19.09.2020
Головна » Статті » Статті Єпископа N

Проповідь Різдво Христове

Єпископ N

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Центральною містерією, яку ми святкуємо на Різдво Христове є Божественність Христа. Ми дивуємось Дитяті Христу не тому що Він є дитя людини, але тому що Він є Бог. Ніхто з вас не знає дня народження пророка Єремії, або Ісаї, Ієзекиїла, великих пророків Старого Завіту. Ви, можливо, навіть не знаєте дати, коли вони жили. І це всупереч тому факту, що вони говорили про Бога, і мали владу від Бога говорити від Його Імені, і говорили непомильно. І хоча ми шануємо їхні слова, як слова Божі у Старому Завіті, тим не менш вони були лише людьми, вони є люди. Те саме можна сказати щодо Папів, яки прийняли від Бога поміч навчати. Але ви не скажете мені, коли народився Св. Пій Х, або Св. Пій V, можливо.

Ми святкуємо цей День Народження, і ми знаємо цю дату дуже добре, і ми знаємо все про Його життя, тому що Він Бог. Без Його Божественності Він не міг би бути нашим Спасителем, і причина наших радощів була би мертвою. Тоді не було би відкуплення, якщо Він не Бог. Не було б Таїнств, зокрема Святої Євхаристії, не було б надії на Небеса, не було б непомильної Церкви - Містичного Тіла Христа, яка провадить нас у житті, не було б Пречистої Діви Марії Матері Божої, яка є надією грішників. Жодна з цих речей не була б правдою у нашій Релігії. Ми б тоді мали релігію подібну, наприклад, до Ісламу, руху який слідує за деякими фігурами, які жили багато років тому, без потіхи і без надії.

Бог є з нами, поміж нас, і присутній багатьма способами, особливо у Святій Євхаристії. Він також у Церкві через провадження Церкви священиками, єпископами і Папами на протязі віків. І все це не було б правдою чи навіть можливим, якби не цей факт, що наш Господь є Бог.

Наш Святий Господь підтверджував Його Божественість. Він казав до Юдеїв: "Я і Отець Одне". І Юдеї розуміли декларацію про Його Божественість і звинувачували Його у святотатстві, коли Він казав це. Вони казали Пілатові: "Цей чоловік робить себе рівним Богові, і Він має вмерти за це святотатство". Він казав до Юдеїв: "Перед тим, як прийшов Авраам, Я є" - повторюючи слова Бога при палаючому кущі до Мойсея. Коли Мойсей запитав Його: "Яке Твоє Ім'я, як Ти Себе називаєш?", Бог сказав: "Я є той, хто є". І це слово до Юдеїв "Я є" було декларацією Божественності, і вони це одразу зрозуміли, вхопившись за каміння, щоб побити Його згідно Старого Завіту за святотатство. Він казав їм: "Амінь, амінь, кажу вам, ті справи, що Мій Отець робить, подібно і Син те саме робить". І Він каже: "Як Отець піднімає мертвих і дає їм життя, так і Син дає життя тим, кому Він хоче. І всі люди повинні шанувати Сина, як вони шанують Отця". І коли Св. Петро сказав Йому: "Ти Син Живого Бога", Христос сказав Петрові: "Блаженний ти Петро", і сказав йому, що він прийняв те знання від Божественної інспірації. І потів Він сказав йому: "Ти Петро і на цій скелі я збудую Церкву Мою". Якщо б Св. Петро сказав до Нього щось фальшиве, якщо б він щось збрехав щодо того, ким є наш Господь, Господь не наказав би йому робити такі речі.

Ми бачимо, коли натовп хотів зробити нашого Господа світським царем, Він видалявся від них. Він не приймав шанування, якого Він не хотів. Він не хотів бути світським царем і Він відкидав тих, які хотіли Його таким проголосити. Подібно Він підтвердив віру Фоми, після того, як той вклав руки до Його ран, кажучи: "Мій Господь і мій Бог". Він сказав: "Ти увірував, тому що ти бачив, але блаженні ті, які не бачили але віруватимуть".

Наш Господь піддтвердив Його свідоцтво чудами і пророцтвами. Він перетворив воду у вино, Він зціляв хворих, Він усмиряв волни, Він воскрешав мертвих, і більше того Він воскресив Себе із мертвих. Він пророкував про зруйнування Єрусалиму, що сталось точно як Він сказав. І ці чуда є правдивим свідоцтвом Божої Влади, тому що Бог у Його незмінній доброті і мудрості не використовує чуда, окрім того щоб потвердити Істину.

Ми знаємо, що знаки чи чуда анти-Христа не будуть на свідоцтво правдивої репрезентації Бога, тому що перш за все вони не будуть правдивими чудами, і по-друге вони будуть підтверджувати заблудження. Тому все, що завжди можна сказати про чуда анти-Христа, це факт, чи певний знак, що він підтверджує заблудження, і це означає, що він не Бог.

Христос проголошував Його Божественність навіть перед очевидною загрозою смерті. Якщо б Він тільки відкинув ідею Його Божественості, за що його хотіли вбити, Він тоді міг спасти Його життя. Але Він проголошував Його Божественість у найбільш можливий спосіб, нагадуючи їм, що Він прийде їх судити у надзвичайній величності. І за це первосвященик розірвав свій одяг, і вдарив Його в лице.

Протягом останніх двох віків ми бачили "гуманізацію" Христа. Якщо Христос є Бог, то очевидно, що Він повинен царювати у нашому суспільстві, і Його Закони мають бути нашими законами, і ми повинні віддавати Йому публічну адорацію, що робить сенс у світі. Якщо Він є Бог, він гідній усіх цих речей. Уявіть президента, якого обрали, але якому громадяни не повинні виявляти послух, або поліцейські сили які не мають влади.

