11.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Керлі

Поздоровлення з Пасхою Христовою

Христос Воскресе!
Воістину Воскресе!

Пасха Христова 2012
(читати тут)

Христос Воскресе! З нагоди Свята Воскресіння Христового бажаю читачам миру, який приносить Воскреслий Господь в серце кожної люди.

Чим є для нас Воскресіння Христове і як ми до нього ставимось?

Воскресіння Ісуса Христа є проявом Божого милосердя до окремої людини і всього людства загалом. Під час Літургії Великої Суботи читається останній розділ Євангелія Матея в якому йдеться про Воскресіння Христа, хоча здавалось що мала б читатись остання частина передостаннього розділу в якому показана нарада противників Ісуса Христа (Матей 27:62-66)

Згідно Святої Традиції і Сятого Письма (1 Петра 3:18-19) тієї суботи Христос проповідував покаяння і прощення гріхів тим, хто помер до Його Розп'яття і Воскресіння. Тому і Церква Христова в останній день Великого Посту спішить сповістити радісну звістку разом з її Воскреслим Засновником "Радуйтеся!" (Матей 28:9). Побачивши свого Вчителя воскреслим і почувши від нього "Радуйтеся!", жінки мироносиці, а потім Апостоли зраділи.

Євангелист пише, що фарисеї і первосвященики по людськи зробили все що могли для того, щоб унеможливити Воскресіння. Але воно все одно відбулося, тому що воно не є людським, а Божим діянням, тому що тягатись з Богом безглуздо.

Воскресіння Христове є доказом марності зусиль тих людей, які намагаються з Ним боротись. Які б заборони не накладались, вони не є перешкодою для Всемогутнього Бога.

Останніми часами перешкод ніби стало менше, але дедалі вони стають більш прихованими і витонченими. Ніби явно за Христа в нашому суспільстві не переслідують, але люди знаходяться в такій ситуації, що у більшості з них жодних думок окрім думки про земні дочасні речі не виникає. Чому так є? Тому що по справжньому людина в Христа не вірить, бо не розуміє справжнього значення Воскресіння Христового. Це видно з того, що другорядні речі тупо (як сьогодні кажуть) виконує і тратить на них всі свої сили, а на головне в неї цих сил не залишається.

Історія вчить, що спроби приховати або викривити справжнє духовне значення Воскресіння Христового закінчуються катастрофою для окремої людини і цілого суспільства. Маємо цьому безліч доказів як з минулого так і сьогодення будь якого народу.

Як би не бракувало часу, грошей, здоров'я, як би не пригнічували невтішні реалії, все ж таки спробуйте віднайти в собі сили і час для Воскреслого Христа, який хоче щоб "і ми теж жили новим життям" (Римлян 6:4). Якщо будемо покладатись на обіцянки смертних людей, відкидаючи Боже Милосердя, нове життя ніколи не настане ні в цьому віці ні в майбутньому.

Нове життя - це життя з Богом, яке має починатись не після того як душа вийде з тіла, а поки вона в тілі, бо потім буде пізно. Для того хто живе у грісі, якими б матеріальними статками він не володів, нове життя ніколи не настане.

Нове життя це не якесь абстрактне поняття, а це життя без гріха. Нового життя людина досягає тільки одним способом - через віру в Бога і виконання Божих заповідей, які нам дав Милосердний Господь. Іншого шляху просто не існує. Найпершим і найпростішим прикладом для нас є Воскреслий Христос. Тому Церква в Пасхальному часі співає цей величний гімн: "Христос Воскресе із мертвих смертю смерть подолав і тим що в гробах життя дарував!"

"Вважайте себе за мертвих для гріха, а за живих для Бога, в Христі Ісусі" (Римлян 6:11). Тільки в цьому разі зможете зрозуміти разом з Апостолами і жінками мироносицями справжній зміст пасхального вітання Воскреслого Христа "Радуйтеся!" (Матей 28:9)

Як же можна радіти, дехто питає, якщо ми ледве зводимо кінці з кінцями? Хіба є причина для радощів? Подібні питання чули й Апостоли від невіруючих у Христа людей, які не розуміли, як вони можуть радіти, коли їхній народ злидарює під владою чужинців римлян і купки багатіїв?

Коли Христа розіп'яли, Апостоли думали, що їхньому щастю прийшов кінець. Вони закрилися в кімнаті і тремтячи від страху очікували, коли прийдуть за ними і зроблять те саме, що зробили з Ісусом. На що вони здатні без Нього? Але коли побачили Його Воскреслим і почули Його "Радуйтеся", навіть в такій ситуації коли вони поставлені поза законом, коли ні роботи, ні грошей, і ось ось їх арештують і розчавлять, вони зрозуміли, що для них починається нове і щасливе життя. Майже всі Апостоли закінчили свій земний шлях мучениками за Христа. Та й за життя вони не розкошували. Але вони були щасливі, тому що прийняли мир Божий який їм дав Воскреслий Христос.

Тому і ми маємо радіти, якщо кажемо що віруємо у Воскресіння Христове, бо якщо ми віруємо у Нього тільки в цьому світі без віри у майбутнє життя, то віра наша пуста і марна, як каже Св. Павло. А якщо приймемо через Воскресіння Христове Боже Милосердя, то отримаємо мир і щастя, якого світ не може дати.

Хай зійде на вас Боже Милосердя через Воскреслого Христа і дасть вам сили перемагати гріх, відчай, заздрощі, ненависть, безнадійність і все що руйнує душу і тіло. Хай дасть вам Воскреслий Господь нове щасливе життя з Богом в цьому і майбутньому віці.

Пасха Христова
24 квітня 2011 року від Р.Х.
о. Керлі

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (26.05.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 1843