11.08.2020
Головна » Статті » Статті о. Керлі

Св. Йосафат і 2 Ватикан
Св. Йосафат і 2 Ватикан

Священномученик Йосафат Кунцевич був Католицьким Архієпископом Полоцьким. 12/25 листопада 1623 року його було жорстоко вбито у Вітебську натовпом, налаштованим проти нього схизматицьким контр-єпископом Мелетієм Смотрицьким.

Народився святий у 1580 (1584) році у Володимирі Волинському у Великому Князівстві Литовському. Пастирював і відійшов до Господа у Вітебську у Речі Посполитій.

У 1604 році Св. Йосафат вступив до монастиря Святої Трійці у Вільні, де читаючи багато старих літописів, він прийшов до висновку, що Церква Рутенії є Католицькою, і що схизматики греки хитрощами відірвали її від Католицької Церкви і долучили до схизми. У своїх проповідях і творах Св. Йосафат переконливо доводив, що греки вдалися до перекручення і фальшування історичних фактів, які в оригіналі говорять, що й вони самі (греки) колись належали до Католицької Церкви, від якої потім відкололись.

Св. Йосафат проводив строге життя самозречення, молитви і посту, і відзначався великою побожністю, що допомагало йому навертати схизматиків і протестантів у Католицьку Віру. Але, як це часто буває, майже ніхто не хотів чути пророка у своїй вітчізні, і навернення не були масовими.

Коли у 1620 році єрусалимський патріарх-схизматик Єремія, повертаючись з Москви, висвятив у контр-єпископа Мелетія Смотрицького, останній за допомогою наклепів і відвертого фальшування в стилі грецьких полемістів-схизматиків, розгорнув нищівну війну проти Св. Йосафата. Смотрицькому вдалося так налаштувати людей, що вони взялися за зброю і жорстоко вбили Св. Йосафата, якого більшість з них колись вважали своїм святим пастирем.

Засліплені і жорстокі вбивці викинули тіло Св. Йосафата у річку Двину, звідки його було витягнуто через декілька днів. Коли всі побачили незіпсоване водою тіло Священномученика, тоді почались масові покаяння і навернення, що було неможливим під час земного життя Св. Йосафата.

Після вбивства Св. Йосафата, головний підбурювач Мелетій Смотрицький, відкинувши схизму і єресі, за декілька років також розкаявся, і приєднався до Католицької Церкви. Так само вчинили числені прихильники схизми.

16 травня 1643 року Папа Урбан VIII проголосив Священомученика Йосафата Блаженним. 29 червня 1867 року Папа Пій ІХ проголосив його Святим.

Святковий день:
Латинський Обряд - 14 листопада;
Візантийський - 25 листопада.

Кондак з Часослова Візантийського Обряду:

Божественный громъ, труба духа,
віры садоділателю, и січиво єресей,
іерарше Іосафате, Троїцы угодниче великїй:
со ангелы предстоя присно,
моли непрестанно о всіх нас


Перечитуючи життя Св. Йосафата в мене виникло запитання, на яке може бути тільки одна однозначна відповідь. Як би поставився до 2 Ватикану Св. Йосафат, якби його земне життя випало на час після "2 Ватиканського собору"?

Чи визнавав би Св. Йосафат цього клоуна "папою" і "блаженним"?
comic pope

Або цього "папу" - клоуна, який молиться з поганами і єретиками?
fireman pope

Ben16 Assisi 4

Якщо ви також уважно перечитаєте життя Св. Йосафата, і чесно подивитесь на все, що витворяють "папи", "єпископи" і "священики" 2 Ватикану, ви будете мати лише одну відповіь - він їх нізащо не визнав би. Іншими словами, продовжуючи проповідувати Католицьку Віру, він констатував би вакантність Апостольського Римского Престолу - Sede Vacante, він був би седевакантистом.

Якщо ви вчитаєтесь в кондак, то ви побачите, що Св. Йосафат, якого Католицька Церква називає "божественним громом", "трубой Духа", "садівником Віри", "січивом єресей", "ієрархом", "великим угодником Троїци" і "предстоящим со Ангелами", фактично це робить - відкидає 2 Ватикан, як безбожну систему, яка не має жодного відношення до Католицької Церкви.

Доречі, є ще одне цікаве запитання. Папа Урбан VIII і Пій ІХ призначили 14 листопада днем для Свята Священномученика Йосафата. Але чому ж тоді 2 Ватикан у 1969 році переніс цей день на 12 листопада?

Тут є одна дуже важлива деталь. 14 листопада це третій день по мученицькій смерті Св. Йосафата. Згідно з Католицькою Традицією ховають покійника в третій день по смерті, що символізує входження його у вічність і надію на воскресіння з мертвих. Для Св. Йосафата 14 листопада є днем його входження у сонм Святих і Вічне Життя з Богом.

Але 2 Ватикан відмовився від 14 листопада і "святкує" 12 листопада - день вбивства Св. Йосафата, таким чином демонструючи солідарність із вбивцями і показуючи, що вони не визнають Св. Йосафата Святим і Мучеником за Католицьку Віру.

Згідно з Папами Урбаном VIII і Пієм ІХ Свято Св. Йосафата для Візантійського Обряду мало би припадати на 27 листопада, але воно чомусь відзначається 25 листопада. Чи не є це якоюсь помилкою? А може це знак солідарності з 2 Ватиканом?

Святий Священномучениче Йосафате, моли Бога о нас.

о. Керлі
27(14) листопада 2011 року

Категорія: Статті о. Керлі | Додав: (25.11.2011) | Автор: о. Керлі
Переглядів: 1601