18.02.2019
Головна » Файли » Moral Theology

Визнання і зречення з Віри
03.02.2016, 19:34

119.

Артикул ІІ

Визнання і зречення з Віри

І. Визнання Віри може вимагатись Божим і Церковним законом.

1. Божий закон зобов'язує визнавати віру публічно, якщо мовчання або ухилення може за собою потягнути зречення з віри, погорду релігією, образу Бога, або скандал для ближніх (С. 1325).

Коли законна влада запитує, вимагається визнавати свою віру навіть під ризиком для власного життя. Якщо такий допит є незаконним, можна звернути увагу на цей факт і ухилитись від відповіді. На питання приватних осіб можна відповідати мовчанням або ухиленням, якщо це не буде рівнозначним зреченню з віри, або не даватиме враження, що хтось є непостійним у вірі або соромиться її.

Публічний захист віри є необхідний, якщо через це можна уникнути ображання і погорди віри. Сама по собі втеча є дозволеною в часи гоніння. Якщо присутність священиків є необхідною для добра вірних, вони не можуть тікати.

2. Позитивний Закон Церкви вимагає додаткового публічного визнання віри в означених випадках.

а) С. 1406 вимагає щоб сповідники і проповідники робили визнання віри, приписане Святим Престолом, перед початком виконання ними їхніх обов'язків. Згідно з декларацією Святого Офісу, 22 березня 1918, цьому визнанню має передувати присяга проти Модернізму. Якщо хтось приймає проповідницький патент і обов'язки сповідника в один і той самий час, визнання віри має бути зроблене тільки один раз. Визнання віри не повинно повторюватись при оновленні юрисдикції, або при отриманні юрисдикціїї в іншій єпархії.

b) Церква вимагає публічного визнання віри від кожного дорослого перед хрещенням, і також від кожного наверненого від єресі. Ці останні повинні зробити визнання при двох свідках і зректися єресі. Виключення робиться, якщо є загроза смерті, і не лишається часу для цього. Факт навернення повинен бути внесений до парохіяльної книги. Навернення не потребує стати загально знаним. Задля деякої доброї причини можна тримати навернення у секреті протягом деякого часу.

120. ІІ. Зречення з Віри пряме або непряме ніколи не дозволяється.

1. Пряме зречення з віри є слова, знаки або дії, які в їхній природі містять відречення від правдивої віри, або визнання фальшивої віри.

Той прямо зрікається віри, хто заявляє що він не-католик, або що він є протестант; хто жертвує ідолам, бере участь у протестантському служінні причастя, або дозволяє себе перехрестити. Це не є зреченням з віри, якщо священик заперечує, що він не є священик.

2. Непряме зречення з віри є будь яка дія або опущення, яке містить у собі заперечення віри не само по собі, але тільки при певних обставинах.

Той непрямо зрікається з віри, хто, коли його запитують про його віру, мовчить в той час, коли інша особа відповідає, що той, кого запитують, не є Католиком, або немає Католиків поміж присутніх. Таке саме міститься, якщо хтось реєструється владою як не сектант, і не відкриває правди. Це також непряме зречення з віри, якщо хтось зачастив тільки на не-католицькі служіння, даючи іншим привід думати, що він відпав від його віри. Деякі автори вважають зреченням з віри носіння масонських емблем, або масонське рукопотискання. Інші автори не зауважують цього, але вважають такі дії законними при певних випадках.

3. Немає зречення з віри її приховування.

Католику дозволяється їсти м'ясо по п'ятницях з тим, щоб не бути потрактованим як Католик, заради уникнення великого роздратування. Це саме міститься в опущенні хресного знамення під час молитви при столі. Навіть не приклоніння колін у присутності Найсвятішого Сакраменту саме по собі не є зреченням з віри, але це може виглядати як неповага. Пртоте, це може бути зреченням з віри, якщо хтось будучи попередженим, їсть м'ясо у день повздержання, ітд., щоб показати його погорду до віри.

Moral Theology, by Rev. Heribert Jone, O.F.M. CAP., J.C.D., by Rev. Urban Adelman, O.F.M. CAP., J.C.D. The Mercier Press Limited, Cork, Ireland
Nihil Obstat: PIUS KAELIN, O.F.M. CAP., Censor Deputatus
Imprimi Potest: VICTOR GREEN, O.F.V. CAP., Provincial
July 2,
Nihil Obstat: RICHARD GINDER, S.T.I., Censor Librorum
Imprimatur: JOHN FRANCIS DEARDEN, D.D., Bishop of Pittsburg
August 15, 1955
Page 65-66. Profession and Denial of the Faith, Article II.
Printed in the United States of America


Переклав о. Керлі

Категорія: Moral Theology | Додав:
Переглядів: 435 | Завантажень: 0