19.04.2024
Головна » Файли » Moral Theology

Асоціація з некатоликами в релігійному поклонінні
03.11.2015, 18:56

125. - ІІ. Участь в релігійному поклонінні має місце, коли Католики беруть участь в не-Католицьких служіннях, або дозволяють не-Католикам брати участь в Католицьких служіннях.

1. Участь Католиків в не-Католицьких служіннях може означати, що Католики активно беруть участь в релігійному поклонінні не-Католиків, або що вони тільки пасивно є присутні на їхніх священих служіннях.

а) Активна участь в не-Католицьких служіннях є широко забороненою (С. 1258).

Природній закон забороняє участь в єретичних служіннях. Якщо якесь єретичне служіння має щось спільного з нашим, навіть якщо немає скандалу від такої участі, це як мінімум заборонено Церковним законом.

Таким чином, це є заборонено просити єретика хрестити, бути хресним для не-Католика (навіть через уповноваженого). Загально є незаконно бути другом нареченого або подругою нареченої при шлюбі, який відправляється не-Католицьким служителем, приймати Святе Причастя з рук схизматика. Деякі автори вважають, що це трактується тільки як знак товаришування бути обраним другом або подругою на не-Католицькому весіллі, але не офіційними свідками подружнього контракту.

В небезпеці смерті це є законно просити не-Католицького служителя адмініструвати якесь Таїнство, якщо немає присутнього Католика, який би міг це зробити, і якщо не буде скандалу.

Також, це є законно з необхідною диспензацією для мішаного подружжя дозволити не-Католицькому партнерові адмініструвати Таїнство Подружжя для себе і vice versa (і навпаки); але ніколи перед не-Католицьким служителем.

Це є заборонено співати, грати на органі або інших інструментах в релігійних служіннях не-Католиків. - Але це не є заборонено приватно молитись або співати з єретиками, якщо молитви або пісні не є єретицькими, і якщо не буде скандалу.

Якщо хтось діє проти приписів С. 1258 і бере участь в не-Католицьких служіннях, підозрюється в єресі (С. 2316).

126. b) Пасивна участь в не-Католицьких служіннях є дозволеною задля якогось доброго резону, наприклад, згідно з чиєюсь позицією або з ввічливості, якщо небезпека віровідступництва і скандалу виключена (С. 1258).

Пасивна участь передбачає, що немає участі в молитві, співі і т.д.

Під цими умовами дозволено брати участь в еретицькому хрещенні, шлюбі або похороні, які відправляються в не-Католицькій церкві. Деколи є законно брати участь в не-Католицькому служінні лише з цікавості, якщо секта давно існує в цій місцевості. - Слуга може також скласти компанію його або її працедавцю в не-Католицькому служінні, якщо до цього є запрошений. Солдати і ув'язнені можуть брати участь в таких служіннях, якщо отримали до цього наказ, але тільки якщо наказ не є in odium fidei (з ненависті до віри). Присутність при проповідуваннях не-Католицьких служителів часто може бути забороненою через скандал або небезпеку для віри; це останнє стосується також слухання таких проповідей по радіо, особливо, якщо це робиться часто. - Католик не може асистувати при спробі укласти шлюб Католиком перед не-Католицьким кліриком, оскільки це буде замахом не Церковні приписи і буде джерелом скандалу. Одначе, той хто таке чинить не "кооперує" в спосіб, за який він стягує екскомунікацію, згадану в С. 2231.

Moral Theology, by Rev. Heribert Jone, O.F.M. CAP., J.C.D., by Rev. Urban Adelman, O.F.M. CAP., J.C.D. The Mercier Press Limited, Cork, Ireland
Nihil Obstat: PIUS KAELIN, O.F.M. CAP., Censor Deputatus
Imprimi Potest: VICTOR GREEN, O.F.V. CAP., Provincial
July 2, 1955
Nihil Obstat: RICHARD GINDER, S.T.I., Censor Librorum
Imprimatur: JOHN FRANCIS DEARDEN, D.D., Bishop of Pittsburg
August 15, 1955
Page 69-71. Association with Non-Catholics, 124, Article IV
Printed in the United States of America

Переклав о. Керлі,
03.11.2015

Категорія: Moral Theology | Додав:
Переглядів: 1649 | Завантажень: 0