29.09.2020
Головна » Статті » Статті Єпископа N

Пальмова Неділя

Palm_Sunday_250_1.jpg

Єпископ N
Проповідь 12.04.1992

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Наш Святий Господь на початку цього Євангелія показаний під час перебування в домі Лазаря, щойно воскрешеного Ним із мертвих, в селі Вифанія. Вифанія була тим місцем, де тримали Пасхального агнця, якого мали жертвувати у день Пасхи. Звідси, як відповідно що наш Господь перебував у тому самому місці, де був Пасхальний агнець, який знаменував Його самого. Він проходить невелику відстань до Вифанії, яка знаходиться три чверті милі чи половину милі від Єрусалиму і знаходиться на горі.

Два учні, які були відпроваджені знайти ослицю з маленьким віслюком, згідно із традицією були Петром та Іваном. Вони були післані віднайти віслюка, виконуючи це маленьке завдання, яке мало велика значення в очах Божих. І ми повинні навчитися з цього факту завжди вимірювати гідність і важливість завдання так як Бог на це дивиться, а не так як на це дивиться світ.

Дуже важливим прикладом тут є материнство. Звичайно матір займається пранням білизни або приготуванням їжі для її дітей, в той час як її чоловік, можливо, обідає з бізнесменами. В очах світу блиск бізнесу є чимось більш привабливим ніж те що робить матір в домі. Але в очах Божих те що робить в домі матір є значно важливішим, ніж те що робить чоловік, тому що це напряму стосується виховання дітей, бо це перетворюється у приготування для вічного життя. А те що робить чоловік обертається довкола заробляння грошей. Тому це господарювання в домі може трактуватись як святе місце де душі формуються для бачення Бога.

Це маленьке завдання, що було дане двом Апостолам, було великим в очах Божих, дуже важливим, тому що дуже важливим було те, щоб наш Господь увійшов до Єрусалиму на віслюку. Святому Бонавентурі, між іншим, був даний його червоний капелюх, що дається кардиналам, коли він, будучи єпископом готував їжу в монастирі, як знак що папа зробить його кардиналом.

Ослиця символізувала юдеїв, і віслюк символізував язичників. Відв'язування ослиці і віслюка символізувало розв'язання гріховного вузлу через відкуплення Христом. Той факт, що Господь передбачив їм те що вони робитимуть, був знаком того що Він все знає. Це показувало Його Божество. Про вхід до Єрусалиму казав пророк Захарія, як написано у Євангелії - Дочка Сіона, він згадує Єрусалим. Сіон - це гора, на якій стоїть Єрусалим. Цар, який приходить - це Месія у пророцтві, яке було проголошене 500 років раніше. І це виконання пророцтва нашим Святим Господом є просто одним зі знаків, що Він є Істиний Месія.

Ослиця символізує смирення Ісуса. Він не використав коня, як це зробили Давид і Соломон під час їхнього тріумфального в'їзду до Єрусалиму. Наш Господь бажав наголосити що Його Царство не від цього світу. Він приходить як принц миру. Він приходить щоб царювати у царстві смирення, віри і милосердя, і Він передбачливо обрав цих тварин щоб підкреслити цей факт.

Наш Господь сів не на ослицю, а на маленького віслюка, і це показує Його смирення, заради любові до невинності яку Він має, заради любові яку Він має до смирення дитини і заради любові до чистоти. Ослиця символізує людину яка згрішила, а віслюк символізує безрішну людину. Ослиця прив'язана позаду віслюка за яким вона слідує.

Покладання одеж на ослів Апостолами символізує освячувальну благодать для душі. Наш Господь не зайде до нашої душі, доки ми не є в стані освячувальної благодаті. Так Він і не сів би на віслюка, якщо б Апостоли не приготували його одежами. Постилання дороги одежами і гілками дерев було давнім звичаєм тих часів, який показував людську радість, повагу і лояльність до правителя.

"Хосанна" означає "Вітаємо", але буквально це означає "Спасіння". Люди кричали "Хосанна Сину Давидову!"

Пальмова Неділя є підтвердженням непостійнсті людини. Ці крики "Хосанна Сину Давидову!" у Велику П'ятницю перетворяться на "Розіпни Його! Ми не маємо іншого царя окрім цізара, нехай Його кров буде на нас і на наших дітях!" І це сталось лише за декілька днів. І це є доказом того, що дуже мало людей лишаються вірними Богові під час спокуси. В нашому духовному житті багато людей вітають Христа як Відкупителя під час сповіді, але за декілька днів пізніше вони Його розпинають їхніми смертними гріхами, часто тими самими смертними гріхами.

Дуже часто люди кажуть мені "Як таке можливе, що так багато людей відпадають від Віри, як таке стає можливим?"

Дуже мало людей в наші часи лишаються вірними Богові і святій Католицькій Вірі. Якщо б це було чимось аномальним, або чимось незвичайним, але фактично ми бачимо, що це звичайний хід історії. Ми бачимо це сьогодні у Пальмову Неділю, як ті що кричали "Хосанна!", на відстані лише п'яти днів змінять їхній розум щодо нашого Господа Ісуса Христа, і кричатимуть щоб Він був розіп'ятий.

І ми це бачимо знову і знову в історії світу, як насаджувані єресі вихвалялись владою, і більшість людей, Католицьких людей відпадали у єресі. Якщо будь яка єресь насаджувалась владою, чи то світською, чи то духовною, переважна більшість людей приймали ту єресь. Лише дуже мало людей чинили спротив.

Так насправді було з аріанською єрессю. Коли імператор підтримував аріанських єпископів, віддаючи їм єпархії по всій імперії, і силою зміщав Католицьких єпископів, люди ходили до аріанських церков, брали участь в аріанському служінні і ставали аріанами. Виглядало так що ціла Католицька Церква пішла під аріанську ересь.

Так було під час Протестанської Реформації, коли в Англії і на півночі Германії, та в інших місцях віра впала через вплив влади. І тоді було лише по декілька людей в кожному місці, які противились як слід, і яких часто за це вбивали, або переслідували іншим чином, як Католиків в Англії, які служили Меси таємно, і якщо їх знаходили, то вбивали. Так було під час Французької революції.

Це є норма. І тут ці люди, які кричали "Хосанна!" у Пальмову Неділю, наступні п'ять днів працювали на першосвященників і фарисеїв, які пропагували проти нашого Господа Ісуса Христа до такого ступеню, що люди почали кричати "Розіпни Його!" і вимагали відпустити Варавву, вбивцю і розбійника, замість нашого Господа Ісуса Христа. Які хворі люди, які вітряні, слабкі, і тупі.

Людська раса постійно втрачає віру в Нього, і постійно відпадає і йде геть. І лише деякі з них є вірними Богові, лише деякі з них які відносяться до Віри серйозно. Але більшість служить Богові тільки вустами, махаючи пальмами з криками "Хосанна!"

Тому не будемо імітувати вітряність цих юдеїв, які одного дня вітали Христа, а за декілька днів у Страсну П'ятницю розіп'яли Його. Але будемо імітувати постійність Пречистої Діви Марії, Св. Івана, Св. Марії Магдалени і Святих жінок, які були вірними нашому Господу навіть коли Він був на хресті.

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Переклав о. Керлі
ПАЛЬМОВА НЕДІЛЯ
08.04.2012

Категорія: Статті Єпископа N | Додав: (08.04.2012)
Переглядів: 1119