21.05.2024
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Хрещення бажання і Хрещення кров'ю
12.07.2013, 22:02

Католицька Церква від самих перших часів існування разом із Хрещенням водою визнавала і практикувала Хрещення бажання і Хрещення кров'ю. Проте, час від часу виникали вчення, які суперечать цій Католицькій Традиції.

Одним з таких вчень, було вчення о. Леонарда Фінея (18.02.1897 - 30.01.1978), який був священиком Єзуїтом у США і який відстоював власну опінію на Католицьку доктрину Extra Ecclessiam nulla sallus - Немає спасіння за межами Церкви. Він навчав, що Хрещення кров'ю і Хрещення бажання є недійсними, і що єдиним дійсним є Хрещення водою. Наприклад, якщо неохрещений виявив бажання прийняти мученицьку смерть за Христа, Бог забезпечить такій людині умови, за яких вона перед смертю обов'язково прийме Хрещення водою. Тобто, якщо той, хто віддасть життя за Христа, не був перед тим охрещеним водою, такий вважається неохрещеним, і значить не є членом Церкви, і значить не має спасіння, фактично йде до Аду - такі наслідки вчення о. Леонарда Фінея.

Одні послідовники о. Фінея кажуть, що він визнавав Хрещення водою тільки в Католицькій Церкві. Інші послідовники стверджують, що о. Фіней вірив традиційно, що Хрещення, адміністроване навіть не-Католиками є дійсним, якщо були збережені матерія і форма: вода, слова, реціпіент, і валідне намірення охрестити і прийняти Хрещення.

12 лютого 1953 р., Папа Пій ХІІ затвердив Декрет Святого Офісу про екскомунікацію о. Леонарда Фінея. Цей Декрет Святого Офісу був опублікований 13 лютого 1953 р. (Acta Apostolicae Sedis xxxxv, 100).

1972 року Павло 6 прийняв о. Леонарда Фінея до Ватикану, і 1978 року він помер, злучений з Ватиканом.

Католицька Церква навчає, що Хрещення бажання і Хрещення кров'ю можуть замінити Хрещення водою тільки у виключних випадках, коли людина не має можливості прийняти Хрещення водою. Але, якщо той, хто прийняв Хрещення бажання або Хрещення кров'ю, після цього залишається живим, то він зобов'язаний прийняти Хрещення водою, якщо має таку можливість.

Католицька Церква канонізувала багатьох Святих, які не мали Хрещення водою, але прийняли Хрещення бажання або Хрещення кров'ю. Церква канонізувала безліч таких Святих, і імена багатьох з них відомі тільки Богу. Хоча також є багато відомих імен.

Наприклад, 8 листопада за Юліанським календарем, в день пам'яті Святих мучеників Меласиппа і Касинії і їхнього сина Антоніна, вшановуються сорок юнаків. Вони під час страти згаданих Святих, увіровали в Христа, відкрито про це заявили, і за це прийняли мученицьку смерть без Хрещення водою. Церква їх канонізувала.

Серед таких Святих є навіть кати, які під час катувань Християн самі навертались, відкрито сповідували Христа, і помирали мучениками, не прийнявши Хрещення водою - але прийнявши Хрещення бажання і Хрещення кров'ю.

16 вересня за Юліанським календарем, в день Св. великомучениці Євтимії, згадуються Свв. Віктор і Сосфен. Вони були солдатами і за наказом губернатора Халкідонії, Приска, мали вкинути Св. Євтимію у розкалену піч, але коли побачили там двох Ангелів, то відмовились виконати наказ Приска. Вони пішли на це, тому що під час катувань Св. Євтимії навернулись, заявивши, що вони приймають Християнство, і за це одразу були віддані на смерть, також без Хрещення водою. І таких випадків в історії Церкви є дуже багато.

