19.09.2020
Головна » Файли » Автентичний Католицький Катехизм

Вознесіння Господнє
01.06.2011, 23:53

В цій катехизмовій частині є вибіркові цитати
з Катехизма о. Франциска Спіраго.
Фотокопія видання 1899, 1921 без змін:
by Benzinger Brothers, New York.
Nihil Obstat: Arthur J. Scanlan, S.T.D. Censor Librorum
Imprimatur: + Patrick J. Hayes, D.D. Archbishop of New York.
New York, October 18, 1921.

Вознесіння Господнє

3. На сороковий день після Свого Воскресіння Наш Господь вознісся на Небеса з Оливної Гори, і зараз сидить праворуч Бога Отця.


Перед Вознесінням Христос підніс Свої руки і благословив Апостолів, наказавши їм проповідувати Євангеліє всім народам, і обіцяв бути з ними по всі дні, аж до кінця світу (Матей 28:18; Лука 24:50). Після Вознесіння два Ангели явилися і втішали Апостолів (Діяння 1:10). Св. Єронім каже, відтиск Христової священної стопи показували паломникам; але зараз залишився лише один слід від лівої стопи, тому що правий був видалений турками. Христос вознісся з Оливної гори, з якої Він почав Хресну Дорогу, показуючи нам, що дорога в Небеса повинна починатись через страждання. Він вознісся в Небеса своєю власною силою, не так як Ілля був забраний на кареті. Його ескорт у Небо був сформований душами, звільненими з Лімбо (Еф. 4:8). Отці однодумно навчають, що з тієї пори Христос ніколи не сходив з Небес у плоті, лише під час Святої Літургії.

Христос вознісся в Небеса щоб, як людина, увійти в Його Царство (Еф. 4:10), зіслати Святого Духа (Іван 16:7), бути посередником для нас перед Отцем (Іван 14:16), приготувати там місце для нас (Іван 14:2).

Христос є посередником між Богом і людиною (1 Тим. 2:5), і нашим адвокатом перед Отцем (1 Іван 2:1). "Якщо", каже Св. Бернард, "ти страхаєся йти до Бога Отця, звернись до Ісуса Христа, Який був даний нам як наш посередник. Що такий Отець може відмовити такому Синові?" Христа часто порівнюють із сонцем, яке випромінює тим більше світла і тепла, чим вище воно підноситься в небі.

Христос сидить праворуч Бога, що означає, що Він має владу над всіма творіннями.

Сидіти праворуч було знаком особливої честі (3 Цар. 2:19); звідси вислів "Христос сидить праворуч Бога" є еквівалентним до: "Христос є наступний по честі після Бога". Він таким чином вищий за всіх ангелів (Еф. 1:21). Вираз "сидить" показує Його царську і судову владу. Слово Христа про Себе самого: "Дана мені вся влада в небі і на землі" (Матей 28:18). Тому всі творіння зобов'язані віддавати Йому божествене пошанування (Фил. 2:9-11).

Переклав з англійської о. Керлі

Категорія: Автентичний Католицький Катехизм | Додав:
Переглядів: 929 | Завантажень: 0