05.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Керлі

Істини Святої П'ятидесятниці

Тропар, глас 8:

Благословен еси, Христе Боже наш,
иже премудри ловци явлей,
низпослав им Духа Святаго,
и тіми уловлей вселенную:
человіколюбче, слава Тебі


В цьому тропарі на Свято Святої П'ятидесятниці або Зшестя Святого Духа Церква навчає нас декільком важливим істинам:

1) Ісус Христос - Бог

2) Святий Дух походить і від Ісуса Христа

3) Святий Дух дав силу (владу) Апостолам (ловци) навернути всі народи (вселенную) за допомогою премудрості (дар різних мов народів світу)

Розглянемо стисло ці істини.

1) Католицька Церква визнає Ісуса Христа Богом, якому підкоряється вся вселенна. Він керує окремою людиною і цілими народами.

2) Ісус Христос дав Апостолам Святого Духа. А це означає, коли ми в Символі Віри говоримо: "І в Духа Святаго Господа Животворящаго иже от Отца і Сина ісходящаго" - ми свідчимо незаперечну істину, яка особливо проявилась у Свято Зшестя Святого Духа.

Також цю істину Церква проголошує вустами священика, коли той творить відпуст богослуження: "Иже в видінїи огненних язик с небесе низпославий Пресвятаго Духа на святия своя ученики и апостоли, Христос истинний Бог наш..."

Цими двома молитвами Католицька Церква розвінчує єретичні твердження конфесій, які твердять протилежне.

3) Ісус Христос виконав обіцянку Апостолам (Діяння 1:4-8). Він їх хрестив Святим Духом, тобто дав сміливість і необхідні дари для успішної проповіді Христового вчення всім народам світу (Діяння 2:1-11).

В грецькому тексті стоять два слова: glossais i dialekto.

glossais - означає орган тіла - язик, і язик як конкретну мову того чи іншого народу;
dialekto - розмова, перемовини, говір, річ, діалект (місцевий різновид мови).

Апостоли отримали від Бога дар говорити конкретними мовами конкретних народів, список яких наведений в Діяннях.

Тобто, Святе Письмо і Церква Христова цим розвінчує єретичний міф п'ятидесятників і так званих "харизматиків", які кажуть що Апостоли отримали "дар" абсолютно незрозумілих "мов".

Разом з даром мов Апостоли отримали dunamin - силу (владу) і сміливість бути martures - свідками Ісуса Христа навіть до мучеництва, і проповідувати Євангеліє всім народам по всьому світі; "esxatos tes ges - аж до края землі" - означає географічний край землі і часовий край або кінець світу (Діяння 1:8) при Другому Пришесті Христа.

В Катехизмі о. Франциска Спіраго про Зшестя Святого Духа написано: Святий Дух зійшов в Неділю близько дев'ятої години ранку (Діяння 2:15). Знаки, які акомпонували Його зшестю були символами Його дії: сильний вітер представляв зміцнення волі, вогонь - просвітлення розуміння, язики - дар мов для Апостолів і навчання Євангелії всіх націй.

Свято Зшестя Святого Духа також має назву П'ятидесятниця, тому що Святий Дух зійшов на Апостолів на п'ятидесятий день після Воскресіння Христового. В добу Старого Завіту цей день святкували на п'ятидесятий день після Виходу з Єгипту, бо в цей день був даний Закон на горі Синай. І ще це Свято називається Святої Троїці тому що цю величну подію звершили Отець, Син і Святий Дух, як про це і написано в Діяннях Апостолів.

Церква висловлює вдячність Богові кажучи - Человіколюбче, слава Тебі!

о. Керлі

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (12.06.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 848