Крім цього, з Євангелії нам відомі принаймні три випадки, коли під час земного життя Спасителя, люди ставали Святими з Божої волі без Хрещення водою: це Пресвята Богородиця, Св. Іван Хреститель і розбійник, який покаявся перед смертю на хресті. Усі вони не приймали Хрещення водою, і як ви знаєте, усіх їх Церква визнає Святими. Також Церква визнає Святими дітей, які були вбиті за наказом Ірода; вони прийняли Хрещення кров'ю, хоча й несвідомо. Заперечувати ці факти може тільки той, хто не читав Євангелії, або читав неуважно. Також Церква визнає Святими усіх праведників Старого Завіту, які не мали Хрещення водою.

Відомі імена Католицьких богословів і каноністів, які задовго до 2 Ватикану позитивно навчали про Хрещення бажання і Хрещення кров'ю. Серед них є Св. Алфонсо де Лігуорі та Св. Роберт Беллармін. Вчення можна розділити на "теологічні категорії" такі як "теологічно ясне", "Католицька доктрина", de fide (про віру) і т.д. Наскільки близько вчення стоїть до істин відкритих Богом і зобов'язує до віри, залежить від того, до якої категорії (кваліфікації) належить те чи інше вчення. (Деякі теологи просто навчали, не заносячи вчення до певної кваліфікації).

Baptism_desire_blood_1.jpg

Як про Хрещення навчала Католицька Церква ще перед 2 Ватиканом?


Моральна Теологія Католицької Церкви:

470. - ІІ. Хрещення водою є необхідним для осягнення спасіння як беззастережний засіб для досягнення цієї мети. Хрещення бажання або кров'ю може мати місце тільки у виключних випадках.

Хрещення кров'ю полягає у мученицькій смерті за Христа. Воно діє quasi ex opere operato, тобто, суб'єктивний акт не вимагається і тому, навіть младенці можуть бути оправдані таким чином.

Хрещення бажання полягає в акті досконалого розкаяння або досконалої любові, яке діє включаючи в себе бажання Хрещення.

Ані Хрещення бажання ані кров'ю не витискають незмінній характер. Обов'язок бути охрещеним водою все ще залишається.

Moral Theology, by Rev. Heribert Jone, O.F.M. CAP., J.C.D., by Rev. Urban Adelman, O.F.M. CAP., J.C.D. The Mercier Press Limited, Cork, Ireland

Nihil Obstat: PIUS KAELIN, O.F.M. CAP., Censor Deputatus
Imprimi Potest: VICTOR GREEN, O.F.V. CAP., Provincial
July 2, 1955

Nihil Obstat: RICHARD GINDER, S.T.I., Censor Librorum
Imprimatur: JOHN FRANCIS DEARDEN, D.D., Bishop of Pittsburg
August 15, 1955

Page 325. The Sacraments,
Chapter II - THE EFFECTS AND NECESSITY OF BAPTISM, №470.
Printed in the United States of America


Балтиморський Катехизм №3:

Q. 631. Чи є Хрещення необхідним для спасіння?

А. Хрещення є необхідним для спасіння, тому що без нього ми не можемо увійти у Царство Небесне.

Q. 644. Скільки є видів Хрещення?

А. Є три види Хрещення: Хрещення водою, бажання, кров'ю.

Q. 645. Що таке Хрещення водою?

А. Хрещення водою, це коли воно здійснюється через поливання водою голови персони, яку хрестять, з вимовлянням в той самий час слів: "Я хрещу тебе в ім'я Отця і Сина і Святого Духа".

Q. 650. Що таке Хрещення бажання?

А. Хрещення бажання, це палке хотіння прийняти Хрещення, і робити все, що Бог наказав робити для нашого спасіння.

Q. 651. Що таке Хрещення кров'ю?

А. Хрещення кров'ю, це пролиття власної крові за віру Христову.

Q. 652. Як Хрещення кров'ю загально називається?

А. Хрещення кров'ю найчастіше називається мучеництвом, і тих хто його приймає називають мучениками. Краще вмерти, терпеливо страждаючи від ворогів нашої релігії, ніж відмовитись від Католицької віри або чесноти. Ми не повинні шукати мучеництва, хоча повинні перенести це, коли доведеться.

