19.09.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Єпископи наступники Апостолів
05.10.2014, 12:49

ІІІ. Єпископи, Священики, Вірні

1. Єпископи є наступниками Апостолів.

Це є виразним вченням Ватиканського Собору. Єпископи відрізняються від Апостолів тільки обмеженою юрисдикцією, тоді як місія Апостолів була для всього світу; крім того Апостоли були персонально непомильні в їхньому вченні і мали екстраординарні місії і дари, такі як дар мов і чудотворення.

Єпископи мають наступну владу: вони провадять частину Церкви до якої вони призначені Папою, і асистують йому в уряді Вселенської Церкви.

Від Апостольських часів єпископи призначались на один престіл, наприклад Тит для Криту (Тит 1:5). Ці розділення у Церкві називаються престолами або діоцезіями; деякі з них є дуже великі. Париж, наприклад, має більше 3.000.000 душ. Обов'язком єпископа є виховувати кандидатів для священства, створювати і надавати уряди в Церкві, давати владу сповідникам, наглядати за релігійною освітою його пастви, ревізувати церковні книги, встановлювати пости і т.д. Єпископ звершує таїнство Конфірмації і Священства, резервує певні гріхі для його юрисдикції, посвячує церкви, чаші, олію і т.д. Кожний єпископ також має право голосу на генеральних соборах.

Єпископи не тільки є асистентами Папи, але вони реально керують Церквою.

Вони є пастирями їхньої поважної пастви (Ватиканський Собор, 4,3) і є призначеними Святим Духом керувати Церквою Божою (Дії 20:28). Вони також називаються "князями Церкви" і, оскільки вони мають звичайну або безпосередню юрисдикцію, їх часто називають "Ординаріями". Їм асистують каноники, які творять тіло, що називається підрозділом; один з цих каноників стає вікарієм капітули якщо престол стає вакантним, і править діоцезією до обрання нового єпископа. Єпископ, зазвичай, сам призначає підрозділи, у рідких випадках Папа, або архієпископ. Багато єпископів мають асистента у формі коадютора (заступника) або вікарія-генерала. "Гідність єпископа", каже Св. Амброзій "є вищою за царську". Привілеї уряду є наступні: носити мітру, як знак його лідерства і носити єпископський посох, загнутий накінці на знак його лімітованої юрисдикції. Він також носить кільце, яке символизує його союз з дієцезією, і наперсний хрест. Вірні цілують його руку, і Папа звертається до нього як до брата, тому що як єпископ він має той самий сан, що й Папа.

Єпископи є підлеглими Папи і присягають йому послух.

Папи дають юрисдикцію єпископам, і єпископ не може виконувати свій уряд до погодження і підтвердження Папою. Він також зобов'язаний їздити до Риму (ad limina apostolorum) звітувати про стан його дієцезії. Єпископ завжди має апелювати до Папи. Єпископи, такі як Грецькі чи Англіканські, які не підкоряються Папі не є членами Церкви і не мають юрисдикції, навіть якщо були важно висвяченими.

Архієпископи або Митрополити є єпископами, які мають владу над іншими єпископами.

Деякі єпископи мають владу носити палліум, білу вовняну стрічку на плечах, символізуючу доброту і смирення. Примас є найвищої гідності і є єпископом для цілої нації. Вище нього є Птріархи або Екзархи, які в минулих часах були вищими за митрополитів. Єпископи Антиохії, Александрії і Риму були патріархами, тому що ці престоли були засновані Св. Петром. В наші часі титули Патріарх і Примас не означають нічого більшого ніж першенство гідності; вони не є божественною інституцією. Є також інші. Є також клерики, яких називають прелатами; деякі з них більш за все мають владу єпископів, і називаються апостольськими вікаріями. Є також інші, чиї титули є попросту почесними.

Катехизм о. Франциска Спіраго.
Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York, October 18, 1921.
с. 226-228

Переклад з англійської
о. Керлі
04.10.2014

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 793 | Завантажень: 0