12.12.2018
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Хрещення Господнє і наше
20.01.2016, 22:46

Baptism_of_Christ_1 Навіть поганські народи, такі як Єгиптяни, Греки і Римляни вживали воду для очищення душ і щоб зробити приємне Божеству. Юдейський закон приписував очищення для змивання різних законних нечистот (Левіт 12-15). Перед наданням Десяти Заповідей цей народ був освячений і виправ його одежі (Вихід 19:10). Йоан Хреститель хрестив в пустелі тих, хто обіцяв виправити своє життя, знаменуючи відпущення гріхів, які вони повинні були спокутувати через діла покаяння. Хрещення Христа має іншу природу; воно має переображуючу силу, оскільки воно змиває геть гріхи і надає дар Святого Духа (Матей 3:11).

1. Ось що має місце при Хрещенні: Вода виливається на голову особи, яку хрестять, і в той самий час промовляються слова, встановлені Нашим Господом; особа, таким чином, очищується від первородного гріха і усіх інших гріхів, вона обдаровується звичайною і освячувальною ласкою, і стає дитям Божим і спадкоємцем небес і членом Церкви.

В нашому хрещенні відбувається багато саме такого, як при хрещенні Нашого Господа: подібно до Нього, вода виливається на нашу голову, і визначені слова промовляються ("Я хрещу тебе в Ім'я Отця і Сина і Святого Духа"); Святий Дух сходить на нас (хоча й не у вигляді голуба), ми стаємо храмом Святого Духа і обдаровуємось освячувальною благодаттю; Бог Отець каже: "Це є Мій улюблений Син, якого Я вподобав" (ми стаємо дітьми Бога), і небеса відкриваються (ми стаємо спадкоємцями безсмертності). Також, багато стається такого самого, як при очищенні Наамана (4 [2] Царів 5:14); ми омиваємось водою і звільняємось від прокази гріха, первородного і актуального. І знову, багато стається такого, як при переході Ізраїльтян через море (1 Кор. 10:2); ми переходимо через води Хрещення до обіцяної землі, Церкви, членами якої ми стаємо. Той, на кого освячувальна благодать була вилита, знаходиться у гідності дитини Божої і спадкоємцем небес. Тільки охрещені мають право називати Бога своїм Отцем, звідси у ранніх часах неохрещених не навчали Молитві Господній. Св. Луї Французький казав: "Я думаю, що приватна каплиця, в якій я був охрещений, є більшою за Катедру Реймса, в якій я був коронований, оскільки гідність дитини Божої, яка була дарована мені у Хрещенні, є більшою за ту, що є у правителя царства. Останню я втрачу зі смертю; інша буде моїм паспортом у вічну славу". Це тому, що людина очищується від гріха через хрещення, про яке Св. Павло наголошує: "Нема, отже, тепер ніякого засуду для тих, що в Христі Ісусі" (Рим. 8:1). Слова Св. Петра на День П'ятидесятниці показують, яким є ефект, продукований через Хрещення: "Покайтесь, і нехай кожний з вас охриститься в ім'я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа" (Діяння 2:38). Св. Павло каже про Хрещення як за "купіль відродження і відновлення Святого Духа ... щоб ми оправдані Його благодаттю, стали згідно з надією спадкоємцями життя вічного" (Тит. 3:5-7). Знову він каже: "Усі бо ми христилися в одному Дусі, щоб бути одним тілом" (1 Кор. 12:13).

Хрещення було встановлене Нашим Господом у Його власному хрещенні і доручене Церкві під час Його Вознесніня.

Наш Господь прийшов для Свого хрещення в Йордані, щоб освятити воду і надати їй очищувальну силу. Явлення усіх трьох Персон Святої Трійці під час Його хрещення показувало, що таїнство має відбуватись в ім'я трьох Божих Персон. Христос також сказав Його апостолам під час Його Вознесіння йти, "христячи всі народи в ім'я Отця і Сина і Святого Духа" (Матей 28:19).

Переклав о. Керлі

Катехизм о. Франциска Спіраго
Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York,
October 18, 1921., с. 577-578

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 394 | Завантажень: 0