11.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Антонія Чікади

Вождь завжди правий

Fellay_2.jpg З ОГЛЯДУ НА те що все більше і більше обертів набирають торги між SSPX (Братством Св. Пія Х) і Ватиканом, аналіз англомовних традиціоналістьских форумів говорить про менталітет різних рангів священиків з SSPX:

В Лондоні (6 травня 2012) священик з кафедри дуже лагідно висловився з приводу як він був засмучений і "розчарований" що позиція SSPX змінюється без жодного інформування священиків цієї організації. Подібну заяву я чув від священика з іншого великого Англійского Літургічного центру.

Для них ключовим питанням для вирішення будь якої контроверсії не є "Що навчає КАТОЛИЦЬКА ТЕОЛОГІЯ?", але "Якою є ПОЗИЦІЯ БРАТСТВА?"


НЕ ДУМАЙТЕ, БУДЬ ЛАСКА, МИ Є SSPX!

Генерації священиків SSPX були просякнуті цим менталітетом, і насправді, це було однією з головних причин сперечання в нашому особистому конфлікті з Арх. Лефебром у 1983. У будь якій темі, у будь якій справі, священики SSPX завжди були орієнтовані на готовність проповідувати "позицію Братства" - не має значення наскільки вона суперечить принципам логіки Католицької теології, і не має значення якщо вона суперечить ПОПЕРЕДНІЙ "позиції Братства" або позиції Арх. Лефебра.

На той час - Отець Доналд Сенборн, колишній ректор семінарії SSPX в США, написав дві чудові статті на цю тему: “The Crux of the Matter” (1984) і “Mountains of Gelboë” (1994).

Його головний висновок: Хоча серед священиків SSPX завжди були хард-лайнери і софт-лайнери у питанні "Риму", єдиними ПРАВДИВИМИ священиками SSPX є ті, які не ДУМАЮТЬ. Вони згодні на те, аби за них тоді думав +Лефебр і нині +Фелле. На той час - о. Вілліамсон був показовим прикладом такого менталітету. Під час контроверсій 83-го він підтримував тодішню позицію Арх. Лефебра що новий обряд свячень був ВАЖНИМ. Але наступного року о. Вілліамсон написав, якщо одного дня Архієпископ змінить точку зору і скаже що новий обряд був НЕВАЖНИЙ, тоді він буде казати те саме!!
“il Duce ha sempre ragione!” члени партії Муссоліні казали: Вождь завжди правий!


Lefebvre_2.jpg 88-й ТОРГУЄМОСЬ-НЕ ТОРГУЄМОСЬ

Один персональний анекдот ілюструє ситуацію.

Велика контроверсія 80-х була - або Арх. Лефебр підписує угоду з Ватиканом аби дійти згоди, або він висвячує єпископів і стягає екскомунікацію. Просто як сьогодні, постійні суперечливі рапорти наступаємо-відступаємо, спекуляції з мирянами, і Арх. Лефебр видає потік заяв, які прямо суперечать його позиції. Ви ніколи не знали ЩО раптом відбудеться.

Після єпископських свячень у жовтні 1988, о. Долан і я відвідували Лондон і запросили нашого колишнього однокласника по Екону (семінарії), тоді декана SSPX в Англії, на обід недалеко від Станції Вікторія.

Розмова точилась довкола свячень. Він зізнався, що після тривалого періоду агітації людей за угоду Лефебра-Ратзінгера 5 травня 1988, він не знав ЩО думати, коли Лефебр наступного дня відмовився. Він також не знав ЩО думати наступні декілька тижнів коли було багато наступаємо-відступаємо з приводу відбудуться свячення єпискоів чи ні.

Але коли він отримав повідомлення що свячення відбудуться у червні, він почувався абсолютно чудово від такої звістки. Він тоді вже знав що думати!

(Оскільки він був шотландцем, я можу зауважити, що як мінімум в ОДНІЙ речі він хотів бути впевненим: Хто буде платити за обід. Взявши меню після о. Долана, він перепитав "Зараз ВИ запросили МЕНЕ, чи не так?")


Musso_1.jpg І ЗАРАЗ?

Потік заяв функціонерів високого рангу в SSPX, таких як отці Шмідбергер, Ростанд, Валлієз, Сімоулін і Флюгер були націлені на агітування їхніх мирян прийняти повне інтегрування SSPX у "Соборну Церкву".Хоча реакція на різних інтернет форумах є різною, багато мирян - послідовників SSPX - не купуються на продажний намір SSPX. Коментарі о. Флюгера зокрема були потрактовані як образливі щодо інтеллігенції з мирян.

Деякі миряни замислюються над поточною ситуацією в SSPX, або можливо навіть мають надію, що у випадку заключення торгу, великий процент клириків SSPX побачуть що це була угода на їхній продаж, і впевнено відкинуть її.

З огляду на вище вказані мотиви, я не бачу що таке може статись. Ви виживаєте в SSPX, якщо ви слідуєте по тій лінії, незалежно від того куди вона може завести, і вона зовсім інша ніж була перед тим. Це не є ментальністю тих, хто хотів би розпочати "новий традиціоналістський спротив" у цей час проти SSPX.

Таким чином, більшість священиків SSPX після періоду незнання ЩО треба думати, будуть, як мій шотландський однокласник, йти за будь яким рішенням, яке їм накине Генеральний Настоятель SSPX, як нинішній пророк, провидець і спікер з Мензінгену, який єдиний має бачення якою була б "РЕАЛЬНА позиція Монсіньйора Лефебра" у цій ситуації.

Але як - миряни можливо запитають - SSPX зможе виправдати повну інтеграцію і абсорбування у те, що +Лефебр називав "Соборна Церква"? Чи нема тут деяких принципів, які могли б спрацювати і тут?

Так, є, і будь який член SSPX повинен виконувати їх: “Il Duce sempre ha ragione!” - Наш вождь завжди правий!

Джерело: www.fathercekada.com

Переклав о. Керлі
12.05.2012

Категорія: Статті о. Антонія Чікади | Додав: (12.05.2012) | Автор: о. Антоній Чікада
Переглядів: 1216