29.09.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Сорок днів після Воскресіння
22.04.2012, 15:12

Воскреслий Господь залишався сорок днів на землі, і протягом цього часу часто показувався Його учням.

Св. Амброзій каже нам що найперше Христос показався Його святій Матері. Св. Петро був першим з апостолів, хто побачив воскреслого Господа (Лука 24:34). Рано вранці Пасхальної Неділі Христос показався Марії Магдалені при гробі (Марко 16:9; Іван 22:15), і потім святим жінкам коли вони відходили від гробу (Матей 28:9); тим вечором Він показався двом учням, які йшли до Еммаусу (Лука 24), і раптово після цього зібраним у світлиці ученикам. Він їв рибу і мед в їхній присутності, і одразу після цього дав їм владу прощати гріхи (Іван 20).

Наступної Неділі Він показався знову у тому самому домі і утвердив у вірі Тому (Іван 20). Потім Він знову показався сімом учням при Генисаретському озері і дав Св. Петрові владу над апостолами і вірними, водночас сказавши йому якою смертю він має вмерти (Іван 21). Більш торжественною нагодою було Його об'явлення п'ятьом сотням учням на горі у Галілеї, коли Він дав їм наказ йти у світ, навчати і христити (Матей 28:16). Він провів сорок днів, говорячи до учнів про царство Боже (Діяння 1:3). Останнє об'явлення було на честь Його Возненсіння на Небеса.

Він показувався не в ночі, але при повному денному світлі, не один раз але багаторазово, не в одному місці, але у багатьох місцях; це не були миттєві об'влення, але Він залишався на деякий час і говорив до апостолів. Воскресіння було фактом, в якому апостоли переконались персонально. Вони не повірили жінкам, коли ті прийшли від гробу і говорили що бачили ангела (Лука 24:11). Вони мали сумнів у власних відчуттях, коли Христос Сам їм показався; тоді Він показав їм Його рани, дозволив до них доторкнутись і їв у їхній присутності (Лука 24:42). Тома відмовлявся вірити десятьом апостолам (Іван 20:25) і це невірство Св. Томи є більшою допомогою нашій вірі, говорячи словами Св. Григорія Великого, чим віра усіх інших.

Не було нічого іншого у чому апостоли мали міцніше переконання, ніж реальність Воскресіння, яке вони проповідували у Свято П'ятидесятниці, перед Сенідрионом, у Храмі і т.д.

З Катехизма о. Франциска Спіраго. Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York. New York, October 18, 1921.
с.190-191.

Переклав з англійської
о. Керлі
22.04.2012

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 961 | Завантажень: 0