31.10.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

ІІІ. Єпископи, Священики, Вірні
24.05.2011, 11:42

1. Єпископи є наступниками Апостолів.

Це є виразним вченням Ватиканського Собору. Єпископи відрізняються від Апостолів обмеженою юрисдикцією, тоді як місія Апостолів була для всього світу; крім того Апостоли були персонально непомильні в їхньому вченні і мали екстраординарні місії і дари, такі як дар мов і чудотворення.

Єпископи мають наступну владу: вони провадять частину Церкви до якої вони призначені Папою, і асистують йому в уряді Вселенської Церкви.

Від Апостольських часів єпископи призначались на один престіл, наприклад Тит для Криту (Тит 1:5). Обов'язком єпископа є виховувати кандидатів для священства, створювати і надавати уряди в Церкві, давати владу сповідникам, наглядати за релігійною освітою його пастви, ревізувати церковні книги, встановлювати пости і т.д. Єпископ звершує таїнство Конфірмації і Священства, резервує певні гріхі для його юрисдикції, посвячує церкви, чаші, олію і т.д.

Єпископи не тільки є асистентами Папи, але вони реально керують Церквою.

Вони є пастирями їхньої поважної пастви (Ватиканський Собор, 4,3) і є призначеними Святим Духом керувати Церквою Божою (Дії 20:28). Вони також називаються "принцами Церкви" і оскільки вони мають звичайну або безпосередню юрисдикцію, їх часто називають "Ординаріями". "Гідність єпископа", каже Св. Амброзій "є вищою за царську". Він звертається до Папи як до брата, тому що як єпископ він має той самий сан, що й Папа.

Єпископи є підлеглими Папи і присягають йому послух.

Папа дає юрисдикцію єпископам, і єпископ виконує свій уряд після прийняття і підтвердження Папою. Єпископи, такі як Грецькі чи Англіканські, які не підкоряються Папі не є членами Церкви і не мають юрисдикції, навіть якщо були важно висвяченими.

2. Священики є асистентами Єпископів.

Вони приймають свячення від Єпископів, і через те є їхніми духовними синами, і їхнім ділом є виконувати команди єпископа; навіть якщо покликані на собори, не мають там права голосу, але є лише консультантами; вони не мають влади екскомунікувати.

Священики мають тільки частину єпископської влади, і мають виконувати свій уряд тільки за санкцією єпископа.

Така санкція називається канонічним призначенням (missio canonica). Одягом священика є сутана, чи чорний одяг досягаючий стопи.

Є парохіяльні священики, декани. Парох представляє єпископа і ніхто не може без його дозволу в його парохії проповідувати, хрестити, вінчати, помазувати хворих, і ховати прмерлих.

Парох, призначений єпископом над іншими священиками є деканом, і він візитує парохії і є посередником від єпископа.

3. Католик це той хто є охрещений і визнає себе членом Католицької Церкви.

Церква є спільнотою, до якої входять через хрещення. Ті хто після хрещення манефестують єресі, не є членами Церкви, хоча і підлягають церковним обов'язкам. Язичники, Юдеї, єретики і розкольники не є членами Церкви (Флорентійський Собор), хоча діти важно охрещені в інших спільнотах, реально належать Церкві. Св. Августин каже: "Діти охрещені в інших спільнотах припиняють бути членами Церкви тільки тоді, коли досягши розумного віку, формально визнають єресі, наприклад через причастя в не-Католицькій церкві". Вперше ім'я Християни почали використовувати в Антіохії (Дії 11:26).

Правдивий Католик не тільки той хто був охрещений і належить Церкві, але також хто робить серйозні зусилля для досягнення вічного спасіння; хто вірить у вчення Церкви, виконує заповіді Божі і Церковні, хто приймає таїнства, і молиться Богові тим способом який приписав Христос.

Той не є правдивим Християнином хто є байдужий до своєї віри. Так хтось може називати себе доктором, хоча нічого не розуміє в медицині. "Той не є правдивим Християнином", каже Св. Іустин, "хто не живе так, як навчив Христос". Наш Господь сказав Юдеям: "Якщо ви діти Авраама, робіть справи Авраама"(Іван 8:39), і Він може сказати Християнам: "Якщо ви Християни, робіть справи Христа". Св. Августин каже: "Правдивий Християнин це людина яка є лагідна, добра і милосердна для всіх, яка ділиться своїм хлібом з бідними". Христос сказав що Його учнів впізнаватимуть через їхню взаємну любов (Іван 13:35).

Кожний Католик має права і обов'язки. Він має вживати засоби ласки встановлені Церквою, і є зобов'язаний до послуху церковним настоятелям в духовних питаннях, і забезпечувати їхню підтримку, як також їхнє Боже служіння.

Добрий Католик зобов'язаний слухати слово Боже, приймати необхідні таїнства, брати участь в богослуженнях, має право Християнського похорону і т.д. Церква нікого не змушує вступати до неї, але той хто з власної волі став її членом і ним залишається, повинен підкорятись законам Церкви. В деяких випадках ті хто не мають послуху законам Церкви, відлучаються від Церкви або підпадають під заборону. Вони не приймають участі в богослуженнях, таїнствах, урядах і їм відмовляють у Християнському похороні. Деяки провини підпадають під екскомуніку ipso facto, наприклад апостазія, дуель, масонство (Пій ІХ, Жовтень 12, 1869). В інших випадках екскомуніка має бути формально проголошена після попереджень і суду, як у випадку Старо-Католицьких єпископів Рейнкенса і Доллінгера. Ми знаємо також, що Св. Павло відлучив від Церкви розбещеного коринтянина (1 Кор. 5:13).

Початок тут

Переклав з англійської о. Керлі

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 1149 | Завантажень: 0