19.09.2020
Головна » Статті » Статті Єпископа N

Необхіднісь Божої благодаті

Єпископ N,
Проповідь на Різдво Христове 2007 Р.Б.


В Ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Цього тижня я приготовляв Різдвяні картки і подумав, як часто ми кажемо "Дитякто Христос буде з вами" або "Благословень від Дидятка Христа". У Різдвяних картках ми кажемо щось подібне до цього. Також я подумав, що здебільшого ці вітання читаються з дуже малою уважністю і як щось неважливе, і що вони стають схожими на те, коли тому хто чихнув, ми кажемо "будьте здорові".

І я бажаю сьогодні говорити про важливість Божої благодаті і важливість Божого благословення, бо ми маємо потребу говорити про це у Різдвяному часі, тому що це дари Божі, які є дуже важливі для нас. Навіть більш важливі ніж будь які матеріальні речі або тимчасові речі.

Освячувальна благодать є зв'язком дружби між Богом і людиною, це те що нас робить дітьми Божими. Якщо ми втрачаємо освячувальну благодать, то це стає гіршим, ніж дитя втрачає його матір і приречене до смерті, кинуте на холоді.

Ви могли бачити такі речі, ви могли бачити маленьке дитя, кинуте на холоді вмирати, і могли б сказати що це жахливо злий вчинок, це дитя втратило його матір. І ми можемо понести дуже великі страждання, захищаючи це дитя від смерті, тому що зв'язок між цим дитям і його матір'ю був якимось чином розірваний; не родовий зв'язок, бо це не можливо, але факт, що дитя має бути з його матір'ю, був якось забраний геть через що дитя загубилось. Так, як жахливо таке бачити.

І навіть, якщо ми відчуваємо великий біль, щоб виправити цю ситуацію, ідея втрати стану освячувальної благодаті є значно небезпечнішою. Навіть таке зло може бути меншим якщо б покинуте дитя померло, ніж ми впадемо у стан смертного гріху.

Тому як це важливо, коли ми кажемо "Благословення Дитятка Христа нехай буде з вами".

Освячувальна благодать не губиться з Божої сторони тому що Він є вірним другом, вона губиться через нашу невірність.

Це можна порівняти з маленькою дитиною, яка каже до матері, що він більше не хоче її знати як матір. Подумайте про маленьке дитя, яке намагається розірвати родинні стосунки між ним і його матір'ю, шкодуючи що воно є її дитям, і намагаючись помістити когось іншого на трон його серця. Ось так і ми робимо, якщо ми коїмо смертний гріх, і це є жахливий акт.

І ось тому освячувальна благодать є дуже важливою, і Дитятко Христос приходить на Різдво для того щоб дати нам благодать, саме для цього Він прийшов у цей світ - дати нам зв'язок дружби між Богом і людиною. І це дуже важливо мати цю благодать і наполегливо продовжувати у ній перебувати.

Актуальна благодать - це моральний зв'язок між Богом і людиною.

Ви бачили, я впевнений, як падає модельний літак, коли втрачається контроль, і це лише порівняння, яке не є абсолютним, і я пояснюю чому. Тут існує невидимий моральний зв'язок між особою, яка конролює літак і самим літаком, тут є сигнал. І коли ми бачимо, як модельний літак літає по колу, знижується до землі і здіймається до гори, або робить якісь акробатичні фігури, ми розуміємо, що існує зв'язок з тими речами, ми не можемо бачити цього зв'язку, але ми знаємо що він є, тому що ми бачимо ефект того зв'язку.

Отже, Бог на Небі, а ми на землі. Ланцюг між Богом і нами - це актуальна благодать.

Ми не є роботами, як модельний літак. Але тим не менше Бог, утримуючи нашу сводобу, скеровує нас через Його благодать до звершень, які Він спланував для нас. Якщо ми втратимо цю благодать, це буде жахливо. Якщо з якоїсь причини контроль над літаком втратиться, тоді він впаде і розіб'ється.

Ми також падаємо і розбиваємось, коли цей вплив губиться. Візміть, наприклад, людей, які страждають на хворобу Паркінсона або на розсіяний склероз, вони мають проблему у нервовій системі. Сигнал, що посилається мозком, не приймається відповідно м'язами.

Ви цього не можете зрозуміти, але ми маємо чудову координацію в нашому тілі. Від мозка до м'язів усі рухи в тілі, навіть просто посміхнутись або піти прямо, або піднести руки, зробити усі рухи що ви робите, вимагає величезної пропорції і балансу чудесної машини, створеної Богом. Якщо немає належної відповіді і щось йде не так, ви будете мати різного роду проблеми.

