19.09.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Гріхи, які кличуть на помсту з Неба
10.08.2011, 16:08

7. Гріхи, які кличуть на помсту з Неба є найбільш злими гріхами. Це такі гріхи: добровільне жорстоке вбивство, гноблення бідних, обман робітників при виплаті зарплатні, і гріх Содому.

Ці гріхи є такі гидкі і протиприродні, що кожна людина зобов'язана бунтувати проти них. Коли Каїн вбив його брата Авеля, Бог сказав до нього: "Голос крові твого Брата кличе до Мене з землі" (Битіє 4:10). Кожна нація на землі карає особливо жорстоких вбивць, загалом через страту цих злочинців.

Гноблення безпомічних Ізраїльтян в Єгипті було гріхом який волав до Небес (Вихід 3:7). Фарисеї були винні в такому грісі; вони гнобили бідних і молились довгими молитвами (Матей 23:14). Бог виразно забороняв Юдеям кривдити вдовиць і сиріт (Вих. 22:22).

Не виплачувати заробіток нужденним (Второзаконня 24:14) є гріх, який кличе на помсту з Неба, також під тим чи іншим претекстом платити їм менше ніж вони заробили (Якова 5:4). В Середніх Віках діло принесене робітником мало прецедент понад усіма іншими у судах, і рішення приймалося протягом трьох днів.

Гріх Содома називається так від назви мешканців Содома, які грішили протиприродніми статєвими гріхами через що вони були знищені Богом, Який вилив на них дощ з сірки і вогню (Буття 19:24). Мертве Море досі є скорботним пам'ятником їхніх гріхів; деякі з них настільки безсоромні, що навіть не можуть нами бути вимовлені.

В наші часи гріхи, які кличуть на помсту з Неба часто коються роботодавцями через їхню поведінку супроти беззахисних робітників.

Багато роботодавців змушують їхніх робітників працювати у нездорових і непокритих приміщеннях, що не опалюються у зимовому періоді; вони не дають робітникам належного часу для відпочинку і прийняття їжі; вони не платять робітникам достатьно аби ті могли жити пристойно; вони вимагають від працівників більше ніж вони можуть виконати, і такої роботи, якої не вправі вимагати. Експлуатація і гноблення працівників може в наші дні привести до повстання проти тих, хто зловживає соціальною демократією.

В цій катехизмовій частині є вибіркові цитати
з Катехизма о. Франциска Спіраго.
Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York, October 18, 1921.

Переклав з англійської
о. Керлі
10.08.2011

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 6834 | Завантажень: 0