їхнє значення і трактування, на Святе Письмо і Традицію та їхню інтерпретацію.

Крім цього, Церква є непомильною, коли декларує що якась думка щодо віри чи моралі є проти об'явленого вчення, як також щодо канонізації святих.

Для Беатифікації або Канонізації будь якої особи необхідно довести, що він або вона практикували три богословських чесноти (віра, надія, любов у наійвищому прояві милосердя) і чотири кардинальних чесноти (мудрість, справедливість, поміркованість, мужність) у виконанні обов'язків згідно свого покликання на героїчному рівні.

В цій катехизмовій частині є вибіркові цитати
з Катехизма о. Франциска Спіраго. Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York,
October 18, 1921.
стор. 96, 240, 317-318, 447.

Переклав з англійської
о. Керлі

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 776 | Завантажень: 0