25.02.2024
Головна » Статті » Статті Єпископа N

Єпископ Уілліамсон висвятив єпископа

Bishops-Williamson-Faure-00 Єпископ Річард Уілліамсон висвятив єпископа
Єпископу Уілліамсону виповнилось 75 років у березні, і я припускаю, що він подумав, що це був відповідний час аби висвятити ще когось для забезпечення продовження їхньої позиції і Святого Священства. Єпископ Фауре має 73 роки. Чому Єпископ Уілліамсон консекрував такого старого чоловіка, якщо насправді йдеться про продовження, це є таємницею для мене.
Єпископ Уілліамсон був виключений з SSPX (Society of Saint Pius X - Товариство Святого Пія Х) у 2012 році, і завжди, принаймні неформально, очолював сепаратистський рух поміж членами SSPX. Вони не сприймали увертюри Єпископа Фелле до модерністів у Ватикані і його бажання замиритися з ними. Єпископ Уілліамсон і його послідовники находили, що такий рух може бути противним духові Архієпископа Лефебра.

Багато разів я вже наголошував, що Архієпископ Лефебр давав можливість обом сторонам якось співпрацювати з ним, тобто заявляти чи діяти для досягнення примирення з модерністами, або бути у оппозиції до модерністів. Кожна зі сторін у цьому протиборстві може законно посилатись на Архієпископа Лефебра на своїй стороні.

Більше про те саме

У будь якому разі, консекрація єпископа для St. Marcel Initiative (ex-SSPX), що є рухом, який бачить Єпископа Уілліамсона як свого лідера, насправді є подією не дуже гідною для новин. Причина в тому, що ex-SSPX реально нічим не відрізняється від SSPX.

Принципи обох груп є однаковими, зокрема, що 2 Ватикан є валідним собором, який зле інтерпретується модерністами, що їєрархія 2 Ватикану є правдивою Католицькою ієрархією, яку треба просто ігнорувати і не підкорятись їй в усіх речах, начебто цих речей не існує. Діяння цієї ієрархії мають бути фільтровані вірними, які визначають що є Католицьким, а що не є Католицьким. Але майже нічого не фільтрується, навіть канонізація святих, як мінімум це для них є "добре".

Єдиною відмінністю між SSPX і ex-SSPX є питання можливості примирення з модерністами саме зараз.

SSPX, наводячи багато слів і дій Архієпископа Лефебра, говорять, що це є та сама можливість; ex-SSPX, наводячи багато слів і дій того самого архієпископа, кажуть, що це не та можливість.

Але жодна зі сторін не проти примирення в принципі.

Обидві сторони перебувають у сопричасті з модерністською ієрархією.

Через це обидві сторони у майбутньому замиряться з модерністами, подібно як сателіт, випущений обертатись довкола землі, з часом падає на її поверхню. Тяжіння гравітації влади папи є чимось непереборним для Католиків.

Щодо питання влади модерністської ієрархії, позиція Седевакантистів є чітко опозиційною до SSPX і ex-SSPX. Седевакантист, переконаний, що модерністи не можуть бути правдивими ієрархами, абсолютно не схильний до будь якого примирення з ними. Модерністи просто мають звільнити Ватикан, і все. Доки документи 2 Ватикану не будуть спалені, не тільки фізично, але також в головах клиру, не існує жодної можливості виправлення проблеми в Церкві. Іншими словами, Модерніст повинен відкинути його 2 Ватиканські єресі і стати Католиком.

Архієпископ Лефебр, навіть у його найбільш анти-модерністському моменті, під час інтерв'ю у 1990, казав так: Нам доведеться почекати якийсь час, перш ніж розглядати перспективу укладання угоди.

Зауважте, що він не виключав можливості домовленності у всьому, але казав, що це ще не той час. І це він казав, навіть якщо декілька моментів до того він заявляв: Це (домовленість з Римом) є абсолютно неможливо, тому що принципи, які зараз сповідує Соборна церква, є більше і більше відверто противними Католицькій доктрині.

Архієпископ Лефебр завжди був готовий до замирення з модерністами. Навіть у свяченнях 1988 року, коли під час проповіді він різко розкритикував Івана Павла 2, після церемонії він сказав до журналістів: За п'ять років все буде вирішено. Але це означало, що він готовий знову увійти у нові перемовини з антихристом, як він назвав Івана Павла 2, і страйкував домовленості з ним.

Еx-SSPX, працюючі під тими самими безглуздими принципами, що і SSPX, в той час як роки спливають, самі із собою сперечатимуться над тим коли прийти до замирення з модерністами, або що треба пропустити через сито. Вони ділитимуться на ліберальні і консервативні табори і з часом створять ex-ex-SSPX. Доки вони вважатимуть модерністів за Католицьку ієрархію, доти буде гравітаційне тяжіння стати підлеглими модерністів, і прийняти модерністську реформу Католицької віри.

Єпископ N

(Переклав о. Керлі)

Категорія: Статті Єпископа N | Додав: (08.04.2015)
Переглядів: 1152