Q. 653. Чи достатньо Хрещення бажання або Хрещення кров'ю, щоб мати ефект Хрещення водою?

А. Хрещення бажання або Хрещення кров'ю достатньо, щоб мати ефект Хрещення водою, якщо неможливо прийняти Хрещення водою.

Q. 654. Як ми можемо знати, що Хрещення бажання або Хрещення кров'ю спасе нас, якщо неможливо прийняти Хрещення водою?

А. Ми знаємо, що Хрещення бажання або Хрещення кров'ю спасе нас, якщо неможливо прийняти Хрещення водою, зі Святого Письма, яке навчає нас, що любов Бога і досконале розкаяння можуть послужити відпущенням гріхів; і також, що Наш Господь обіцяє спасіння тим, хто кладе своє життя заради Нього або заради Його вчення.

CATECHISM of CHRISTIAN DOCTRINE
Prepared and Enjoined by Order of the
THIRD PLENARY COUNCIL OF BALTIMORE
№3
Supplemented by Rev. Thomas L. Kinkead
Author of "An Explanation of the Baltimore Catechism"

Imprimatur: John Cardinal McCloskey, Archbishop of New York
New York, April 6, 1885

The Catechism ordered by the Third Plenary Council of Baltimore,
having been diligently compiled and examined, is hereby approved,
+James Gibbons, Archbishop of Baltimore, Apostolic Delegate.
Baltimore, April 6, 1885.

Nihil obstat: Rev. Remigius Lafort, S.T.L., Censor Librorum.

Imprimatur: + Michael Augustine, Archbishop of New York.
New York, February 21, 1901.

Nihil obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D., Censor Librorum.

Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D., Archbishop of New York.
New York, June 29, 1921

Copyright, 1885, by J.L.Spalding. All right reserved.
New York, Boston, Cincinnati, Chicago, San Francisco
BENZINGER BROTHERS, Inc.
Printers to the Holy Apostolic See

Photographically reproduced.


Катехизм о. Франциска Спіраго:

Якщо Хрещення водою є неможливим, воно може бути замінене Хрещенням бажання або Хрещенням кров'ю, як у випадку тих, хто мученицьки постраждав за віру Христову.

Імператор Валентініан ІІ був у дорозі до Мілану, коли його було вбито. Св. Амброзій сказав про нього, що його бажання стало для нього засобом очищення. Патріархи, пророки і святий люд Старого Завіту мали Хрещення бажання; їхня любов Бога була палкою, і вони хотіли робити все, що Він наказує. Бог приймає волю за діла; у цьому Він показує Його найщедрішу люблячу доброту. Але усі дочасні кари за гріх не відпускаються через Хрещення бажання.

Мучеництво заради Христа є Хрещенням кров'ю. Таке Хрещення прийняли Святі младенці, і Церква згадує їх як Святих. Усі неохрещені особи, які постраждали мучеництвом за Християнську віру, деякі з них за Християнські чесноти, або за виконання Християнських обов'язків, також прийняли Хрещення кров'ю. Св. Іван Хреститель, або Св. Емерентіана, коли ще була катехуменкою, була знайдена поганами за молитвою при гробі Св. Агнеси, і за це була ними вбита.

Церква не молиться за неохрещених, які постраждали, віддавши життя за Христа, тому що Він Сам сказав: Той, хто віддасть життя заради Мене, той його віднайде (Матей 10:39).

Катехизм о. Франциска Спіраго.
Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York,
October 18, 1921.
стор. 580-581


Ось таким є Традиційне вчення Католицької Церкви про Хрещення бажання і Хрещеня кров'ю. Коли виголошуємо Катехизмову правду віри - Хрещення для спасіння є конче потрібне, - то маємо на увазі не лише Хрещення водою, але також Хрещення бажання і Хрещення кров'ю у випадках, як зазначено вище.

Підготував о. Керлі
11.07.2013

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 2044 | Завантажень: 0