Люди б'ються у війнах, кривавих, кривавих війнах, щоб з'ясувати хто буде керувати країною, щоб було одне правління у кожній землі. Так багато крові проливається з приводу хто буде рулити. Під час цивільної війни в Америці шістьсот тисяч людей було вбито з приводу хто буде керувати, хто буде встановлювати закон, а хто буде мати послух. У Другій Світовій п'ятьдесят мільйонів людей було вбито з приводу хто буде рулити.

Але поки що Той, Хто має право керувати більше за будь якого царя, який приходить і відходить, навіть не має фундаментального визнання Його Царства. Вчора я їхав повз Королівський парк і дивився на будинки, можливо міську раду. І там, можливо, у найбільш відвідуваному місці встановлена юдейська менора, величезна юдейська менора. Далі, у другому з найвідвідуваніших місць встановлений Санта Клаус. І третім у найменш відвідуваному місці були ясла з Дитятком Ісусом, Пречистою Дівою Марією і Святим Йосифом. Якщо наш Господь є Бог, то будь що з цього не має жодного сенсу все разом. Резон, чому юдейська менора і Санта Клаус знаходяться там, є представлення тих, хто заперечує те що є у яслах, тих хто каже "ні", тих хто відкидає, тих хто розпинає Того Хто у яслах. І я подумав, яка досконала презентація хворобливості сучасного віку. Для них було б краще не мати зовсім нічого, це було б меншою глупотою, меншим протиріччям і менш хворим - не мати абсолютно нічого. Але казати, що хтось є Цар, є Бог, і водночас вихваляти тих, погоджуватись з тими, хто відкидає ці великі речі, показує глибоку, глибоку хворобливість розуму. І ця хворобливість виходить, як ви знаєте, із суспільства назовні.

Ви відчуваєте як люди вам кажуть: "Чому ви святкуєте Різдво Христове, чому ви купуєте всі ці речі, чому ви запалюєте світло? Чому сьогодні не звичайний інший четвер?" - кажуть всі люди, які відкидають Різдво Христове. "Що є спеціального в цьому дні, чому ви це робите, сьогодні ж лише інший черговий день?" Це інший день, якщо для них Він не Бог, і тому вони працюють цього дня на пошті, в магазині, в банку і де небудь ще, це для них лише інший день, коли вони можуть йти куди заманеться. Для них немає різниці, якщо Він не Бог.

І окрім того, більшість людей, які нині святкують Різдво Христове, не вірять що Він є Істинний Бог. Навіть якщо вони визнають Його Ім'я, якщо вони співають Різдвяні гімни, вони зазначають, що менора або Санта Клаус також мають бути споруджені. Вони репрезентують плюралізм модерного віку. І певною мірою це є "чеснотою" - визнавати дві взаємовиключаючі речі. З одного боку казати "Він Бог, але Йому не треба коритись"; і це є "чеснота". Закони суспільства жодним чином не повинні зважати на Закон Христа - це в них є найвища "чеснота". Це в них те чому прийшов Христос, щоб дати плюралізм, і Він радий бачити менору і Санта Клауса поряд з Ним, тих хто Його заперечує і відмовляється схилити перед Ним коліна. Вони безрозсудні, і вони є гуд, і вони гідні хвали, і вони можуть мати тут місце також. Але в цьому немає жодного сенсу. Для них Різдво Христове є радістю, подібною до того, коли поліція приходить до їхньої домівки, коли крадії вдераються до хати.

Тому що Він Бог, ми підзвітні Йому, як нашому Судді, і нас повинно жахати пекельне полум'я, бо Він це обіцяв тим, хто не буде Йому коритись. Пекельний вогонь приготований Ним дияволу, як Він каже у Євангелії. І ми повинні розуміти, що Його прихід для тих хто у Нього не вірить, як також і для тих які вірять, але не підкоряються Його Закону, і не каються в цьому, які вихваляють і люблять їхні гріхи, Його пришестя для них буде жахом. Вони повинні ховатись у темряві, вони повинні покрити себе саваном, вони повинні самі захлопнути домовину над їхньою головою, тому що Його прихід для них буде жахливим.

Наш Господь ненавидить лицемірство. Він ненавидів це у фарисеях, і Він ненавидить лицемірство у цьому суспільстві, яке має Христа на вустах і диявола у серцях, диявола який останні дві сотні років мав успіх у руйнуванні розуму людини, щоб та не вірила у Божестенність Нашого Господа Ісуса Христа.

Тому сьогодні ми відновлюємо нашу віру у Христа нашого Бога. Ми схиляємо коліна перед Ним, тому що Він є наш Бог. Ми схиляємо коліна нашого інтелекту через віру у Його навчання і докрини, які Він пропонує нам через Святу Католицьку Церкву, тому що Він Бог. І ми схиляємо коліна нашої волі у послусі Його Закону, тому що Він є Бог. Ми тремтимо у страсі перед Ним, тому що Він Бог.

Але в той самий час ми відчуваємо втіху і радість, тому що наш Бог став Людиною заради нас, щоб відкупити нас. І також ми здатні мати надію, якщо ми каємось у гріхах, і підкоряємось Закону Бога. Через посередництво Пречистої Діви Марії, через Його благодать ми можемо стати подібними до Нього.

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Переклав о. Керлі
07.01.2012


P.S. Єпископ N виголосив цю проповідь декілька років тому назад.

Категорія: Статті Єпископа N | Додав: (07.01.2012)
Переглядів: 2061