19.09.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Х. Спільнота Святих
24.05.2011, 12:44

В цій катехизмовій частині є вибіркові цитати
з Катехизма о. Франциска Спіраго.
Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York.
New York, October 18, 1921.

Члени Церкви можуть бути поділені на три класи: ті хто поки що перебувають на землі, "бо ми не маємо тут постійного міста, а майбутнього шукаєм" (Євреям 13:14); ті що досягли їхньої мети в Небі, святі; і ті які спокутують гріхи в Чистилищі. Всі є "співгромадяни святих і домашні Божі" (Гал. 2:19), працюємо разом для одної єдності з Богом. Члени цієї великої спільноти називаються "святими" тому що всі освячені через Хрещення (1 Кор. 6:11) і покликані до святого життя (1 Сол. 4:3). Ті які в Небі, вже досягли досконалої святості. Також Св. Павло називає "святими" Християн які ще на землі (Еф. 1:1).

1. Спільнота святих це союз і спілкування Католиків на землі, душ в Чистилищі і святих в Небі.

Церква на землі називається Церквою Войовничою, тому що вона воює проти гріхів світу, тіла і проти диявола. Душі в Чистилищі формують Церкву Страждаючу, тому що вони спокутують гріхи в очищуючому вогні. Блаженні в Небі називаються Церквою Тріумфуючою, тому що вони вже досягли перемоги. Ці три відділи є однією Церквою зв'язаних через Хрещення.

2. Католики на землі, душі в Чистилищі, і святі в Небі об'єднані з Христом так як члени тіла з головою (Рим. 12:4).

Святий Дух працює в усіх членах (1 Кор. 12:12-13). "Душа" каже Св. Августин "оживляє всі органи тіла, і спонукає око бачити, вухо чути і т.д;" так Святий Дух працює в членах Христового тіла; і оскільки Сятий Дух походить від Христа, Христос є Главою Християнського тіла (Кол. 1:18). Кожний член тіла має свої власні спеціальні функції, так кожний член Церкви має свої власні дари (1 Кор. 12:6-10, 28). Кожний член тіла працює для всього тіла; тому кожний член Церкви працює для загального добра. Радощі і горе одного члена розповсюджуються на все тіло (1 Кор. 12:26). Таким чином святі в Небі не є байдужими до нашого стану. Католики, які впали у смертний гріх все ще є членами великого тіла, хоча і мертвими членами; але вони припиняють бути членами тіла, якщо їх екскомунікують.

3. Всі члени спільноти святих діляться духовними скарбами Католицької Церкви, і можуть допомагати один одному через молитви і інші добрі діла. Тільки святі в Небі не потребують допомоги.

В подібний спосіб всі люди держави повинні ділитись в інституціях підтримуваних державою, таких як лікарні, притулки, суди і т.д. Також в домашньому колі всі члени повинні ділитись загальним добром, таким як прибутки чи слава. Так всі Літургії, середники ласки, молитви Церкви і всі добрі справи зроблені кимось одним, є для вигоди всіх членів Церкви. В Отче Наш ми молимось за інших як за себе; Свята Літургія служиться за померлих як і за живих, і це саме стосується молитовного правила священика. Католики можуть досягнути швидшого визволення з Чистилища ніж інші. Св. Франціск Ксаверій постійно радів з думки що Церква молилась за нього і підтримувала його добрими ділами.

1. Всі Католики можуть допомагати один одному молитвою і добрими ділами.

Св. Петро був звільнений з в'язниці через молитву Християн. "Молитва Св. Стефана" каже Св. Августин "спричинилась до навернення Св. Павла". Сльози і молитви Св. Моніки навернули її сина. Св. Яків закликає нас "моліться один за одного щоб вам видужати" (Яків 5:16). Через молитву тільки Естери був спасений цілий народ. Молитва є ділом милосердя яке дає благословення для того хто молиться і за кого моляться. Пост і давання милостині також є засобами допомоги.

2. Ми також можемо допомогати душам в Чистилищі молитвами і добрими ділами; вони можуть допомогати нам їхніми молитвами, особливо коли вони досягнуть Неба.

Навіть Юдеї вірили що допомога може бути надана померлим (2 Макавей 12). "Молитва" каже Св. Августин "є ключем який відкриває брами Неба для страждучих душ". Молитви живих, особливо Меси, давання милостині і добрі діла є дуже єфективні у зменшенні страждань святих душ (Собор в Лионі, 1274). Багато святих казали що душі в Чистилищі можуть допомагати нам коли ми до них звертаємось (Беллармін; Св. Альфонсус). Св. Катерина з Болоні (1463) часто зверталась до святих душ коли бачила святих сходячих їй на допомогу, і вона ніколи не зверталась до них марно.

3. Святі в Небі можуть допомагати нам їхніми молитвами перед троном Божим (Апокаліпсис 8:4), особливо коли ми кличемо їх на допомогу.

Святі багато знають що коїться на землі, і їхня радість полягає в звершенні сатисфакції їхніх бажань. Вони радіють коли грішник навертається (Лука 15:7). "Хто може уникнути тих" каже Св. Тома Аквінський "хто бачить Того, Який бачить всі речі?" І Церква навчає нас що коли ми просимо святих їхньої молитви, вони долучають їхні молитви до наших. Св. Іван Золотоуст порівнює їхню допомогу з заступництвом старих солдатів, які показують свої рани. Їхня сила часто демонструється чудами.

Наші померлі родичі і друзі, які є в Небі, постійно заступаються за нас перед троном Божим і часто рятують нас від небезпеки.

"Любов ніколи не вмирає" (1 Кор 13:8). Пророк Єремія і первосвященик Онія молилися в лімбо за Юдейський народ (2 Мак. 15:12-16). Св. Августин після смерті його матері Св. Моніки, і Св. Вячеслав після смерті його бабусі Св. Людмили постійно росли до більшого рівня святості. Тільки одна Марія своїми молитвами щоденно звільняє з Чистилища декілька душ. По суботах, день їй присвячений, вона звільняє декілька бідних душ з Чистилища (Іван ХХІІ, Sabbatine Bull). Також Святі Ангели не є байдужими до їхніх майбутніх компанйонів; одна Церковна молитва каже про Св. Архангела Михаїла ведучого душі до Неба. Наш Ангел Хоронитель і Ангели яких ми особливо шануємо на землі, будуть звільняти нас з Чистилища.

Переклав з англійської о. Керлі

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 1227 | Завантажень: 0