Подивіться на людей які мають хворобу Паркінсона, або які мають розсіяний склероз, вони не можуть нічого тримати в руках. Вони хочуть, але не можуть, тому що їхні м'язи не реагують належно на сигнали нервової системи.

Отже, Містичне Тіло має нервову систему, і Бог скеровує людей до належного кінця через Його актуальну благодать.

Як ви можете не мати актуальної благодаті?

Через ваші власні вади, через спротив Божій благодаті. Наприклад, хтось є паралізований, молода особа у катастрофі, і він хоче піти додому, але не може, тому що частина його тіла, його ноги не реагують, вони противляться імпульсам його волі у його мозку, вони не відповідають.

Так і ми кладемо перепону Божій благодаті доки, і це є важливий пункт, як Св. Альфонсус каже, доки Бог більше не буде скеровувати нас.

Чим більше ми відповідаємо на Божу благодать, тим більше Бог нас нагороджує більшою благодаттю. Чим більше ми противимось їй, тим більше Він посилає її транзитом поза нами.

Коли ми втрачаємо актуальну благодать, Бог більше не скеровує нас, ми стаємо нездатними навіть думати про те, що нас приводить до вічного спасіння. Ми не можемо тоді навіть думати про це: про те як потрапити до Неба, або уникнути пекла. Настільки ми залежимо від Божої благодаті, яка скеровує нас до Неба, що ми загинемо як тіло у вільному падінні, і нічого його не зупинить на шляху до пекла.

Благословення дуже важливі.

Благословення є нічим іншим, як Провидінням Божим, яке скеровує вас та усі ваші зусилля до їхнього відповідного кінця і до відповідного добра. Провидіння Боже є урядом для цілого світу. Якщо Провидіння Боже є з вами, якщо Бог допомагає вам у ваших ділах, найперше для вічного спасіння, і також в усіх починаннях, які плануються задля Його слави, маленькі вони чи великі, якщо Бог допомагає вам, все буде мати свій належний кінець.

Якщо Провидіння Боже не є з вами, незалежно від того, яких ви зусиль докладаєте, все закінчиться поразкою, тому що Провидіння Боже є урядом для цілого світу, і Божа Воля є тим, що абсолютно необхідно виконувати, як Св. Пій V каже Адорована Божа Воля.

Благословення - це є передавання Божого Провидіння на вас і на ваші починання. І якщо ви не створите якоїсь добровільної перепони для цього благословення, це буде мати ефект, якщо ваше діло передбачає вічне спасіння.

Багато разів ми можемо чогось просити, але ми не будемо мати, якщо в цьому немає Божої Волі. Кожна річ, яку Бог хоче, повинна бути для Його слави.

Але ми не можемо просити в Бога того, що є для нашого спасіння, і не приймати цього, якщо в тому є Воля Бога щоб ми мали спасіння.

Таким чином, благословення є дуже важливими, і благословення Божі даються через Церкву. І тому люди йдуть до священиків по благословення. І ви маєте приймати благословення через священиків у Месі. І тому Папи дають Апостольське благословення. Усі речі благословляються, машини, човни, друкована преса благословляється щоб принести Боже Провидіння на ці речі. І це є дуже важливо, щоб ми просили цього благословення.

Отже, ми маємо просити благословення Божого, найперше, для помноження освячувальної благодаті, як я казав, що це є дуже важливо. Ми маємо просити благословення Божого, не забутвати просити актуальних благодатей, щоб працювати для вічного спасіння, найперше просити розсудливості, просити здоров'я для тіла і розуму.

Чому ми маємо просити здоров'я для тіла і розуму? Щоб служити Богові краще. Немає іншої роботи, як тільки служити Богові. І тому здоров'я тіла і розуму потрібне для того, щоб служити Богові краще і прославляти Його більше.

Ми маємо просити благословення Божого з наміренням бути щасливими через наші починання так духовні як і дочасні. Духовні, наприклад, не бути залежними від влади смертних гріхів, і ми повинні просити благословення Божого для таких зусиль. Або дочасні починання, які ми повинні мати, це все речі, яких ми потребуємо у цьому житті, завжди мають бути для Божої Слави.

Тому, у цьому святому сезоні, нехай благодаті і благословення Дитятка Христа будуть з вами.

В Ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Переклав о. Керлі
03.01.2013

Категорія: Статті Єпископа N | Додав: (04.01.2013)
Переглядів: 2121