05.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Керлі

І Вселенський Собор про Католицьку Церкву
І Вселенський Собор про Католицьку Церкву

В Неділю після Свята Вознесіння Господнього ми вшановуємо пам'ять Святих Отців, які були учасниками І Вселенського Собору в Нікеї (325). Поміж догматичних, канонічних і дисциплінарних декретів Собору, особливою є анатема на Арія, який заперечував Божество Ісуса Христа. Майже одноголосно отці собору засудили Арія і його науку як єретичну і відлучили від Церкви.

Хочу звернути вашу увагу на те, що Арій був відлучений саме від Католицької Церкви. Для того щоб в цьому об'єктивно переконатись, подивимось що написано про цю подію в літургічних текстах Церков, які називають себе Православними.

Стихири на стиховні, глас 6:

Слава, глас 4:

Молебную память днесь богоносних отцев, от всея вселенния собравшихся, в світлім граді нікейстім, православних собранія, благочествующе вірно празднуім. Сіи бо лютаго Арія безбожноє велініє благочестномудренні низложиша, і от Католическія Церкве соборні того изгнаша...

Ця молитовна стихира, яку читають на всенощній службі, виразно говорить про те, що учасники І Вселенського Собору заявляли про їхню належність до Католицької Церкви. Те що вони називали себе православним собранієм свідчить про те, що тільки той хто, як вони, правильно славить Бога і належить до Католицької Церкви, може називати себе православним. Два терміни "Православіє" і "Католицтво" є синонімами, або двома сторонами однієї медалі. Той, хто каже, що він православний і не належить до Католицької Церкви, не є православним.

Якщо хтось каже, що він шанує Святих Отців І Вселенського Собору, але намагається свідомо приховувати явний факт, що всі вони були єпископами і священиками Католицької Церкви, той грішить, як мінімум, проти історичної правди, а як максимум - проти істини про єдину Католицьку Церкву.

І щойно було показано - ця істина однозначо вписана в літургічних текстах, якими користується той, хто знаходиться за межами Католицької Церкви, до якої належали Святі Отці І Вселенського Собору.

Християнин не має права приймати якусь одну істину, і відкидати іншу; якусь істину визнавати, бо вона є вигідною для нього, а іншу заперечувати, тому що вона для нього є невигідною. Принцип: "Бо хто ввесь закон дотримає, а прогрішиться лише в одному - стає у всьому винуватий" (Яків 1:10), розповсюджується на всі сфери християнського життя, а не лише на деякі. Якщо хтось визнає анатему на Арія, але не визнає, що Отці І Вселенського Собору були єпископами і священиками Католицької Церкви, той через це невизнання опиняється на боці Арія.

о. Керлі
05.06.2011

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (05.06.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 963