19.04.2024
Головна » Файли » Moral Theology

Некатолики в Католицькому поклонінні
06.11.2015, 15:22

Участь некатоликів в Католицькому поклонінні

127. - 2. Участь не-Католиків в Католицькому поклонінні може також бути активною або пасивною.

а) Активна участь не-Католиків в Католицькому поклонінні є забороненою настільки, наскільки це формує враження, що не існує суттєвої різниці між Католицькою і не-Католицькою вірами або стимулює байдужість.

Протестанти не можуть бути хресними в Католицькому Хрещенні. Оскільки вони належать до якоїсь секти, вони не можуть виконувати цей обов'язок важно (С. 756). З дуже поважної причини і якщо немає скандалу, вони можуть через дозвіл Ординарія, бути свідками при Католицькому шлюбі. Як Таїнства можуть уділятись вмираючим не-Католикам, які є в добрій вірі, написано в п.п. 558, 628. - Ніколи сакраменталії не можуть їм уділятись публічно. Звідси, їм не можуть даватись благословені свічки на Свято Стрітення, ані попіл в Попільну Середу, ані пальми в Пальмову Неділю. Не є заборонено давати їм свячену воду, благословені образки, або благословляти їх приватно, щоб вони могли прийняти світло віри і також здоров'я тіла (С. 1149). Вони не можуть носити свічки в літургічних функціях, відповідати в хорових молитвах, або брати участь в літургічних співах. Задля спеціального резону Святий Офіс дозволив схизматицьким дівчатам співати з Католицькими дівчатами в літургічних функціях. - Якщо немає Католицького органіста, тимчасово може грати не-Католицький органіст, при цьому треба уникати скандалу. Священик не може діяти як служитель і супроводжувати тіло єретика до могили. Заради доброї причини, і уникнувши скандалу, він може супроводжувати це тіло як приватна особа і промовити декілька молитов при могилі.

b) Пасивна участь не-Католиків в наших служіннях є дозволеною. Їх можна запрошувати слухати проповіді.

558. - ІІ. Єретики і Схизматики. 1. Поза небезпекою смерті Таїнства не можуть уділятись єретикам або схизматикам навіть якщо вони просять їх в добрій вірі (С. 731).

2. В небезпеці смерті єретика або схизматика можна розрішити умовно, якщо він є в добрій вірі і не може усвідомити його помилку. Наскільки це можливо скандалу завжди треба уникати.

Такий попередньо повинен збудити в собі не-Католицький акт віри, надії, милосердя і жалю, потім дати йому можливість усвідомити що він є грішником і переконати його, що священик допомагає йому наскільки це є можливо, або як мінімум, що Воля Христова буде здійснена щодо нього (Cf. 561). - Розрішення дається йому без його усвідомлення. Подібно можна діяти з несвідомим не-Католиком. Заради безпеки треба намагатись змусити вмираючого не-Католика зробити акт досконалого жалю (Cf. 628).

628. Отримувач Таїнства Єлеєосвячення

2. В сумніві чи є помираюча особа охрещеною її можна намастити умовно; але немає обов'язку це робити, наприклад, для невідомої особи в нещасному випадку.

Умовне уділення також є дозволене для невідомої особи, хоча не-Католицький служитель був би присутнім.

Moral Theology, by Rev. Heribert Jone, O.F.M. CAP., J.C.D., by Rev. Urban Adelman, O.F.M. CAP., J.C.D. The Mercier Press Limited, Cork, Ireland
Nihil Obstat: PIUS KAELIN, O.F.M. CAP., Censor Deputatus
Imprimi Potest: VICTOR GREEN, O.F.V. CAP., Provincial
July 2, 1955
Nihil Obstat: RICHARD GINDER, S.T.I., Censor Librorum
Imprimatur: JOHN FRANCIS DEARDEN, D.D., Bishop of Pittsburg
August 15, 1955
Page 71. Association with Non-Catholics, 124, Article IV
Page 394-395, 444. The Sacraments
Printed in the United States of America

Переклав о. Керлі,
06.11.2015

Категорія: Moral Theology | Додав:
Переглядів: 1153 | Завантажень: 0