21.05.2024
Головна » Статті » Статті о. Керлі

Хресні батьки

Цим літом я відвідав одну маленьку групу греко католиків на Заході України, які завдяки їхньому священику зрозуміли дійсний стан речей у 2 Ватикані і те що Римський Апостольський Престол є вакантний, хоча й окупований самозванцями. Священик і вірні моляться традиційно церковно-словянською мовою, відкидають фальшивий "2 Ватиканський собор", не визнають новусордовську язичницько-атеїстичну "ієрархію" і штучно створену УГКЦ.

Але разом з тим вони поки що не змогли відмовитись від деяких дуже небезпечних для Католицької Віри компромісів. Тут я хочу звернути увагу на один з найнебезпечніших. Наприклад, вони беруть "хресними батьками" членів анти-католицької УГКЦ.

Католицька Церква однозначно забороняє брати хресними батьками членів будь якої єретичної або схизматичної секти. Оскільки УГКЦ, як підрозділ 2 Ватикану, має всі ознаки єретичної секти, то ані традиційні Католицькі священики, ані миряни Католицької Церкви не мають права брати хресними батьками тих, хто належить до УГКЦ. Якщо члени УГКЦ все ж таки були присутні при Католицькому Хрещенні і грали роль "хресних батьків", то вони в жодному разі не є хресними батьками. Їхне "хресне батьківство" є неважним і незаконним. Поперше вони повинні навернутись і прийняти Католицьку Віру, і повністю відкинути фальшиву релігію 2 Ватикану. Також конче потрібно пересвідчитись, що самі вони мають важне Хрещення, і знають базові правди Католицької Віри. Вони повинні стати вірними однієї з Традиційних Католицьких парафій. Тільки після цього можливо вони зможуть виконувати їхні обов'язки.

Прошу ознайомитись з вченням Моральної Теології Католицької Церкви про хресних батьків.

Розділ 5

ХРЕСНІ БАТЬКИ

479. - І. Необхідність Хресних батьків.

1. Для торжественого Хрещення
це є обов'язком під гріхом мати хресних батьків (С.762).

Якщо є тільки один з хресних батьків, то ним може бути чоловік або жінка. Якщо є двоє, то один повинен бути чоловіком, а друга жінкою (С.764). Якщо двоє чоловіків, або дві жінки, це буде легким гріхом, якщо обидва є тієї самої статі з дитиною. Не визначено, чи в інших випадках це буде тяжким гріхом. - Дозволено не більше двох хресних батьків (С.764). Якщо батьки прзначили більше двох, то зайві можуть бути допущені як почесні хресні батьки або свідки Хрещення.

2. У приватному Хрещенні також має бути хресний якщо такий буде легко знайдений; якщо такого не знайдено, то як мінімум він має бути присутнім коли буде здійснюватись обряд доповненя Хрещення (С.762).

3. Якщо в умовному повторенні Хрещення той самий хресний батько/мати, який був при першому Хрещенні, може бути віднайдений, то він повинен бути покликаний. В інших випадках коли Хрещення повторюється умовно, немає потреби призначати хресного (С.763).

Якщо хресний з першого Хрещення є недоступний, інший може бути покликаний. Хресний повинен бути забезпечений, коли доповнюється обряд, при якому не було хресного з першого Хрещення (Cf.C.762).

480. - ІІ. Умови Важності і Законності Хресного батьківства.

1. Важність вимагає наступних умов для хресних батьків (С.765).

а) Вони повинні бути охрищеними, мати здоровий розум і намір діяти як хресні батьки.

b) Вони не повинні бути членами будь якої єретичної або схизматичної секти; не бути екскомунікованими через обвинувальний чи декларативний вирок, не бути осоромлені через Закон, і не бути виключеними з участі у легітимних церковних діях. Так само не може бути хресним зміщений або деградований клірик.

с) Хресним не може бути батько, мама або супруг/супруга того, кого мають охристити.

d) Хресний повинен бути призначенй особою, яку мають охристити, або батьками або опікунами цієї особи; у відсутності тих чи інших, служителем Хрещення.

Якщо батьки обрали хресним того, хто не має кваліфікації яка вимагається для важності і законності хресного батьківства, служитель може відсторонити його і призначити іншого. Якщо така відсторонена особа буде тримати дитину під час Хрещення, вона через це не стане хресним батьком/матір'ю. Якщо ніхто не був обраний, щоб бути хресним, але хтось торкався дитини з наміром діяти як хресний, така його дія не робить його хресним.

е) Хресний/хресна повинен фізично тримати або торкатися того кого хрестять або прийняти хрещену особу від святої купелі, або з рук служителя.

Не вимагається щоб хресний відповідав на запитання.

481. - 2. Законність вимагає наступних умов від хресного (С.766):

а) Він повинен мати вік чотирнадцять років.

З резонної причини служитель може вимагати когось старшого за віком, або призначити когось кому ще не виповнилось чотирнадцять.

b) Він не повинен бути екскомунікованим за якийсь всім відомий злочин, не бути виключеним з участі у легітимних церковних діях, не бути осоромленим через закон.

Якщо був накладений судовий вирок, хресне батьківство буде неважним.

Він не повинен бути під інтердиктом, відомий як публічний злочинець, або як фактичний соромнмик.

с) Хресні батьки повинні знати фундаментальні правди Віри.

d) Вони не повинні бути новиками або монахами з обітами.

Виключення може бути зроблене в разі необхідності якщо місцевий Настоятель дає виразний дозвіл.

е) Якщо це клірик з вищими свяченнями, він потребує виразного дозволу від його правлячого Єпископа.

N.B. Якщо настоятель має сумнів щодо особи чи може вона важно чи законно бути хресним, він має консультуватись з Ординарієм якщо на це є час (С.769).

482. - ІІІ. Єфекти Хресного батьківства.

1. Хресні батьки повинні турбуватись про духовний добробут їхніх хрещених дітей протягом цілого життя, якщо батьки занедбують їхній обов'язок і дитина потребує уваги в цьому питанні (С.769).

2. Хресні батьки входять у духовне споріднення з їхніми хрещеними дітьми.

Це споріднення виникає в разі торжественого або приватного Хрещення, якщо все було важне і законне. Це споріднення не виникає, якщо хтось діяв як хресний батько/мати коли обряди доповнювались (С.769). - Якщо Хрещення знову проводилось умовно, для хресних батьків при першому як і при другому Хрещенні не виникає це споріднення. Якщо при першому і другому Хрещенні одна й та сама особа була хресним, тоді духовне споріднення виникає (С.763).

Література:
Moral Theology, by Rev. Heribert Jone, O.F.M. CAP., J.C.D., by Rev. Urban
Adelman, O.F.M. CAP., J.C.D. The Mercier Press Limited, Cork, Ireland

Nihil Obstat: PIUS KAELIN, O.F.M. CAP., Censor Deputatus
Imprimi Potest: VICTOR GREEN, O.F.V. CAP., Provincial
July 2, 1955

Nihil Obstat: RICHARD GINDER, S.T.I., Censor Librorum
Imprimatur: JOHN FRANCIS DEARDEN, D.D., Bishop of Pittsburg
August 15, 1955

Page 331-333. The Sacraments, The Sponsors at Baptism,
Chapter V - THE SPONSORS, NO 479-482.

Printed in the United States of America

о. Керлі
14.10.2011

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (14.10.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 4668